Tragedia - Smoleńsk 10.04.2010

Permalink Autor: kinomi, data postu: Saturday, April 10, 2010 11:04
Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz inni ważni ludzie Polski zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

Lech Kaczyński
Maria Kaczyńska
ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski
Jerzy Szmajdziński
Władysław Stasiak
Aleksander Szczygło
Paweł Wypych
Mariusz Handzlik
Andrzej Kremer
szef sztabu generalnego WP gen. Franciszek Gągor
Andrzej Przewoźnik
Grzegorz Dolniak
Przemysław Gosiewski
Zbigniew Wassermann
Janusz Kochanowski
Sławomir Skrzypek
Janusz Kurtyka
bp Tadeusz Płoski

Post edytowany Saturday, April 10, 2010 11:04 przez moderatora kseroblog
kinomi Postów: 5
Konto od: 9.07.2008
Miasto: Sieradz
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Saturday, April 10, 2010 11:36
każda powieść political fiction wymięka.
ja jestem politologiem, więc dla mnie Ci ludzie to jak znajomi prawie.
ciężko w to uwierzyć.
Polska (nie tylko polityka) stanęła właśnie na głowie.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: spawany, data postu: Saturday, April 10, 2010 12:27
Jakieś fatum wisi nad tym Katyniem. Bolesna symbolika. Ponownie kwiat polityki szeroko rozumianej, dowództwo Wojska Polskiego zostało nam zabrane...

Uważajmy na słowa, czasem może zabraknąć czasu, by za te złe przeprosić...
Ignorantia iuris nocet

Bez jaj...
spawany Postów: 286
Konto od: 19.09.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: kushi, data postu: Saturday, April 10, 2010 12:51
Polska nie ma niczego.
trudno w to uwierzyć jak wszystko może runąć, zniknąć, zmienić się w wyniku jednej krótkiej chwili..
kushi Postów: 35
Konto od: 9.05.2008
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Permalink Autor: anamoly, data postu: Saturday, April 10, 2010 13:21
ja dalej w to nie wierze. to, że była to czołówka politycznej śmietanki to jedno, ważniejszy fakt, że zginęło aż Tyle osób w samych sobie a nie jakie urzędy piastowali.

anamoly Postów: 12
Konto od: 19.03.2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Permalink Autor: kushi, data postu: Saturday, April 10, 2010 13:35
Cytat anamoly
ważniejszy fakt, że zginęło aż Tyle osób w samych sobie a nie jakie urzędy piastowali.

100 osób, z których każda miała rodzinę, pracę, przyjaciół, marzenia, plany, wspomnienia i przyzwyczajenia- 100 osób z krwi i kości, a nie abstrakcyjnych ofiar.
Permalink Autor: anamoly, data postu: Saturday, April 10, 2010 14:25
Cytat kushi
100 osób z krwi i kości, a nie abstrakcyjnych ofiar.

dokładnie. kim byli to chyba przestaje być ważne przy takiej tragedii.
anamoly Postów: 12
Konto od: 19.03.2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Saturday, April 10, 2010 15:09
Cytat anamoly
dokładnie. kim byli to chyba przestaje być ważne przy takiej tragedii.

ok, ale jest druga strona medalu. Polska straciła połowę swoich struktur państwowych. Przerażające dla mnie jest wyliczenie: Prezydent z żoną, były prezydent na uchodźstwie  posłanki (uderzająca ilość świetnych kobiet-polityków z PiS i SLD!) i posłowie, kandydat na prezydenta, dowódcy wszystkich sił zbrojnych... i w tym momencie ta lista byłaby masakrą, ale nie, dorzucimy do tego prezesa NBP, prezesa IPN, RPO...każdy z nich był postacią, wypowiadali się publicznie, niektórych wczoraj słuchałam, akurat to najbardziej mi pokazuje skalę tego wydarzenia.
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
Permalink Autor: kinomi, data postu: Saturday, April 10, 2010 18:28
mój tata mówił, ze to trochę niepoważne żeby wszyscy generałowie odpowiadający za bezpieczeństwo w różnych sferach lecieli jednym samolotem, teraz mamy o to żal ale kiedy np. polecieli by dwoma samolotami wtedy część społeczeństwa byłaby oburzona ze wydają pieniądze z naszych podatków.
ehh nic nie jest wieczne :(
kinomi Postów: 5
Konto od: 9.07.2008
Miasto: Sieradz
Permalink Autor: kushi, data postu: Saturday, April 10, 2010 18:30
..Nic nie jest idealne.
Permalink Autor: klaudiandm6, data postu: Saturday, April 10, 2010 20:42
Cytat kinomi

mój tata mówił, ze to trochę niepoważne żeby wszyscy generałowie odpowiadający za bezpieczeństwo w różnych sferach lecieli jednym samolotem, teraz mamy o to żal ale kiedy np. polecieli by dwoma samolotami wtedy część społeczeństwa byłaby oburzona ze wydają pieniądze z naszych podatków.
ehh nic nie jest wieczne :(

Już kiedyś był żal o lot 2 samolotami.
Ale kto by pomyślał, że to akurat tak się skończy. Dopiero jak coś się stanie to myślimy, że można było coś zmienić.  
Tak wielu ludzi...
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samowzgardy."
klaudiandm6 Postów: 104
Konto od: 3.11.2006
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Saturday, April 10, 2010 22:18
Cytat klaudiandm6
Ale kto by pomyślał, że to akurat tak się skończy.

już jakiś czas temu oglądałam program "miejsca przeklęte" dot. katastrofy takiego samolotu pod Warszawą, sporo lat temu. W epilogu tego programu, jako mocna pointa padły wypowiedzi ekspertów o jakości tupolewów. Ja zapamiętałam wypowiedz, której autor stwierdził, że coś się wydarzyć musi, a pytanie brzmi tylko kto będzie wtedy na pokładzie: prezydent czy premier?
pamiętam jak wtedy zmroziło mi to krew, a potem to opowiadałam zawsze przy okazji sławetnych kłótni o samolot.
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
Permalink Autor: lorelay, data postu: Sunday, April 11, 2010 00:01
Cóż, od czasu do czasu przewijało się w mediach określenie "latająca trumna" w kontekście Tupolewa...
Ogromna strata... Są przesłanki, iż to Polacy zawinili (źródło: onet.pl), choć na razie nie ma sensu wyrokować, co było rzeczywistą przyczyną tej katastrofy. Mam jednak nadzieję, że ta ofiara nie pójdzie na marne, wszak Polak mądry po szkodzie... Z drugiej strony zaskoczyło mnie podejście Rosjan. Wraz ze spotkaniem Tusk-Putin w środę już była nadzieja na ocieplenie stosunków, dzisiaj... Mam mieszane uczucia, oby mój sceptycyzm okazał się niepotrzebny. Wg relacji Polaków mieszkających w Rosji zainteresowanie mediów jest ogromne, choć zapewne nie można mówić o tej samej skali co u nas. Przerażającym jest włączyć telewizor i przeskakując z kanału na kanał widzieć ten sam komunikat... Który dopiero teraz do mnie zaczyna docierać...
Cześć ich pamięci.
Wake up and smell Vicodin.
lorelay Postów: 21
Konto od: 18.10.2008
Miasto: Toruń
Permalink Autor: wysysaczumyslu, data postu: Sunday, April 11, 2010 07:57
Kinomi - co do "niepoważności" - żadne procedury bezpieczeństwa nie zakazują latania razem osobom piastującym różne urzędy.
Zakaz dotyczy tylko przemieszczania się np. dowódcy i jego zastępcy - bo ktoś, w razie czego, musi przejąć obowiązki.
Tak więc nie mogliby lecieć razem prezydent i marszałkowie sejmu i senatu, ale ministrowie różnych "specjalności" już jak najbardziej.
...szukam kontaktu z dziewczętami w celu połączenia się ustami...

...sialalalalalala! Zrób mi dobrze w rytmie ska!
wysysaczumyslu Postów: 100
Konto od: 23.01.2010
Miasto: Jelonki
Permalink Autor: passant, data postu: Sunday, April 11, 2010 11:23
Cytat kushi
100 osób, z których każda miała rodzinę, pracę, przyjaciół, marzenia, plany, wspomnienia i przyzwyczajenia- 100 osób z krwi i kości, a nie abstrakcyjnych ofiar.

Właśnie chyba najgorsza jest ta świadomość że w ciągu paru sekund ginie przeszło 100 osób, że śmierć jest dla nas czymś nie tylko nieuchronnym ale też niezapowiedzianym.

Post edytowany Sunday, April 11, 2010 11:23 przez moderatora kseroblog
passant Postów: 1
Konto od: 15.03.2010
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: idochowa, data postu: Sunday, April 11, 2010 22:04
to co się stało dobiło wszystkich mimo że moi znajomi mówią że to nie ma dla nich znaczenia to co się stało ;/ bardzo mnie to denerwuje. Wkońcu to była głowa państwa oraz pomocnicy :( najszczersze kondolencje najbliższym
idochowa Postów: 4
Konto od: 11.04.2010
Miasto: Częstochowa