Jak według was najlepiej zapomniec o drugiej osobie?

Permalink Autor: lookrecya, data postu: Sunday, February 6, 2011 21:20
Poznać trzecią.
lookrecya Postów: 5
Konto od: 28.12.2010
Miasto: Piekło
Permalink Autor: malpeczka995, data postu: Tuesday, February 8, 2011 15:31
Najfajniej było by gdybyscie zostali znajomymi ;) na poczatku to bd trudne ale pozniej to bd super !
malpeczka995 Postów: 2
Konto od: 29.06.2009
Miasto: Pakość
Permalink Autor: mistifina, data postu: Sunday, February 13, 2011 22:41
Najlepiej to by było jakbyście się przez jakiś dłuższy czas w ogóle nie widywali + poznanie osoby trzeciej
mistifina Postów: 0
Konto od: 30.01.2011
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: sprawdztoziomek, data postu: Sunday, March 11, 2012 03:56
no no no no własnie . nic nie mowie!!!!!!!!! :oooooooooooooooooooo
sprawdztoziomek Postów: 0
Konto od: 17.12.2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Permalink Autor: sprawdztoziomek, data postu: Sunday, March 11, 2012 03:56
no no no no własnie . nic nie mowie!!!!!!!!! :oooooooooooooooooooo
sprawdztoziomek Postów: 0
Konto od: 17.12.2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Permalink Autor: angeliness, data postu: Wednesday, March 14, 2012 14:41
Witaj, witajcie.
Niestety moja wypowiedź pewnie nie będzie dla Was na tym etapie uczuciowym zbyt pocieszająca.
1.Zapomnieć się nie da!
Człowiek nie jest szafką z szufladami, w które można dowolnie wkładać i wyciągać rzeczy - jak się szuflada nie domyka to wyciągnąć, wyrzucić, zamknąć..

Metoda całkowitego zrywania kontaktów, jest po części skuteczna ale zależy przede wszystkim od Nas samych.  
Każda emocja, uczucie nie pielęgnowane, nie wzmacniane wygasa.. nie znika od razu ale zmniejsza swój stopień nasilenia.
Z miłością jest troszkę inaczej. Jeśli jest silna (często ta ''pierwsza'' ma taką cholerną właściwość ale nie tylko bo i druga i dziesiąta może być bardzo silnym uczuciem ''na zawsze'' i nie jest wcale powiedziane, że dwie byłe ''miłości'' nie będą dla nas tak samo problematyczne kiedyś). Wszystko zależy od wielu czynników dotyczących tej relacji czyt.danego związku czy znajomości.

Jeżeli łączy nas z kimś silne uczucie to prawdopodobnie ono nigdy nie wygaśnie - może się zmienić we wspomnienie, sentyment, żal, nienawiść itp. Ale nie zniknie.
Jeżeli mamy z kimś wspaniałe wspomnienia to zawsze - nawet jak ułożymy sobie życie gdy będziemy spotykać tę osobę będzie ona wzbudzała w nas różne emocje - pozytywne, negatywne. Czasem sami będziemy wracać do wspomnień, zdjęć, pojawią się łzy, żal, pytania ''co by było gdyby'', wściekłość i inne destabilizacje emocjonalno-uczuciowe.  Jest to całkowicie normalne i naturalne.
Z czasem te destabilizacje będą krótsze i mniej intensywne. Ale ZAWSZE! pojawi się w Nas jakieś ukłucie, myśl..

Każda relacja, każdy człowiek a tym samym KAŻDA MIŁOŚĆ JEST INNA !! nie ma, nie było i nie będzie dwóch takich samych miłości i relacji -NIGDY ! jeśli jesteśmy z kimś, rozstajemy się i po jakimś czasie do siebie wracamy  jest to zupełnie inny związek dwóch innych osób, ponieważ każdy człowiek się zmienia, każdy dzień ma na nas wpływ - bo jedyną stałą w życiu jest nieustanna zmienność.  Tak samo jak związki, w których trwamy się zmieniają, bo my się zmieniamy, bo nagle po 20latach ludzie się rozstają bo przestają się ze sobą zgadzać i dogadywać... niestety tak wygląda życie.

Czasami ludzie pomimo wielkiego uczucia jakim się darzą muszą się rozstać bo nie pasują do siebie tak skrajnie, że męczyli by się w związku..

2. Pojawia się pytanie... czy naprawdę chcieli byście zapomnieć o tej osobie ?
Całkowicie wykreślić ją z pamięci ? Aby nigdy nie było jej w waszym życiu ?  

Zapomnieć o uczuciu, wspomnieniach, wspólnych przeżyciach ?
Przecież każde wydarzenie jest częścią Waszego życia ! każda osoba, uczucie zmienia je bezpowrotnie.  
Wszystkie wydarzenia kształtują Nas jako osoby, gdyby nie te wspomnienia byli byśmy kimś innym, myśleli inaczej, inaczej podchodzili do życia.

Dojrzewamy, znajdujemy prace, kończymy szkoły i życie zapewnia nam tyle atrakcji, spraw i problemów, że zmieniamy się, zmienia nam się sposób patrzenia na świat i nasza rzeczywistość - ciężko jest w takiej sytuacji o tym myśleć, kiedy zostawia nas osoba, którą kochamy ale może za parę lat   będzie to miłe wspomnienie, zapomnimy o bólu, który przeżywamy..

A na koniec kropla nadziei.. Bo póki żyjemy, póki ta osoba gdzieś jest - życie jest tak zmienne, że kto wie czy kiedyś, gdzieś przypadkiem się nie spotkacie, że nie zaiskrzy znowu i nie spędzicie ze sobą reszty życia ? Może nie za miesiąc, może nie za rok, może nawet za dwadzieścia lat... ale zawsze jest nadzieja.
Do życia czasami trzeba mieć wiele cierpliwości..

Pozdrawiam!
angeliness Postów: 11
Konto od: 14.11.2009
Miasto: Katowice
Permalink Autor: neden, data postu: Wednesday, March 14, 2012 16:10
Cóż za esej.
Z którym się nie zgodzę. Nie da się, w istocie, zapomnieć o kimś na amen, o ile nie doznało się trwałego uszkodzenia mózgu, to fakt. W znaczeniu potocznym jednak absolutnie da się "zapomnieć" i nie muszą pojawiać się "ukłucia, myśli". To, że kiedyś darzyło się kogoś mocnym uczuciem, nie oznacza wcale, iż któregoś dnia do tej osoby nie można mieć wręcz skrajnie obojętnego stosunku, przestać wspominać.
Nie zagłębiam się w to, jak wygląda to wszystko w Twoim życiu, jednak nie widzę powodu, aby wmawiać innym, że zapomnieć się nie da.
neden Postów: 44
Konto od: 7.09.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: angeliness, data postu: Wednesday, March 14, 2012 16:15
Można wyprzeć ze świadomości i owszem, jeżeli jest to uczucie głębokie nie da się zapomnieć, chyba, że mówimy o manipulacji procesami myślowymi i o programowaniu mózgu - to da się nim tak manipulować aby ''zapomnieć''.
I nie mówię tego z autopsji ale z racji wiedzy zawodowej.
Treść dodana do postu 14-03-2012 o godzinie 16:19
Jeżeli coś staje się dla nas obojętne ''od tak'', może kiedyś było mocne i silne ale nie było na tyle głębokie.
angeliness Postów: 11
Konto od: 14.11.2009
Permalink Autor: oppcja, data postu: Saturday, April 7, 2012 22:36
jeśli obydwie strony nadal coś czują, pomimo jakiegoś przykrego doświadczenia, to może właśnie to doświadczenie może paradoksalnie wzmocnić uczucie, jeśli jedna strona nie chowając urazy da szansę drugiej biorąc pod uwagę to, że nadal kocha
oppcja Postów: 71
Konto od: 8.12.2010
Miasto: szczecin
Permalink Autor: onebiglovee, data postu: Tuesday, May 1, 2012 15:27
Ja uważam,że nie da się zapomnieć...jeśli sie kogoś kocha to można nauczyć się jedynie żyć bez tej osoby... Zapomnieć można na chwilę...
onebiglovee Postów: 0
Konto od: 18.02.2010
Miasto: starogard gdański
Permalink Autor: takto, data postu: Friday, May 4, 2012 20:08
hej, jestem tu nowa, ale myślę, że dacie mi szanse pokazać się z jak najlepszej strony. :)

potwierdzam, że bardzo trudno jest zapomnieć o kimś, kogo się kocha, jednak można się do tego przyzwyczaić. jest to bardzo ciężkie, ale osiągalne. ;) trzeba tylko uwierzyć, że nikt nie jest wart naszych łez, żalu i smutku, bo nie na tym życie polega. każdy błąd trzeba traktować jak nauczkę i radę i właściwie ją wykorzystywać. mam nadzieję, że wiecie o czym mówię. ;)
takto Postów: 1
Konto od: 18.12.2011
Miasto: łomża
Permalink Autor: sebus99, data postu: Sunday, May 20, 2012 19:45
Ej kurw* tak się cieszę że to znalazłem :) wogólę roztałem się z dziewczyna pare dni temu, tęsknie jak cholera... nie widzę siebie bez niej ale rostanie było nie uniknione :( nie wychodziło nam, bardzo często się kłóciliśmy. ona jest moją pierwszą miłościa, miałem dziewczyn z 20 ale żadnej nie kochałem... to była ta jedyna na całe życie :( ale niestety nie wychodziło nam bo oboje mamy cięzkie charaktery.. ona się buntowała a ja sobie na to nie pozwalałem, wiem że kawał chuja ze mnie ale kochałem ją jak nikogo i dalej kocham :( i dla mnie lekarstew żeby o niej zapomnieć jest alkohol i narkotyki.. to najlepiej pomaga zapomnieć, w czasie baletu wiecznego przerucham pare dziewczyn i mi przejdzie, zgadzam się że najlepszym lekarstwem jest nowa miłość albo przelotny seks :D:D

POZDRO
sebus99 Postów: 0
Konto od: 18.05.2012
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: lidlia, data postu: Sunday, June 10, 2012 12:58
HEH NIESTETY TAK SAMO MIAŁAM I JEST TO BARDZO TRUDNE ZAPOMIEC O DAWNEJ SYMPATI, MIŁOŚCI A JESCZE GOZEJ GDY OBEI STRONY CZUJO DO SIEBIE TO SAMO. JA PO PROSTU NIE PSOTYKAŁM SIE JUZ Z TAMTYM KOLESIEM DWA LATA PO PROSTU NIE WIDYWALISMY SIE I NIE ORZMAWIALIŚMY URWALIŚMY ZE SOBO KONTAK. ALE NEISTETY W SZKOLE SIE SPOTKALISMY I MUSIELISŚMY JAKOŚ ZYĆ, ALE SPOTKAŁM NOWO MIŁOŚC I MI POMOGŁO . OCZYWISCIE U CB TAK SAMO NIE MUSI BYĆ PONIEWAZ KAŻDY MA INNE EMOCJE. POPROSTU ZRÓB TO CO UWAŻASZ:p POWODZENIA:)
lidlia Postów: 1
Konto od: 9.06.2012
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Permalink Autor: nieudanyczlowieczek, data postu: Wednesday, September 12, 2012 10:02
Imprezy, najlepsze co może być, żeby zapomnieć. A tak poważnie, nie da się zapomnieć, jedynie ograniczyć kontakt z tamtą osobą, żeby jakoś się do niej zdystansować. A potem już będzie luz.
nieudanyczlowieczek Postów: 0
Konto od: 31.08.2012
Miasto: Does anybody care?
Permalink Autor: promowana, data postu: Monday, September 17, 2012 19:23
zerwać z tą osobą kontakt, zająć się czymś najlepiej spędzać dużo czasu z przyjaciółmi :)
promowana Postów: 27
Konto od: 27.01.2009
Miasto: Koniecpol
Permalink Autor: descrizionepervoi, data postu: Friday, February 22, 2013 14:39
brak kontaktu z tą osobą, wierzyć w swoją siłę, nigdy nie być samą, i zajmować się tym co daje dużo radości, starać się nie myśleć, a jak już  szybko od tych myśli uciekać, wszystko się da jeśli się chce, a najbardziej polecam oddać wszystko Panu Bogu, który Nas ukształtował i wie co dla nas dobre. Zaufaj :)
descrizionepervoi Postów: 3
Konto od: 19.02.2013