Czy trzeba chodzić na lekcje, żeby dobrze tańczyć?

Permalink Autor: sleeppy, data postu: Sunday, July 17, 2011 17:32
hmm.. można i bez lekcji dobrze tańczyć . ale takie lekcje nas przygotowują jeśli później chciałabyś tańczyć to lekcję będą lepsze ,i będziesz bardziej doświadczona ;D ...
sleeppy Postów: 2
Konto od: 17.07.2011
Miasto: Sucha beskidzka
Permalink Autor: aidual, data postu: Tuesday, July 19, 2011 22:49
Wiadomo że jak pójdziesz gdzieś żeby się nauczyć, da Ci to jakieś nowe doświadczenia i na pewno nie zaszkodzi, ale od talentu zależy jak Ci to będzie wychodzić np. na początku. Z resztą bez lekcji też możesz sobie radzić, trenować w domu, szukać jakichś inspiracji w necie itp :) Nie ma przecież problemu .
aidual Postów: 22
Konto od: 22.06.2011
Miasto: Bełchatów
Permalink Autor: serdecznik, data postu: Wednesday, July 20, 2011 18:40
Talent trzeba mieć jeśli chce się coś osiągnąć jako zawodowy tancerz. Jeśli nie, a chce się po prostu dobrze bawić, fajnie tańczyć to naukę można rozpocząć samemu. Tyle że... nie każdy wie jak. Jeśli nawet ktoś się uczy np. od koleżanki, z filmów czy teledysków, to fajnie, ale może nie mieć dopracowanych gestów, dobrej techniki. I tu nauczyciel się przydaje, zwłaszcza jak nie posiadamy wyobraźni przestrzenno-ruchowej ;)
Na początek polecam fitnes albo aerobic - niby nic, ale po pierwsze - dużo ćwiczeń się tam bardzo dużo razy POWTARZA. A to oznacza poprawę kondycji, sprawdzenie, czy ma się to "coś", czy szybko zapamiętuje się kroki i ćwiczenia...  Uważam, ze po takim przygotowaniu mozna zacząć szukać czegoś ciekawego dla siebie, ma się szeroki wybór... :)
serdecznik Postów: 10
Konto od: 5.06.2010
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: poofytoys, data postu: Friday, July 22, 2011 12:59
wiesz, nie trzeba.ja nigdy nie chodziłam na żadne zajęcia a to dlatego,że lepiej samemu wymyślać kroki,udoskonalać się
w ten sposób,jaki chcemy.w każdym razie jestem zadowolona;-D
poofytoys Postów: 3
Konto od: 21.06.2011
Miasto: Poznań
Permalink Autor: zszokowanax3, data postu: Monday, September 26, 2011 20:00
Jak pójdzie się na kurs zdobedzie sie wieksze doswiadczenie ale tez jak samemu tańczysz robisz takie kroki jakie chcesz ; )
Ja tańczę po swojemu : >
zszokowanax3 Postów: 4
Konto od: 13.09.2011
Miasto: Sucha Beskidzka
Permalink Autor: ali1600, data postu: Tuesday, September 27, 2011 10:04
Przydałoby się żeby ktoś uczył.
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: aviavenue, data postu: Wednesday, October 19, 2011 18:13
Nie ! Przykładem jest moja przyjaciółka ! Świetnie tańczy i nawet mnie wciągnęła ! =) Korzystam z str. internetowej o tańcu =) Tam jest krok po kroku pokazane jaka wykonać jakiś ruch czasem nawet całe choreografie =) Nie muszę płacić za to =D Wystarczy spróbować =)
aviavenue Postów: 9
Konto od: 21.08.2011
Miasto: Bytom
Permalink Autor: alicja652, data postu: Friday, December 2, 2011 12:57
Wydaje mi sie ze zeby super dobrze tanczyc to trzeba miec to cos. Jak narzyklad ja ide gdzies potanczyc to widac na parkiecie ze niektorzy jakos tak naturalnie lepiej sie ruszaja a inni sa bardziej sztywni.
alicja652 Postów: 10
Konto od: 21.10.2011
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: pacelove97, data postu: Monday, January 9, 2012 22:07
Talent może dużo, owszem. Jeżeli osoba, która na prawdę miłuje się w tańcu, a nie ma kasy na lekcje to co ma zrobić? Uczy się z telewizji i z Internetu. A po za tym jedna osoba nie zrobi np. podniesienia. Co najwyżej może wykonać salto, czy jakiś podskok to wszystko. A lekcje są dodatkowym bonusem. Jeżeli w dalszym życiu pragnie osiągnąć szczyty w tańcu,to wtedy można, ale nie trzeba się zapisywać do szkoły tańca. Wcale nie trzeba chodzić na lekcje tańca by wygrać, np. You Can Dance. Tam trzeba po prostu dobrze tańczyć - talent i mieć w sobie to coś co przyciągnie wzrok jurorów.  
pacelove97 Postów: 2
Konto od: 23.11.2010
Miasto: nysa
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, January 18, 2012 14:49
To tak jak ze wszystkim. I ze zdjęciami, jesli juz jesteśmy na fotoblogu.

Nie musisz skończyć szkoły fotograficznej czy ASP aby robić świetne fotografie. W tańcu jest podobnie.
Konto od:
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: anusiaf94, data postu: Wednesday, July 25, 2012 15:19
mam znajomego który wygrywa różniaste konkursy taneczne i uczy się sam ;)
anusiaf94 Postów: 212
Konto od: 9.03.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: pegaziu, data postu: Tuesday, January 22, 2013 22:06
Jeżeli robisz coś dla własnej przyjemności i z naturalnej potrzeby ruchu, to możesz bawić się tym w domu ile dusza zapragnie. I to jest właśnie wspaniałe, że każdy może to robić i czerpać z tego nieskończoną przyjemność.

Jeśli jednak myślisz bardziej poważnie o tańcu i planujesz występy sceniczne lub udział w konkursach, to jak najszybciej poszukaj dobrej szkoły tańca lub jakiegoś zespołu przy Domu Kultury. Inaczej będziesz tkwić w miejscu i niczego się nie nauczysz. Utrwalisz sobie tylko złe nawyki, których potem ciężko się pozbyć.

Żadna książka, film czy internet nie jest w stanie zastąpić ci dobrego nauczyciela.
Ja znam wielu młodych tancerzy, którzy ćwiczą po 10-12 lat i ciągle szukają nowych warsztatów i nauczycieli.
Doskonalisz samodzielnie swój warsztat, ale najpierw musisz go posiąść.

Ja pracowałem kilka lat z zespołem tanecznym GAMA z Kłodawy jako instruktor akrobatyki i trochę poznałem ten temat. Każdy styl, to inny nauczyciel i choreograf. Salta, przejścia i przerzuty? Jasne, ale też z odpowiednią osobą, by było bezpiecznie i praca przynosiła efekty.
Traktory i maszyny rolnicze opisy i opinie urzytkowników
pegaziu Postów: 38
Konto od: 4.01.2013
Miasto: Przedecz