czy warto czytać???? dlaczego????

Permalink Autor: iloooncia91, data postu: niedziela, luty 24, 2008 15:46
hej... moim zdaniem warto czytać książki
nio jednak bądźmy szczerzy nie każda książka nadaję się do czytania
książki są piękne i naprawdę potrafią wciągnąć trzeba tylko znaleźć tę właściwą:)
iloooncia91 Postów: 2
Konto od: 15.04.2007
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Permalink Autor: veryoriginal, data postu: niedziela, luty 24, 2008 17:22
hm. na pewno warto :)
bo rozwiajają wyobraźnię i pozwalają przedostać się prostemu człowieczkowi do innego całkiem świata. niestety czytanie z czasem zanika, ludzie lgną do komputerów i telewizorów zapominając o tradycyjnych formach rozrywki. a szkoda.
leżę tu, leżeć chcę, aż zredukuję się,

do ostatniego z tchnień '
veryoriginal Postów: 166
Konto od: 9.11.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: , data postu: niedziela, luty 24, 2008 17:23
Tak...czytać warto..
Z jednej ksiażki mozna wyciagnąc wiele różnych wniosków...
Dowiedzieć sie prawdy życiowej... i przycztac czyjąś ciekawa historie...

:*:*
Konto od:
Miasto: Kruszwica
Permalink Autor: mistake210, data postu: poniedziałek, luty 25, 2008 11:18
Jasne, że warto, ale zgodzę się z veryoriginal, że ludzie teraz wolą właśnie komputery i telewizory, co zupełnie ogłupia nasze społeczeństwo. Czytanie wzbogaca słownictwo, a także nasze pisanie. Ale nie dla samych skutków przecież czytamy. Czytamy przede wszystkim dla czystej przyjemnosci, jaką daje nam poznawanie losów np. głównych bohaterów. Każda książka ma sama w sobie jakąs wartość lub przekaz. Tak, co jak co, ale czytać naprawdę warto. :)
mistake210 Postów: 25
Konto od: 17.10.2007
Miasto: Kaszowo
Permalink Autor: zakazana, data postu: poniedziałek, luty 25, 2008 11:29
Warto. Kto nie czyta ma problemy z ortografią - to jest pewne. Czytanie pomaga zapamiętać dobrze pisownię i wyćwiczyć ją. Czytanie może być pasją - nałogiem, dawać szczęście. Każda książka ma przekaz, święta prawda, która nigdy nie zginie. :)
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Miasto: Kraków
Permalink Autor: , data postu: wtorek, luty 26, 2008 12:23
warto czytać książki, oj warto
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: tjejka, data postu: wtorek, luty 26, 2008 15:01
Zgadzam sie z przedmowcami ;) Warto czytac. Dla mnie problemem jest jedynie to, ze jesli juz chcemy wciagnac sie w jakas ksiazke to niestety pochlania to wiele czasu a ja go zbytnio nie mam ;( Czytam ksiazki w jezyku angielskim i szwedzkim w ramach edkuacji, ale dlugo mi nad jedna schodzi, bo mam mase innych zajec ;( Tak jest, cwiczymy dzieki czytaniu ortografie, poszerzamy wobraznie, zachecamy glowke do myslenia, odlatujemy w inny swiat... Czytanie ma prawie same plusy i napewno wymowki typu "sa nudne, nie sa dla mnie, nie ma w nich nic ciekawego" nie sa prawdziwe, bo jest tyle rodzajow ksiazek, ze kazdy znalazl by cos gdyby tylko mial chec poszukac. Pozdrooo
tjejka Postów: 17
Konto od: 16.02.2008
Miasto: Stenungsund (Szwecja)
Permalink Autor: , data postu: niedziela, marzec 2, 2008 14:52
Oczywiście, że warto. Książki rozwijają wyobraźnię i uczą ortografii. Są świetnym zapełnieniem wolnego czasu. Można oderwać się od rzeczywistości i przenieść w inny, czasem lepszy świat :p
Świat jest chyba stożkowaty, największe jest dno.
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: dagma, data postu: środa, marzec 5, 2008 18:36
Pewnie, że warto czytać. Książki w większości przypadków są lepsze od nakręconych na ich podstawie filmów. Chociaż bywa też tak, że film pozwala zrozumieć książkę xD
dagma Postów: 24
Konto od: 26.08.2007
Miasto: Toruniek
Permalink Autor: sznurekk, data postu: niedziela, marzec 9, 2008 16:29
Oj warto,warto. przynajmniej w jakiś sposób możemy podróżować. ;)
sznurekk Postów: 17
Konto od: 29.07.2006
Miasto: Niebo
Permalink Autor: entschuldigung, data postu: niedziela, marzec 9, 2008 18:37
Nie ulega wątpliwości, że warto czytać. Dlaczego? Bo rozwija to naszą wyobraźnię i pozwala oderwać się od rzeczywistości.
entschuldigung Postów: 199
Konto od: 4.02.2008
Miasto: Mszczonów
Permalink Autor: zladziewczyna92, data postu: niedziela, marzec 23, 2008 17:28
warto czytac ksiażki ma sie z tego duże korzyści...
Ja bardzo lubie czytac ale niektorzy sadza ze to beznadziejne :]

"Kto nigdy nie żył, nigdy nie umiera"
zladziewczyna92 Postów: 37
Konto od: 20.03.2008
Permalink Autor: , data postu: niedziela, marzec 23, 2008 22:17
Książki uczą. Pomagają rozwijać wyobraźnię, mowę, słowa, myśli.
Wszytko to o czym człowiek zapomina chowając sie w tym betonowym świecie.
Nie przestane czytać. Lubie siedzieć na przerwach z nosem w książce.
Nie jedna osoba mi mówiła bym przystopowała. A ja w książce odnajduje to czego nie znajdę nigdzie indziej...
Wrogowie mówią prawde - przyjaciele nigdy.
Konto od:
Miasto: Łooo daleko!
Permalink Autor: zakazana, data postu: poniedziałek, marzec 24, 2008 21:54
Najważniejsze tutaj chyba to, że pomagają z ortografią, gdy człowiek zapamiętuje wszystko wzrokowo. Dzięki książką o wiele poprawiłam swoją pisownię.

Umilają czas, gdy ktoś lubi czytać i nie czyta z przymusu, a to jest kolejny powód do tych, że warto czytać.
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Permalink Autor: irminka, data postu: środa, marzec 26, 2008 08:15
Cytat tjejka
cwiczymy dzieki czytaniu ortografie, poszerzamy wobraznie, zachecamy glowke do myslenia, odlatujemy w inny swiat... Czytanie ma prawie same plusy i napewno wymowki typu "sa nudne, nie sa dla mnie, nie ma w nich nic ciekawego" nie sa prawdziwe, bo jest tyle rodzajow ksiazek, ze kazdy znalazl by cos gdyby tylko mial chec poszukac

Właśnie to chciałam napisać ;)

Mogę jeszcze jedynie dodać, że naprawdę warto czytać, bo przynosi to naprawdę wiele korzyści (już nie będę wymieniać, by całkowicie się nie powtarzać), najgorsze jest jednak to, że najczęściej nie ma się na to, niestety, czasu.

A co do tych, którzy uważają, że książki są nudne - niech przeczytają chociaż jedną książkę. W taki sposób mój chłopak przekonał się do czytania i ogłosił, że po maturze zacznie czytać już dla własnej przyjemności.
Bo ci, którzy krytykują - po prostu nie wiedzą, co i jaką przyjemność niesie ze sobą czytanie.

Post edytowany środa, marzec 26, 2008 08:15 przez moderatora irminka
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: syluniarypin, data postu: sobota, marzec 29, 2008 13:51
Z pewnością warto czytać książki.
Rozwijają one nas intelektualnie .
Trzeba znaleść takie, które coś wniosą do naszego życia, do sposobu odbierania świata...pomogą nam rozwijać swoje zainteresowania.
Więc czytajmy jak najwięcej:D
(…) wystarczy przyjrzeć się zwykłemu ziarenku piasku,
a ujrzysz w nim wszystkie cuda stworzenia.
syluniarypin Postów: 13
Konto od: 18.01.2007
Miasto: Olsztyn