40-megapixelkowy czołg Pentaxa

Permalink Autor: catintheflat, data postu: Monday, June 7, 2010 17:30
Mieć a umieć wykorzystać to 2 różne sprawy ;D

Etatowy zadymiacz
catintheflat Postów: 1551
Konto od: 19.08.2008
Miasto: Koronowo
Permalink Autor: stillchildlike, data postu: Sunday, June 13, 2010 19:37
Cytat brazilianpitbull
Cena jest totalną abstrakcją, ale to raczej norma wśród średniego formatu ;D Ale osobiście wolałbym chyba hasselblada gdybym wygrał w totka :) Na razie trzeba pracować na tym co się ma :)

Po co Ci hass, skoro d5000 nie jesteś w stanie opanować? :D
Poza tym samo body hassa ok, ale przystawki tylko phase one, najlepiej FullFrejm 65+ i kilka szkiełek ^o^ zabawa za unijną kasę, dla bogaczy albo dobrych przedsiębiorczych fotografów :)
stillchildlike Postów: 818
Konto od: 5.11.2008
Miasto: Lublin
Permalink Autor: h4jlajf, data postu: Sunday, June 13, 2010 20:05
Faktycznie- czołg. Ale pewnie fajny czołg. ;)
h4jlajf Postów: 9
Konto od: 25.09.2007
Miasto: Koniec Świata
Permalink Autor: 50mm, data postu: Monday, June 28, 2010 17:27
jakiś ten wizjer mały się wydaje na tym pierwszym zdjęciu.
50mm Postów: 4
Konto od: 19.10.2009
Miasto: Żory
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Monday, June 28, 2010 18:38
A widziałeś kiedyś wizjer w średnim formacie ?:D

Etatowy zadymiacz
Permalink Autor: stillchildlike, data postu: Monday, June 28, 2010 22:19
e tam...kominek fajniejsza sprawa :D
stillchildlike Postów: 818
Konto od: 5.11.2008
Miasto: Lublin
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Wednesday, June 30, 2010 08:20
No to wtedy jest taki prawdziwy MF :D

Etatowy zadymiacz
Permalink Autor: grudziadzmojemiasto, data postu: Wednesday, September 8, 2010 20:58
Ciesze się, że Pentax to jednak system rozwojowy xD
grudziadzmojemiasto Postów: 3
Konto od: 26.11.2008
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: godbrother, data postu: Thursday, September 9, 2010 17:23
Cytat grudziadzmojemiasto
Ciesze się, że Pentax to jednak system rozwojowy xD

Ja w to nigdy nie wątpiłem ;) Jedynie mogłyby jakieś przystępne szkiełka się pojawić w ofercie. Zejdę na moment na ziemię i zniżę się do aps-c. Przykąadowo taka stałeczka "must have" 50mm f/1.8 lub podobnej jasności z AF za niskie pieniądze... Canon ma, Nikon ma, Minolta też, nawet Sony nie tak dawno temu dorzuciło do sprzedaży... a co z Pentaxem? Jest co prawda DA 55mm f/1.4 oraz wiekowy FA 50mm f/1.4, ale do tanich one nie należą... no chyba że ten drugi z używek i ma się szczeście w licytowaniu. Więc mając Pentaxa albo zostaje cieszyć się manualnymi - na szczeście Pentax je bardzo chętnie obsługuje, albo zbierać na droższe jak się chce AF... ewentualnie szukać czegoś tańszego w Tamronach,  Sigmach itp
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: live2love, data postu: Wednesday, December 29, 2010 21:28
ale słyszałem że czasami co za dużo tych megapikseli tym gorzej bo widać ponoć większe szumy czy cos w tym stylu
live2love Postów: 146
Konto od: 2.05.2009
Miasto: Slough
Permalink Autor: landroverdisco, data postu: Saturday, March 12, 2011 08:30
Cytat live2love

ale słyszałem że czasami co za dużo tych megapikseli tym gorzej bo widać ponoć większe szumy czy cos w tym stylu

: D

//

reporterski MF ? chyba ze szkłem 800mm

// 27 koła to malo jak za cyfrowy MF ale pytanie czy za ten konkretny

// 50k na migawce to troche malo ciekawe ile wymiana
Canon 5D, summilux, 35L
landroverdisco Postów: 128
Konto od: 16.10.2010
Miasto: Moskwa
Permalink Autor: parylak, data postu: Wednesday, March 30, 2011 11:00
Cytat live2love

Źle słyszałeś. Liczy się stosunek ilości pikseli do rozmiaru fizycznego matrycy. Im ciaśniej "upakowane" tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia szumów, zwłaszcza na wysokim ISO.
parylak Postów: 12
Konto od: 25.09.2009
Miasto: Katowice
Permalink Autor: kowazis, data postu: Friday, April 1, 2011 01:52
typowo studyjny aparacik. Taki bardziej do reklam.

W sumie tak jak wybór pomiędzy D3x a D3s

Wielu osobom wydaje się że korpus tej klasy pozbawiony jest jakichkolwiek wad czy niedoróbek. W większości wypadków można się z tym zgodzić. Czy jednak poleciłbym ten korpus najbliższemu przyjacielowi? Nie bez dogłębnej wiedzy o jego potrzebach. Nie bez przyczyny mówi się o nim ”studyjny”. Wyposażony w 24 mpx matrycę faktycznie daje obrazek o wymiarach 6000/4000px co jest wartością której studyjny fotograf nie może pominąć brakiem komentarza, pozytywnego oczywiście. Jeśli jednak poszukujemy korpusu uniwersalnego którego zastosowanie będzie daleko większe niż praca w studio, rozważałbym zakup innego korpusu, np. bratniego D3s wyposażonego w matrycę 12mpx ale znacznie większą ilość zdjęć seryjnych i znacznie lepsze wysokie czułości.
Dzisiejsza cena korpusu D3x jest znacznie niższa niż podczas jego premiery jednak wciąż jest to ponad 24 tysiące złotych. Wydatek dosyć duży i do przyjęcia raczej przez fotografów myślących o zastosowaniach zawodowych tego aparatu. Jak pisałem powyżej zawiedzeni nie będą fotograficy dla których rozmiar zdjęcia studyjnego ma kluczowe znaczenie. Niczego nie mogę zarzucić zarówno biorąc pod uwagę DR matrycy, kolorystyce, tonalności czy popularnej plastyce pełnej klatki. Obraz musi się podobać bo po prostu jest idealny. Nieco inaczej ma się sprawa reportażu, w tym ślubnego wymagającego pracy z wysokimi czułościami. Akceptowalne ISO 1600 to często za mało aby mówić o komfortowej pracy reportera. Tu zdecydowanie wygrywa młodszy brat, Nikon D3s.
Nie sposób jest też pominąć dosyć istotnej kwestii, mianowicie masy pliku generowanego przez ten aparat. Przy założeniu że pracujemy 14 bitowym kolorem, z pełną rozdzielczością aparatu, otrzymujemy plik wielkości od 32 do nawet 40 MB. To wynik który zmusza nas do pracy z niezwykle mocną maszyną do obróbki generowanych zdjęć. Nie ma nic za darmo. Jakość w tym przypadku równa się wielkość nie tylko aparatu ale i pliku.
Czy zatem dobrym wyborem jest ten właśnie korpus? Czy jest on receptą na sukces i pełną euforię? Z całą pewnością nie. Jednak zastosowany zgodnie z jego przeznaczeniem (studio) da nam niemal pełnię satysfakcji z wykonanych zdjęć, można więc uznać że wyszedł z prania całkowicie czysty.
kowazis Postów: 181
Konto od: 28.07.2007
Miasto: Kędzierzyn-Koźle
Permalink Autor: , data postu: Thursday, April 28, 2011 21:33
Cóż. W porównaniu z cenami Hasslków to nie taki drogi ;_
Konto od:
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: h4jlajf, data postu: Thursday, May 5, 2011 19:29
Cytat live2love

Płacisz- wymagasz. Nie sądzę, by za taką kwotę, taki aprat robił złej jakości zdjęcia.
Ogólnie Pentaxy są bardzo godne polecenia. Sama mam, od całkiem niedawna. Co ważne- bardzo prosty w obsłudze. :)

“Jednym słowem fotografia jest tym, czym ją uczyni fotograf: dziełem sztuki lub przedmiotem handlu
h4jlajf Postów: 9
Konto od: 25.09.2007
Miasto: Koniec Świata
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Thursday, May 5, 2011 19:34
Masz Pentaxa 645D ?

Etatowy zadymiacz