Legalizacja w Czechach

Permalink Autor: goodgirlbadwoman, data postu: Wednesday, March 17, 2010 23:27
ja pracuję w Czechach bo mnieszkam blisko granicy i stwierdzam ze legalizacja nie wprowadziła w ten kraj nic nowego. Czesi od dawna upajali sie marichuana a inne uzywki przyjmuja w zasadzie na takim samym poziomie jak w Polsce czyli niewielkim bo wbrew wszelkim opiniom poziom przyjmowania srodkow oduzajacych w Polsce drastycznie spadła.
goodgirlbadwoman Postów: 39
Konto od: 29.11.2009
Miasto: Długopole-Zdrój
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Thursday, March 18, 2010 12:53
Poziom przyjmowania używek spada?
Statystycznie być może, fakty jednak są takie, że mało kto przyznaje się w badaniach do zażywania substancji odurzających, natomiast wykrywalność jest znikoma. Z drugiej strony, znajdź mi miasto, czy nawet miasteczko, gdzie ciężko "coś dostać".
Poza tym, w Polsce mamy problem z mentalnością pokoleń pamiętających czasy komunizmu, ludzie 40+ najczęściej mają znikomą wiedzę o "narkotykach", wiedzą tyle co w TV pokażą(czyli: każdy narkotyk to złooo, każdy użytkownik jest ćpunem, a każda styczność np. z marihuaną to patologia). Jednocześnie nie przeszkadza to tym samym ludziom nadużywać wódki, jakby nie patrzeć narkotyku ze średniej półki!
A że w Czechach nic się nie zmieniło? Ano się nie zmieniło, wyeliminowali po prostu martwe i nie stosowane przepisy;]

Żeby nie było wątpliwości, nie jestem "ćpunem", alkohol piję naprawdę sporadycznie, z reguły piwo max 2 dla smaku, od czasu do czasu zapalę skręta, a brać nic mocniejszego nawet nie myślę. Nie może być jednak tak, żeby socjalistyczne "państwo opiekuńcze" decydowało za człowieka co jest dla niego dobre a co złe. Człowiek ma rozum od tego żeby go używać:P Równie dobrze można zakazać używania noży czy żyletek, bo ktoś tam się pociął.
A co do statystyk, polecam zainteresować się, ile osób rocznie zabija alkohol, ile osób rocznie zabijają papierosy, i skonfrontować to ze statystykami dotyczącymi pozostałych(!) narkotyków.

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Lubin
Permalink Autor: jabolowakrolowa, data postu: Wednesday, May 19, 2010 23:46
po tym co napisano powyżej, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko się z autorem tego wpisu zgodzić, choć stosuenk do używek mam odmienny.
jabolowakrolowa Postów: 6
Konto od: 14.08.2009
Miasto: Bagdad
Permalink Autor: crystalxxlife, data postu: Wednesday, October 10, 2012 17:48
Niech w Polsce będzie też legalizacja !!
Może tylko bez hery. Ona jest złaa ;)
Bo taka prawda że czy to będzie legalne czy nie i tak będziemy  to ćpać.
I nikt nas k..a nie powstrzyma !!

crystalxxlife Postów: 2
Konto od: 7.10.2012
Miasto: Bydgoszcz