Książki J.R.R. Tolkiena

Permalink Autor: , data postu: Thursday, July 24, 2008 00:34
Tolkien to mój mistrz, mentor, ukochany twórca.
Władca Pierścieni jest genialną trylogią, którą czytałam cztery razy- i ciągle jestem zafascynowana talentem autora, jego wyobraźnią i finezją pióra. A choć Silmarillion była książką bardzo ciężką i trudną, po jej ukończeniu tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że chyba już nie znajdę nowej biblii. ^^
Chcę zrobić wdech.
Oddychać, jak to robią ludzie wolni.
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: just1124, data postu: Thursday, October 16, 2008 04:33
TOlkien to ojciec fantasy a jwgo dziela zwlaszcza Trylgia to biblia ... Czytalam wszystko . Za Hobbitem jakos nie przepadam a musze tylko jeszcze dosrwac sie do atlasu śródziemia i przejrzec...
just1124 Postów: 4
Konto od: 10.01.2008
Miasto: Legnica
Permalink Autor: alcalion, data postu: Sunday, October 26, 2008 17:45
władca pierścieni oczywiście!
hobbit tez byl bardzo ciekawy
ale silmarillion- ciezka sprawa..
męczyłem sie ponad tydzien ale sie udało
przeczytałem i poczulem ze to byl kawal dobrej
roboty
alcalion Postów: 65
Konto od: 1.10.2008
Miasto: Sobótka
Permalink Autor: daekhil, data postu: Sunday, October 26, 2008 22:38
Ciężko powiedzieć o Tolkienie coś złego, gdyż albo ktoś uzna, że nie może przetrawić tych opisów i nie przeczyta książki, co odbiera mu prawo obiektywnej oceny, albo przeczyta i się zakocha w jego twórczości, albo przeczyta i mu się nie spodoba, ale i tak nie będzie mógł powiedzieć, że Tolkien źle pisze, gdyż styl jest na prawdę najwyższych lotów, a i nie odbierze mu tego, że jak to już powiedziała just1124 - Tolkien jest niejako ojcem fantasy...
Ja osobiście zakochałem się w jego twórczości (a nie przeczytałem tylko "Dzieci Hurina")
daekhil Postów: 56
Konto od: 22.05.2008
Miasto: Bielsko-Biała
Permalink Autor: deathangelsuicide, data postu: Friday, December 26, 2008 09:56
ehh szkoda że tak mało ludzi docenia twórczość Tolkiena- pokażcie mi innego człowieka, który wymyśliłby swiat chociażby z "Hobbita".
Tolkien i jego książki są naprawde świetne ale przyjemność zczytania moją tylko ludzie posiadajacy wyobraźnię :D
deathangelsuicide Postów: 31
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: tirith, data postu: Friday, January 23, 2009 16:33
Tolkien był wspaniałym twórcą i podziwiam jego dzieła lecz pragnę zauważyć iż "Władca Pierścieni" NIE jest trylogią.! Przecież miał byś wydany jako jedna książka składająca się z sześciu ksiąg lecz przez wysokie ceny papieru została podzielona i wydana w trzech tomach. Przez to błędnie nazwano ją Trylogią Tolkiena...
tirith Postów: 28
Konto od: 21.10.2008
Miasto: Brodnica
Permalink Autor: firecrest4ever, data postu: Monday, January 26, 2009 20:52
ja tam nie czytalam akurat władcy pierścieni ... ale czytałam "hobbit"  i musze przyznac że książka była rownie ciekawa :) a sam Tolkien, jest świetny w pisaniu książek. xD
firecrest4ever Postów: 17
Konto od: 26.12.2008
Miasto: Roscrea
Permalink Autor: redsel, data postu: Friday, August 21, 2009 20:02
Tolkien jest moim największym mistrzem! Moim idolem w pisaniu!
Kocham jego książki!
"Władca Pierścieni" jest moim największym uzależnieniem i moją Biblią!
Ciężko mi było przejść przez "Silmarillion". Dwa razy się zabierałam, aż w końcu dałam radę. 2 dni mi zajął.
Za ro "Hobbit" jest całkiem przyjemną lekturą. ;]
redsel Postów: 5
Konto od: 22.07.2009
Miasto: Stargard Szczeciński
Permalink Autor: maidenowiec, data postu: Friday, August 28, 2009 18:30
Na razie przeczytałam Silmarillion, Dzieci Hurina, Hobbita i Drużynę Pierścienia. Zaczynałam od Silmarillionu i przyznam, że przez opinie znajomych wydawało mi się że ciężko będzie przez to przejść. Jednak lekko mi się ją czytało i chyba jest najlepszą książką jaką do tej pory czytałam. Trudno było zapamiętać te wszystkie nazwy własne i imiona, ale naprawdę warto po nią sięgnąć. Tolkien bezsprzecznie jest dla mnie mistrzem ;)
maidenowiec Postów: 3
Konto od: 3.06.2009
Miasto: Częstochowa
Permalink Autor: abotak, data postu: Monday, August 31, 2009 10:28
mnie dziwi to, że wątek o Coelho cieszy się większą popularnością niż ten o Tolkienie... Cóż, dużo to mówi, jak dla mnie...

Ja na początku długo nie mogłam się zebrać, aby przeczytać trylogię (która trylogią ie jest, ale cii...). Ale jak już w końcu mi się udało, to co jakiś czas wracam do tej książki. Lubię ją czytać, delektować się, wkręcać się w cały ten "świat"... Pamiętam, że jak pierwszy raz ją przeczytałam w wieku lat 13, to później przez długi czas wierzyłam, że jestem elfką ;)
abotak Postów: 117
Konto od: 14.06.2006
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: goodafternoon, data postu: Monday, August 31, 2009 20:47
Może dziwnie to zabrzmi ale Tolkien musiał być nieźle walniętym człowiekiem (albo geniuszem co jest bardziej prawdopodobne:P) żeby napisać tak powalające dzieła! Mistrz gatunku jak dla mnie. "Władcę Pierścieni" przeczytałam pierwszy raz w bodajże 6 klasie podstawówki i od temtej pory darzę "Władcę..." szczególnym sentymentem.
Hobbita traktuję jako przystawkę:) Cieszę się że jest wśród lektur szkolnych. Może zachęci innych do przeczytania reszty książek Tolkiena.

Cytat deathangelsuicide
Tolkien i jego książki są naprawde świetne ale przyjemność zczytania moją tylko ludzie posiadajacy wyobraźnię :D

Dokładnie.
W jego książkach czuć magię, można się przenieść do tego niezwykłego świata i niemalże dotknąć go.
How do you feel when there's no sun?
How do you feel when rain clouds come?
They'll pull you down again
How will you feel when there's no one?
Am I just like you?

Feeling a moment...

goodafternoon Postów: 74
Konto od: 17.06.2008
Miasto: okolice Krk
Permalink Autor: nieprawdziwie, data postu: Saturday, November 28, 2009 00:15
Cytat goodafternoon
W jego książkach czuć magię, można się przenieść do tego niezwykłego świata i niemalże dotknąć go.
podpisuję się pod tym:)

Uwielbiam go, świetny autor z niesamowitą wyobraźnią. Kilka lat temu do tego stopnia zafascynowałam się Tolkienem, że próbowałam na pamięć wykuć całe te spisy władców, drzewa genealogiczne, opisy, historię wszystkich er Śródziemia, które są umieszczone w kilku dodatkowych rodziałach w którymś wydaniu Trylogii :)
nieprawdziwie Postów: 27
Konto od: 8.07.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: tirith, data postu: Monday, March 15, 2010 19:45
Cytat abotak
mnie dziwi to, że wątek o Coelho cieszy się większą popularnością niż ten o Tolkienie... Cóż, dużo to mówi, jak dla mnie...

Wiesz to tak jak z sagą Zmierzchu.. Straszne, że skarby światowej literatury są wypierane przez ukierunkowane w stronę dzisiejszej młodzieży pisemka.. Nie chce nikogo obrazić ale dzieła Tolkiena z pewnością zasługują na większą uwagę i uznanie..

Cytat deathangelsuicide

Zgadzam się.. Dla człowieka bez wyobraźni jakiekolwiek dzieło Johna było by niezrozumiałym bełkotem..
tirith Postów: 28
Konto od: 21.10.2008
Miasto: Brodnica
Permalink Autor: katerock, data postu: Friday, April 9, 2010 08:14
władca pierścieni film strasznie mi się podobał. ale przez książke nie umiałam przejść :/ strasznie męcząca jak dla mnie ;]
katerock Postów: 17
Konto od: 4.02.2007
Miasto: Katowice
Permalink Autor: galadriela, data postu: Thursday, May 6, 2010 16:19
Uwielbiam Tolkiena za "Władcę Pierścieni".Kawał dobrej 'roboty'. Przeczytałam też Hobbita, a teraz czaję się na Silmarillion. Jednak nie ma go w każdej bibliotece.
Film też oglądałam, ale szału ni mo. Fajnie tylko jest to sobie wszystko przypomnieć w 4 h.

Ostatnio też wciągłam się twórczość Karola Maya, aczkolwiek nie można go porównywać do Tolkiena.
galadriela Postów: 1
Konto od: 22.04.2010
Miasto: Wadowice
Permalink Autor: kolorowoxmi, data postu: Thursday, June 24, 2010 19:58
Ja przeczytałam Hobbita, Drużynę pierścienia i Dwie wieże. Teraz jestem w trakcie czytania Powrotu króla ;)

Film oglądałam setki razy, podobał mi się, ale trzeba niestety przyznać że bardzo różni się od książki.
kolorowoxmi Postów: 13
Konto od: 17.06.2010
Miasto: Kraków