Tragedia - Smoleńsk 10.04.2010

Permalink Autor: bartoszjagielski, data postu: Monday, April 12, 2010 02:00
Zapraszam do posłuchania mojej piosenki, stworzonej w hołdzie ofiarom katastrofy w Smoleńsku

• http://www.youtube.com/watch?v=bJQqSyIfBRM
bartoszjagielski Postów: 2
Konto od: 17.03.2010
Miasto: Wieluń
Permalink Autor: katerock, data postu: Monday, April 12, 2010 11:06
po prostu straszne jest to co się stało. ból straszny że zginęła nasz elita, i ból że zginęło tylu ludzi. żal mi ich rodzin, żal mi Polski. boje się, że tragedia zjednoczy nas na chwilę, a potem władza znowu odstawi przedstawienie i będą przepychanki o stanowiska.

nie mogę dalej w to uwierzyć. żaden terrorysta by sobie tego lepiej nie wymyślił. wsadzić władze Państwa do samolotu i skończyć ich życie. no po prostu jakaś masakra.
katerock Postów: 17
Konto od: 4.02.2007
Miasto: Katowice
Permalink Autor: sweetmartyna8, data postu: Monday, April 12, 2010 21:15
To co sie stało to tragedia :( 90 lat temu w Katyniu zabito Polaków 10 kwietnie 2010 roku zgineło 96 osób w wypadku samolotowym :( Byli to wazni ludzie bez których teraz Polska moze nie dac sobie rady :( Niech spoczywaja w pokoju ....
sweetmartyna8 Postów: 1
Konto od: 30.12.2007
Miasto: Działyń
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Monday, April 12, 2010 22:30
Cytat sweetmartyna8
To co sie stało to tragedia :( 90 lat temu w Katyniu zabito Polaków 10 kwietnie 2010 roku zgineło 96 osób w wypadku samolotowym :( Byli to wazni ludzie bez których teraz Polska moze nie dac sobie rady :( Niech spoczywaja w pokoju

Mogę zwyzywać? Za brak szacunku do historii? Do Polski?

Wg mnie Polska nie jest w kryzysie, ani nie jest tak, że Polska sobie nie poradzi. W końcu art. 131 Konstytucji jasno reguluje formę sprawowania urzędu w razie różnych okoliczności. Jedna z nich zaistniała. Mi jest szkoda rodzin tychże osób.

Poza tym znów jest "moda" na żałobę i krystalizowanie postaci, tak jak w przypadku MJ. To już jest bolesne i zakrawa na groteskę, tyle, że taką marną... z Pcimskiego teatru. Zginął nasz reprezentant... lecz nie dyktator, nie bóg... ale masowa euforia jest teraz w cenie.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: szafanakazdakieszen, data postu: Tuesday, April 13, 2010 10:12
Cytat cukierwnormie
ja jestem politologiem, więc dla mnie Ci ludzie to jak znajomi prawie.
ciężko w to uwierzyć.
Polska (nie tylko polityka) stanęła właśnie na głowie.

Też jestem Politologiem i Historykiem.
Prawda jest taka - elita - kwiat polskiej polityki odszedł. Ciężko będzie ich zastąpić.
Może i z większością ie nie zgadzałam,miałam inne poglądy - jednak teraz nie czas na to.
Każdy czy z prawicy lewicy centrum odkłąda na bok swoje uprzedzenia - bo to co nas spotkało jest nie do opisania.
szafanakazdakieszen Postów: 2
Konto od: 28.02.2010
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: dawidp, data postu: Tuesday, April 13, 2010 12:30
Z bólem przyjąłem tę wiadomość, jednak kiedy już emocje opadły, pomyślałem: "brak wyobraźni". To było bardzo nieodpowiedzialne posunięcie, aby tak wiele ważnych osobistości leciało jednym samolotem. Czytając zagraniczne serwisy informacyjne, jak BBC, czy CNN, nie trudno natchnąć się na komentarze, których autorzy nie mogą pojąć, jak to możliwe.
Pomijając fakt, że lecieli jednym samolotem, to dlaczego dowódcy wszystkich sił militarnych opuszczają kraj w tym samym czasie? Przecież nie można z góry założyć, że przed ich powrotem nic się nie wydarzy. Niepojęte.
Mam nadzieję, że wnioski zostaną wyciągnięte, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie w naszym państwie.
dawidp Postów: 26
Konto od: 20.03.2008
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: venusonthesky, data postu: Tuesday, April 13, 2010 12:47
Cytat kinomi
mój tata mówił, ze to trochę niepoważne żeby wszyscy generałowie odpowiadający za bezpieczeństwo w różnych sferach lecieli jednym samolotem, teraz mamy o to żal ale kiedy np. polecieli by dwoma samolotami wtedy część społeczeństwa byłaby oburzona ze wydają pieniądze z naszych podatków.

Mój ojciec też miał to samo zdanie. Człowiek jest dziwna istotą. Cokolwiek by nie zrobili to i tak będzie źle... A szkoda, że tylu ludzi zginęło. Mimo wszystko.
venusonthesky Postów: 18
Konto od: 1.04.2007
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: kinomi, data postu: Tuesday, April 13, 2010 17:30

Cytat rzeczywistoscimasakrator
Wg mnie Polska nie jest w kryzysie, ani nie jest tak, że Polska sobie nie poradzi. W końcu art. 131 Konstytucji jasno reguluje formę sprawowania urzędu w razie różnych okoliczności. Jedna z nich zaistniała. Mi jest szkoda rodzin tychże osób.

Poza tym znów jest "moda" na żałobę i krystalizowanie postaci, tak jak w przypadku MJ. To już jest bolesne i zakrawa na groteskę, tyle, że taką marną... z Pcimskiego teatru. Zginął nasz reprezentant... lecz nie dyktator, nie bóg... ale masowa euforia jest teraz w cenie.

Zgadzam się z tym, zaczęłam ten wątek żeby w jakiś sposób oddać hołd zmarłym, ale to co teraz dzieje się w mediach: prześciganie się w ukazywaniu prezydenta i żony w jak najjaśniejszym świetle jest przesadne ,słyszałam wypowiedz jakiejś dziennikarki która mówiła ze dla niej prezydent był człowiekiem, nie lubiła jego polityki, ale szkoda jej było osób  inteligentnych, które zostawiły w żałobie tyle rodzin,krewnych, przyjaciół. Nie podobają mi się odwoływania wizerunku prezydenta do boga kroczącego świetlistą droga , należy mu się szacunek i cześć ale takie przekrystalizowanie postaci także nie jest dobre.
kinomi Postów: 5
Konto od: 9.07.2008
Miasto: Sieradz
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Tuesday, April 13, 2010 19:33
najbardziej razi, przynajmniej mnie niewyobrażalnie wręcz żenujący popołudniowy program tvp1 z Joanną Lichocką i, jak zwykle niezastąpionym (to oczywiście ironia) Janem Pospieszalskim. Mogłam to znieść w niedzielę, mogłam znieść wczoraj, ale dzisiaj chyba już mam dosyć. Wazelina + frustracja = nie dający się strawić program. Nie wiem gdzie Pospieszalski znajduje tych wszystkich "ześwirowanych" (przepraszam) przechodniów:/

Druga rzecz to takie masochistyczne relacje z tego jak nam świat współczuje. Jakaś chora duma przez to przemawia, a ja zupełnie nie mogę zrozumieć z czego tu się cieszyć! Tym bardziej, że w 99% to czysta kurtuazja i dyplomacja, a nie szczerość.

I na koniec drobna kwestia - wydaje mi się, że stwierdzenia 'oddali życie za Polskę', 'Zginęli na służbie', 'oddali życie w słusznej sprawie' itd. są uprawnione jedynie w momencie kiedy taka osoba jest świadoma tego faktu. Przepraszam, ale oni nie chcieli zginąć, ani świadomie się poświęcić.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: alchemia, data postu: Wednesday, April 14, 2010 20:41
Mam 16 lat. Gdy dowiedziałem się o katastrofie pomyślałem jakiś głupi żart. Gdy dziennikarzom zaczął łamać się głos przeszły mnie ciarki. I przez całą sobotę byłem całkowicie ogłuszony. Cały dzień przesiedziałem przed telewizorem, cały dzień ze smutkiem. Mnie osobiście, ta katastrofa dała wiele do myślenia, pokazała mi, że musimy cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami, nie możemy wstydzić się symboli narodowych, nie możemy wyszydzać z najważniejszych ludzi w państwie. Powinniśmy się częściej jednoczyć. Ten zryw patriotyzmu był nam bardzo potrzebny. Nie raz zakręciła się mi łza w oku lub nawet spłynęła po policzku. Znając życie jednak byłbym wyśmiany przez rówieśników. Bo panuje moda, że chłopak musi być twardy. Ja tak nie umiem. Cały czas żyję tą tragedią i cały czas o tym myślę, śledzę nowe informacje. Zwracam również uwagę na symbole, które przynosi nam ta katastrofa. Dziś znalazłem kolejny. Znak krzyża, który utworzył się z przecięcia się obłoku i smugi z podchodzącego do lądowania Tupolewa. Jestem wierzącą osobą i uważam, że powinniśmy czytać takie znaki. Módlmy się za tych, którzy w sposób bohaterski oddali życie. Czuwajmy.
alchemia Postów: 2
Konto od: 12.04.2010
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Thursday, April 15, 2010 00:04
Zgadzam się z cukrem, który w normie jest. Dla mnie robienie męczennika z Polski przyprawiać powinno o mdłości a nie być powodem do dumy. Umarli, cóż, stało się. Dla mnie to nic wielkiego, bo w moim życiu nic się nie zmieniło... i nie jest mi smutno z tego powodu.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Thursday, April 15, 2010 14:00
Z pewnością źle się stało, ale czasu nie cofniemy, żyć im nie wrócimy. Najbardziej martwi mnie to, że platforma dostała wolną rękę, może przepuścić mnóstwo beznadziejnych ustaw zawetowanych wcześniej przez prezydenta. Jedyne szczęście że TV nie oglądam:P

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Lubin
Permalink Autor: aurille, data postu: Thursday, April 15, 2010 18:31
Absurdem wydaje mi się wsadzanie naszych mózgów do jednej rozlatującej sie puszki. Pomysł z kosmosu zupełnie. Normalnie to sie lata na kilka samolotów. Sytuacja jak z Gwiezdnych wojen zupełnie i zestrzeleniem statku wiozacego całą radę Jedi. Ktos za takei pomysły powinien beknąć.
Jak możesz palić na pusty żołądek?

aurille Postów: 46
Konto od: 13.09.2008
Miasto: Żarnów
Permalink Autor: obroncaprawdy, data postu: Friday, April 16, 2010 01:34
telewizji oglądać nie potrafię, bo jak słyszę jakiekolwiek zdanie wypowiedziane przez reporterów to brzmi ono tak jakby byli na skraju płaczu. Osobiście w to nie wierzę i nie wierzę, że to są prawdziwe emocje. Po kilku dniach powinno się normalnie dyskutować i telewizja powinna rzetelnie informować, a nie dawać przykład zachowywania się w obliczu śmierci ludzi, bo nie ma wg. mnie postawy idealnej-wzorcowej, każdy powinien przeżywać to, na własny sposób, tak jak mu podpowiada rozum i serce.
Patrzenie na Lecha jak na bohatera "bo zginął pełniąc służbę ojczyźnie" jak i Wawel to z moim spojrzeniu  nieporozumienia.
obroncaprawdy Postów: 29
Konto od: 10.07.2009
Miasto: Kraków
Permalink Autor: klaudiandm6, data postu: Friday, April 16, 2010 08:48
Wawel dla mnie też jest przesadą jak i dla wielu ludzi z mojego otoczenia.
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samowzgardy."
klaudiandm6 Postów: 104
Konto od: 3.11.2006
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Friday, April 16, 2010 12:57
Cytat klaudiandm6
Wawel dla mnie też jest przesadą jak i dla wielu ludzi z mojego otoczenia.

no niestety nie dla kardynała Dziwisza, to już zresztą nie pierwsza nieprzemyślana wypowiedź/decyzja kardynała. Czasami myślę, że on się niewiele przy Papieżu nauczył:/

a, żeby była jasność - ja jak najbardziej przeżywam żałobę narodową, pierwszy raz chyba w takim stopniu. Wiele osób na pokładzie tego samolotu uważałam za niezwykle wartościowych, poza tym jak już wspominałam przeraża mnie czysto normatywny, powiedzmy, chaos, który zapanował w państwie.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008