Jak nazwać książkę?!

Permalink Autor: ollfon, data postu: Friday, June 18, 2010 19:41
Oh, absolutnie nie wiem, wszystkiego, nie oceniam, a z profesjonalizmem nie piłam do underclass. Ogólnie chodziło mi o pomysł nadawania tytułu książce przed napisaniem.

A oceniłam pomysł według moich kryteriów tak, jak to zrobiła doma3331, tylko że krytycznie. Bestsellerowy pisarz powinien się na tę krytykę przygotować.

I z chęcią bym oceniła. No bo jak to jest, że na forum, a forum jest od wydawania swoich kulturalnych opinii, ludzie nie lubią spotykać się z krytyką?

Pozdrawiam.
ollfon Postów: 11
Konto od: 12.10.2009
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: underclass, data postu: Friday, June 18, 2010 19:45
No, cóż. Co racja, to racja :)
Każdy ma własne zdanie ;p
underclass Postów: 24
Konto od: 17.05.2010
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: underclass, data postu: Friday, June 18, 2010 19:47
Ale, jakby co, to mogę wstawić tutaj kawałek książki ;D
Permalink Autor: ollfon, data postu: Saturday, June 19, 2010 20:46
Było by miło ; )
Permalink Autor: underclass, data postu: Sunday, June 20, 2010 07:56
To może później. Teraz nie mogę ;p
Permalink Autor: tomeh, data postu: Monday, June 21, 2010 09:39
Tytuł tak:

To co budzi strach
Rządzę mroku

coś w mocnym stylu
tomeh Postów: 154
Konto od: 7.06.2010
Miasto: Goleniów
Permalink Autor: doma3331, data postu: Monday, June 21, 2010 13:08
To ja czekam na kawałek siązki. Bardzo chętnie przeczytam.
a tomeh ma racje, tytuł powinien byc mocny. xD
doma3331 Postów: 45
Konto od: 15.03.2010
Miasto: Piotrków Trybunalski
Permalink Autor: underclass, data postu: Monday, June 21, 2010 20:11
I to mi się podoba!
Nikt się nie wymądrza na temat pisania itp, tylko ładnie i grzecznie podaje tytuły :)
Dzięki, doma3331 i tomeh!
Wielkie dzięki :**
Permalink Autor: ollfon, data postu: Tuesday, June 22, 2010 13:15
Zabawne podejście do dyskusji na forum. No nic, czekam, aż zobaczę "To, co budzi strach" aka "Niebezbieczną grę" na półkach empiku. Powodzenia...
Permalink Autor: doma3331, data postu: Tuesday, June 22, 2010 14:26
Proszę :)
No to czekaj... :)
doma3331 Postów: 45
Konto od: 15.03.2010
Miasto: Piotrków Trybunalski
Permalink Autor: failure, data postu: Tuesday, June 29, 2010 13:22
nie wiem, może najpierw napisz, a potem na pewno jakiś tytuł wpadnie ci do głowy. Bo gdy nie masz tytułu to możesz wykraczać poza szeregi danego tematu , a jeżeli masz już ten tytuł przed opowiadanie to raczej musisz się dostosować do niego.  Tak przynajmniej myślę .

Underclass' iku ty
failure Postów: 3
Konto od: 24.02.2010
Permalink Autor: underclass, data postu: Tuesday, June 29, 2010 13:35
Ja tam mogę dać tylko kawałek, który najbardziej mi się udał opisać. A więc tak:
-Twoja sprawa.- rzekł wzruszając ramionami.- Dobranoc, kochanie.- i ruszył w stronę drzwi. Czy ona się nie przesłyszała, czy Łukasz- najprzystojniejszy chłopak, jakiego spotkała powiedział do niej "kochanie"? Zamknęła drzwi i oszołomiona osunęła się na ziemię. Serce waliło jej z podniecenia. Już nie czuła strachu.
-No, no! Widzę, że mamy tutaj zakochaną parę!- Zaszydziła Libia opierając się o framugę kuchennych drzwi. Znów przypłynęła fala strachu.  Kinga  chciała krzyczeć, lecz głos uwiązł jej w gardle. Chciała rzucić w nią czymś twardym, lecz ręce odmówiły jej posłuszeństwa. Chciała uciekać, ale nogi miała z waty.
-Czego ty ode mnie chcesz i jak się tu znalazłaś?!- Zapytała gotkę drżącym głosem.
-Jak to, nie pamiętasz? Moja obietnica w pociągu. Nie udawaj idiotki! Dobrze wiesz o co mi chodzi! Ale boisz się, że jak zobaczę was razem, to cię zabiję. Chwila, moment! Przecież widziałam was razem!- Odparła ironicznym głosem.- Obserwuję cię odkąd Łukasz podwiózł cię pod dom.- Warknęła.
-Idź z tąd, bo zadzwonię po policję!- Ostrzegła Kinga. Poprawiła niesforne loki, które opadły jej na czoło.
-Nie boję się ciebie. Przejdźmy do konkretów.- Odparła  lekceważąco i wyciągnęła zza siebie długi nóż kuchenny. W tej chwili Kinga chciała jednego: aby na podjeździe wciąż stał grafitowy Ranch Rover, a w nim chciała ujrzeć Łukasza. Nagle zadzwonił telefon dziewczyny. Tak gwałtownie, aż podskoczyła.
-Poczekaj chwilę, muszę odebrać telefon.- Rzekła Kinga pokazując Libii komórkę.
-Ej no! Teraz jest chwila, w której masz uciekać przerażona przed psychopatką z nożem! Ale niech ci będzie. Masz pół minuty.- Powiedziała głosem wrednego strażnika więziennego.
Odebrała. Łukasz.
-Czy wszystko w porządku?- Zapytał.
-Nie. Intruz.- Szepnęła.
-Linia?- Spytał.
-Mhm.
-Czekaj tam, zaraz będę.-Odparł. Dziewczyna odłożyła telefon na szafkę.
-Kto to był?- Zapytała Libia.
-Moja mama.- Odpyskowała. Libia odmierzyła jej policzek. Szybko, niczym atakujący wąż.
-Nie ściemniaj i nie pyskuj!!- Krzyknęła.
-Zamknij ryj! Moja babcia śpi w pokoju obok.- Skarciła Libię Kinga.
-A kij mnie z twoją babcią!- Odwarknęła. Drzwi otworzyły się nagle z hukiem. Stał w nich Łukasz. Jego jasne włosy powiewały na wietrze, a zielone oczy błyszczały gniewnie. Był niczym anioł zemsty.
-Czego chcesz, Libio?- Zaczął spokojnie.- Szantażujesz młodocianą?- Zapytał.
-A ty jak zwykle pchasz te swoje sarkastyczne teksty.- Fuknęła Libia.- To nie twoja sprawa.- Syknęła.
-Owszem, owszem. To jest M O J A sprawa.- Poprawił ją akcentując słowo "moja".- Zostaw ją i to już.- Nakazał. Libia ruszyła pospiesznie, jednak na chwilę zatrzymała się przy Kindze i szepnęła jej:
-Na razie, szmato.- I wyszła.

To na razie tyle. Jest to fragment drugiego rozdziału. Najbardziej mi się on udał więc... wstawiłam go xDD
Permalink Autor: underclass, data postu: Tuesday, June 29, 2010 13:36
Mam nadzieję, że to pomoże :)
Permalink Autor: underclass, data postu: Tuesday, June 29, 2010 16:40
-Linia?- Spytał.
Taki mały błąd ;D
Miało być Libia, a nie "Linia" xDD
Permalink Autor: guardianangels, data postu: Sunday, September 1, 2013 18:32
A o czym dokładniej jest fabuła tej książki, najlepiej główna.
guardianangels Postów: 8
Konto od: 24.05.2011
Miasto: Chorzów