o konkursach fotograficznych

Permalink Autor: mayq, data postu: Friday, August 22, 2008 23:29
generalizujecie, mowiac 'malolaty'. to, ze ktos ma mniej lat, nie oznacza, ze pstryka tylko tak sobie zdjecia z jezorami i pieknymi oczkami! niektorzy od dziecka maja tworcze zapedy (;
mayq Postów: 1
Konto od: 26.04.2007
Miasto: koszalin
Permalink Autor: kicia3zio, data postu: Sunday, October 12, 2008 11:32
hmmmm a photoblog nie miał z założenia być tylko pamiętnikiem, albumem internetowym?a nie galerią prac profesjonalistów?
a co do konkursów... ehhh... głupoty się nie leczy, głupotę się omija. Moja metoda to unikanie głupich ludzi. Po co dyskutować nad czymś, czego nie możemy zmienić? po prostu unikajmy... skoro nie możemy powystrzelać
kicia3zio Postów: 3
Konto od: 14.08.2005
Miasto: Chełmża
Permalink Autor: yamee, data postu: Wednesday, October 29, 2008 17:09
Dajcie się nacieszyć szalonym dzieciom, tym że mogą się zgłosić do konkursu i że niby mają jakieś 'szanse'. Wiem,że patrząc na to,aż skręca, ale skoro wiadomo,że te zdjęcia nie przejdą, to o co chodzi ;)
yamee Postów: 12
Konto od: 3.06.2007
Miasto: Stargard Szczeciński
Permalink Autor: mojemegapixele, data postu: Friday, July 10, 2009 10:15
Cytat yamee
Dajcie się nacieszyć szalonym dzieciom, tym że mogą się zgłosić do konkursu i że niby mają jakieś 'szanse'.

nie wiem czy zauważyłaś, ale niektóre zdjęcia młodych ludzi(np.13l.) są naprawdę dobre, np. kompaktowa(nie reklamuje bloga!) kilka razy wygrała konkurs chociaż jest bardzo młoda. Zauważyłam, że wiele 13-sto latków próbuje robić dobre zdjęcia ale nie wszystkim się to udaje.

Ale co komu przeszkadza, że ktoś taki wyśle zdjęcie na konkurs? ;)
mojemegapixele Postów: 17
Konto od: 5.05.2009
Miasto: Przemyśl
Permalink Autor: agaphoto, data postu: Friday, July 10, 2009 18:45
Wg mnie niektórzy rzeczywiście zrobią "byle-jakie" zdjęcie i wysyłają na konkurs.
Z jednej strony przecież trzeba dać szansę, a z drugiej... Czasami jest to nieświadome a czasem zamierzone...
No cóż... I tak bywa.
A co do krótkiej notki wyjaśniającej nasze zamierzenia co do zdjęcia to jestem ZA. Świetny pomysł.
agaphoto Postów: 4
Konto od: 18.03.2009
Miasto: Sumin
Permalink Autor: kate91, data postu: Friday, February 5, 2010 04:05
ten serwis to nie miejsce dla profesjonalistów.
ostatnio jednak uprawia się tutaj czepialstwo... super ekstra fotografom polecam przenieść się na pro serwisy, a amatorom zostawić fotobloga i amatorskie konkursy.
kate91 Postów: 23
Konto od: 10.08.2007
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: soif, data postu: Thursday, May 27, 2010 21:28
podbiję temat, bo jest on ciekawy i moim zdaniem wart dyskusji. mnie aktualnie krew zalewa jak widzę, że wszystkie photoblogi nawet te najmniej ciekawe pod względem fotograficznym (nazwijmy to po imieniu) zgłaszają się do konkursu świata obrazu na najlepszego fotobloga 2010 roku.
uważam, że dobre zdjęcia można zrobić wszystkim, od camery obscury począwszy, poprzez kompakt, lustrzankę analogową, cyfrową i na aparacie wbudowanym w komórce kończąc, jednak nie każde zdjęcie nadaje się do wywyższania go na piedestał. nie każdy photoblog również, nadaje się na ten konkurs. i szkoda, że niektórzy użytkownicy tego nie zauważają.
a odnośnie konkursów photoblogowych - temat konkursu im "banalniejszy" tym większą sprawia frajdę ludzią, którzy nie mają pojęcia, czym tak naprawdę jest fotografia, co to ISO, balans bieli i że są np. w aparacie funkcje manualne, ale kto by się wysilił sprawdzić (chodźby w google, już nie mówię, że trzeba lecieć po jakieś fotograficzne poradniki) czym jest przysłona lub czas migawki.
ba! ostatnio zauważyłam, że robiąc zdjęcie naciska się na "guziczek", "knefelek", "pstryczek", itp. a do cholery, to migawka. i to chyba nie trudno zapamiętać.
parafrazując - im bardziej fotografia jest "w zasięgu ręki" tym gorzej ludzie ją odbierają. uważają się za znawców sztuki, uzasadniając swoją krytykę "ojaniemogę -.-", "fuuuuj", "lepsze widziałam , ; d" itp.
czasami żałuję, że teraz każdego stać na lustrzankę, że każdy "robi zdjęcia".
ale najwyraźniej tak musi być.
TO, CO W ŻYCIU JEST NA GRANICY NIESTOSOWNOŚCI,
FOTOGRAFICZNIE MOŻE BYĆ BARDZO INSPIRUJĄCE.
- Jeanloup Sieff -

[ www.katarzynapyrchala.com ]
soif Postów: 67
Konto od: 17.12.2008
Miasto: wodzisław śląski
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Thursday, June 10, 2010 14:28
To normalne. Chyba każde początkowo niszowe środowisko w miarę napływu kolejnych jednostek staje się takie - czyli następuje zjawisko "uśredniania", ew. "równania w dół".
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg