Czy trzeba chodzić na lekcje, żeby dobrze tańczyć?

Permalink Autor: haard, data postu: Thursday, July 1, 2010 12:07
Trzeba uczuć się hip-hopu, żeby dobrze go tańczyć? Jak myslicie, zależy to bardziej od talentu, czy treningów i ćwiczeń ?
haard Postów: 14
Konto od: 5.11.2009
Miasto: Człuchów
Permalink Autor: x3non13, data postu: Tuesday, July 6, 2010 12:44
Chodziłem około półtorej roku do Śląskiej Szkoły Tańca. Powiem, że talent moim zdaniem gra główną rolę w tym wszystkim, bo jeżeli masz pomysł i zapał do zrealizowania go (pomysł - choreografia) to nie potrzebujesz kogoś do pomocy.
Treningi uczą podstaw, a i tak najlepszego się nie nauczysz tylko sama do tego dojdziesz, treningi dadzą Ci jeszcze systematyczność i kondycję.
Ja osobiście byłem na kierunku hip-hop, bo nie było nigdzie nic związanego z poppingiem, lockingiem, ogólnie nic z Eletric Boogalo. Dlatego to była tylko odskocznia, a dalej uczę się sam EB.
Pozdrawiam.
x3non13 Postów: 208
Konto od: 10.10.2009
Miasto: Bytom
Permalink Autor: mikaa789, data postu: Tuesday, August 17, 2010 11:37
Talent jakiś tam trzeba posiadać ;]
ale żeby nauczyć się dobrej techniki i wgl. trzeba ćwiczyć. może nie od razu płacić za jakieś lekcje ale poprosić kogoś kto tańczy o pomoc lub zapisać się do jakiegoś kółka lub czegoś tam innego xD

ja tańczę od ok. 10 lat. zaczynałam od treningów, chodziłam na lekcje grupowe.
Ale od jakiś 7-8 lat tańczę w Zespole Tańca Nowoczesnego. Wyjeżdżamy np. do Konina na Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca.
Scena to całe moje życie. dlatego wydaje mi się że warto poświęcić choć trochę czasu na pracę nad krokami i techniką a na pewno będą jakieś efekty ;]
mikaa789 Postów: 6
Konto od: 14.08.2010
Miasto: Śrem
Permalink Autor: oddajmibuty, data postu: Thursday, March 31, 2011 21:33
jak to pewnie słyszeliście w wielu filmach - taniec to 20% talentu i 80% chęci/pracy
więęc, choćby ktoś miał nie wiadomo jaki wielki talent - bez treningów ani rusz.
nie znaczy to, że musisz chodzić na specjalne lekcje itp. wystarczy trenować pod okiem kogoś, kto choć odrobinę się na tym zna.
poza tym, trzeba mieć o tym jakieś pojęcie.
pozdrawiam. ;)
oddajmibuty Postów: 8
Konto od: 12.02.2010
Miasto: Łowicz
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, May 4, 2011 18:17
Jeżeli masz samozaparcie i... jakby to nazwać... talent, to sobie poradzisz bez wcześniejszego doświadczenia, nauki, kursów etc. To jest tak jak w wielu innych dziedzinach artystycznych (w tym i fotografii). Bardziej od Twojej wiedzy liczy się to, co zaprezentujesz. No... i wypadałoby trafić w gust widzów (śmieje_się).
Jeżeli natomiast chcesz to robić zawodowo --- odpowiednie kursy tańca się przydadzą. ;)
Konto od:
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: samesonganddance, data postu: Sunday, May 22, 2011 14:59
Bez profesjonalnego choreografa nie nauczysz się dobrze tańczyć jakiegokolwiek stylu. Podstawy są najważniejsze. Talent możesz mieć ale bez ciężkiej pracy nici z niego.
samesonganddance Postów: 4
Konto od: 23.04.2011
Miasto: Kraków
Permalink Autor: kingofdancemj, data postu: Thursday, June 30, 2011 19:07
samesonganddance, no nie wiem czy trzeba choreografa żeby dobrze tańczyć, ja tańczę bez żadnego choreografa i tańczę jak oszalały, najważniejsze to żeby czuć muzykę i wystarczy talent a nie żaden choreograf.
kingofdancemj Postów: 6
Konto od: 25.06.2011
Miasto: Tarnowskie Góry
Permalink Autor: pacelove97, data postu: Thursday, June 30, 2011 20:18
Moim zdaniem wcale nie trzeba chodzić do szkoły tańca. Jeżeli dana osoba ma ' surowy talent ' do tańca szkoła jest mu w ogóle nie potrzebna. Z drugiej strony może byc osoba, która nie ma pieniędzy na lekcje tańca, ale ma talent. W każdym razie może być samoukiem i w tym przypadku może zostać nawet i doskonałym choreografem. Oczywiście dane osoba musi czuć muzykę, by jej marzenia związane z tańcem się spełniły.
A choreograf jest potrzebny w tedy, kiedy ktoś potrzebuje profesjonalny układ taneczny np. do teledysku.
pacelove97 Postów: 2
Konto od: 23.11.2010
Miasto: nysa
Permalink Autor: samesonganddance, data postu: Friday, July 1, 2011 20:29
Cytat kingofdancemj

samesonganddance, no nie wiem czy trzeba choreografa żeby dobrze tańczyć, ja tańczę bez żadnego choreografa i tańczę jak oszalały, najważniejsze to żeby czuć muzykę i wystarczy talent a nie żaden choreograf.

Tańczyć jak na dyskotece to każdy może, mi chodzi o technikę, a nie jakieś wygibasy.
Treść dodana do postu 01-07-2011 o godzinie 20:35
Cytat madeinchinnaa

Moim zdaniem wcale nie trzeba chodzić do szkoły tańca. Jeżeli dana osoba ma ' surowy talent ' do tańca szkoła jest mu w ogóle nie potrzebna. Z drugiej strony może byc osoba, która nie ma pieniędzy na lekcje tańca, ale ma talent. W każdym razie może być samoukiem i w tym przypadku może zostać nawet i doskonałym choreografem. Oczywiście dane osoba musi czuć muzykę, by jej marzenia związane z tańcem się spełniły.

A choreograf jest potrzebny w tedy, kiedy ktoś potrzebuje profesjonalny układ taneczny np. do teledysku.

Wydaje Ci się, że jak ktoś ma talent to już wszystko umie? na pewno nie. Musi popracować, a talent daje mu dużo szybsze i lepsze rezultaty. Dobra szkoła i choreograf, które nauczą go podstaw są potrzebne w prawie każdym tańcu :) Samouk może wiele figur źle się nauczyć.
samesonganddance Postów: 4
Konto od: 23.04.2011
Permalink Autor: kingofdancemj, data postu: Friday, July 1, 2011 20:58
Cytat samesonganddance

Tańczyć jak na dyskotece to każdy może, mi chodzi o technikę, a nie jakieś wygibasy.

Ja nie tańczę wygibasów tylko coś w tym stylu : http://www.youtube.com/watch?v=J2Ql89apYSI
Permalink Autor: kingofdancemj, data postu: Friday, July 1, 2011 21:00
Cytat samesonganddance

Ja nie tańczę wygibasów tylko coś w tym stylu : http://www.youtube.com/watch?v=J2Ql89apYSI
Permalink Autor: fugge, data postu: Saturday, July 2, 2011 22:12
no wiesz, jedni muszą chodzić na lekcje, uczyć się kroków, choreografii itd. a inni po prostu mają to w sercu, czują rytm, i nie potrzebują żadnych lekcji. :)
fugge Postów: 2
Konto od: 28.06.2011
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: haard, data postu: Saturday, July 2, 2011 22:28

Równie dobrze można oglądać filmiki i nauczyć się z nich kroków i choreografii , może nie z równie dobrym efektem jak na zajęciach ale to jednak coś daje, wiem to na własnym przykładzie. No a jeśli ktoś nie ma poczucia rytmu i koordynacji ruchowej, to nie będzie dobry nawet przy najlepszym choreografie. Najlepsze rozwiązanie waszych odmiennych zdań to jak dla mnie
talent+ ciężka praca= świetny efekt
haard Postów: 14
Konto od: 5.11.2009
Miasto: Człuchów
Permalink Autor: kingakrk, data postu: Monday, July 4, 2011 16:21
Sądzę że nie trzeba chodzić do szkoły tańca by dobrze tańczyć w sumie chodzę do szkoły tańca w  Krakowie ,ale dzięki temu tylko szlifuje to co umiem.. Powiem tak albo się ma talent albo się go nie ma i już... Ile jest przypadków że świetny tancerze z you can dane nigdy nie chodzili do szkoły tanca a tańczą i milion lepiej od tych co od dziecka tańczą w najlepszych szkołach tanca .. Zależy to naprawdę od talenu osobowości nie oszukujmy się trzeba kochać taniec by tańczyć..
kingakrk Postów: 4
Konto od: 22.05.2011
Permalink Autor: neisy, data postu: Thursday, July 7, 2011 15:58
Hip hop jest akurat takim stylem, że nie trzeba spędzać nie wiadomo ilu godzin na sali, żeby jakoś tam wyglądać w tańcu. Jak wiadomo, każdy taniec ma podstawy i wydaje mi się, że warto pójść chociażby na kilka lekcji, zapoznać się z klimatem, poczuć ten luz a dopiero wtedy próbować coś na własną rękę. Wiadomo, ciężka praca popłaca :)
neisy Postów: 27
Konto od: 3.02.2009
Miasto: Białystok
Permalink Autor: duzaczekolada9, data postu: Thursday, July 14, 2011 16:07
Moim zdaniem nie, ponieważ  każdy może się uczyć w domu oglądać jakieś programy telewizyjne poduczyć się dzięki nim.. Oczywiście jeśli chce się byś tancerzem to należy chodzić na lekcje. Ja chodzę na zajęcia taneczne są one odbywane w szkole chyba w każdej można się z nimi spotkać. Też bez tych zajęć  można dobrze tańczyć poczuć rytm i wymyślać fajne figury. Ja jak usłyszę muzykę hip hop lub nawet wolniejszą tańczę bez układania układu tańczę to co mi na myśl przyjdzie albo gdy ogladałam you can dance to też widziałam fajne figury a potem je tańczyłam i było super .
duzaczekolada9 Postów: 13
Konto od: 30.06.2011
Miasto: Pabianice