Książki J.R.R. Tolkiena

Permalink Autor: zlodziejdusz, data postu: Thursday, February 9, 2012 23:29
Ja osobiście jak na razie przeczytałam z jego twórczości tylko Władca Pierścieni i Hobbit. Uwielbiam te książki i serdecznie polecam. Myślę, że jeszcze przeczytam nie jedną jego książkę. Jest bardzo dobrym pisarzem.
zlodziejdusz Postów: 33
Konto od: 4.11.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: deathela, data postu: Sunday, May 27, 2012 14:34
Tolkien ma interesujący styl pisania.. Niektórym może się to nie podobać, ale ponoć o gustach się nie dyskutuje. Czytałam ,,Hobbita'' i mam zamiar podejść do ''Władcy Pierścieni''.. Spodobał mi się jego sposób, a biorąc pod uwagę to, że jestem otwarta na nowe doznania literackie, nic dziwnego, że chcę się bliżej zapoznać z jego twórczością:)
deathela Postów: 10
Konto od: 12.05.2012
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: greensummer, data postu: Wednesday, June 6, 2012 10:11
Ja już w cholerę czasu temu przebrnęłam przez wszystkie części "Władcy Pierścieni",przeczytałam też  Hobbita, jak i Silmarilion, Niedokończone Opowieści i Dzieci Hurina. Za niektórymi dziełami Tolkiena musiałam latać po całym mieście i odwiedzać każdą bibliotekę. Ale się udało. Spędziłam Na czytaniu i szukaniu pełne dwa miesiące ale warto było. Akurat jego literaturę baardzo sobie cenię i zawsze do niej wracam z wielkim zapałem .
greensummer Postów: 18
Konto od: 4.02.2009
Miasto: Zawiercie
Permalink Autor: ravenpl13, data postu: Saturday, August 18, 2012 18:47
Ja kocham Tolkiena i jego dzieła, choć nie wszystkie udało mi się jeszcze przeczytać. Zaczynałam naturalnie od Trylogii, potem przypadkiem wpadły mi w ręce Przygody Toma Bombadila, Rudy Dżil i jego pies, po jakimś czasie nadszedł czas i na Hobbita. Obecnie po raz n'ty zabieram się za Silmarillion, choć ilekroć zacznę lekturę on mnie od siebie odpycha. Może tym razem w końcu przez niego przebrnę xD Styl Tolkiena dla niektórych jest trudny, pewnie jest to kwestia rozbudowanych opisów - to na nie wszyscy narzekają. Według mnie są one ogromnym plusem dodającym kolorytu opowieściom. Gdyby nie one w filmach na pewno nie znalazłoby się tyle pięknych widoków ;]

PS: Jeśli ktoś jest zainteresowany zachęcam do zajrzenia na forum tolkienowskie: http://dolinarivendell.fora.pl/

~A.
ravenpl13 Postów: 3
Konto od: 15.11.2009
Miasto: London
Permalink Autor: alternativeyumi, data postu: Sunday, July 21, 2013 19:21
Uwielbiam! Moja ulubiona historia z dzieciństwa :) Na początku zapoznałam się z filmową trylogią, jednak kilka lat później z wielką radością nadrobiłam książkowe zaległości. Lubię wracać zarówno do LOTR'a jak i Hobbita - bo jednak do nich pozostał mi szczególny sentyment.
alternativeyumi Postów: 4
Konto od: 21.07.2011
Miasto: Sztokholm
Permalink Autor: na1906procent, data postu: Wednesday, July 24, 2013 12:22
Jak dla mnie mistrz gatunku. Nie raz jeszcze pewnie będę wracać do książek jego autorstwa. No i jego książki były tematem mojej prezentacji maturalnej. ;)
na1906procent Postów: 19
Konto od: 4.09.2012
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: gosiagosiak, data postu: Monday, March 30, 2015 13:26
Tolkien jest mistrzem w swojej dziedzinie i poza nią ;)
Jego książki czytam jednym tchem...no może łapie po drodze małe oddechy ;p
Pisze w sposób jaki lubię...lekko, wciągająco i z polotem.
Nie przeczytałam jeszcze wszystkich, ale zamierzam.
Wciągnęłam "Władcę pierścieni" (wszystkie części), "Hobbita" i "Liść, dzieło Niggle'a"
Polecam
gosiagosiak Postów: 7
Konto od: 28.12.2014
Miasto: Rzeszówek