Legalizacja w Czechach

Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Thursday, January 21, 2010 18:18
Co sądzicie na temat legalizacji w Czechach większości narkotyków od dnia 1 stycznia, m.in.
Wolno będzie mieć przy sobie:
do 15g marihuany(do 5 roślin w domu)
do 1 grama kokainy
do 1.5 grama heroiny
do 2 g metamfetaminy
do 4 tabletek ekstazy
do 5 tabletek z LSD

Dla mnie logiczne są tylko dwa scenariusze, tj. legalizacja wszystkich substancji, lub też pełna prohibicja, uwzględniająca narkotyk ze średniej półki jakim stanowczo jest alkohol;)
Dla porównania w Polsce na samą walkę z narkotykami wydaje się rocznie ponad 80 mln złotych, choć nie daje to żadnych rezultatów(np. podziemie związane z marihuaną istnieje w każdym mieście i w każdej wsi, wykrywalność jest znikoma). Z powodu nie przemyślanej ustawie o Policji i przy braku dodatkowych rozporządzeń mamy praktycznie najwyższe faktycznie wymierzane kary za posiadanie niewielkich ilości.

Zapraszam do dyskusji;)

Ja osobiście popieram pomysł w całej rozciągłości. Państwo nie powinnonarzucać obywatelom, co jest dla nich dobre a co nie, dopóki jednaosoba nie wyrządza szkody drugiej. Zwłaszcza marihuana powinna być legalna, ze względu na małą szkodliwość społeczną i brak skłonności do agresji po użyciu;P

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Lubin
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Thursday, January 21, 2010 22:30
Ja bym nałożył na to 50% akcyzy i wio! Inaczej nie ma sensu. Bez akcyzy ja bym tego nie widział. No i jeszcze kasy fiskalne dla prostytutek... Miałyby ZUS, pięknie by sobie gumki w koszty wrzucały... wiele korzyści:P
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Friday, January 22, 2010 01:04
Z tą akcyzą dokładnie tak. Zarejestrowane miejsca typu coffe shopy, od 18 lat i akcyza. Państwo zarabia, ludzie zadowoleni, spadek zorganizowanej przestępczości, wszyscy by skorzystali;)

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
Permalink Autor: myrkull, data postu: Saturday, January 23, 2010 16:00
Uważam że zalegalizowanie heroiny to nieprzemyślany pomysł, to jest jednak zbyt niebezpieczna "zabawa". Za to metadon powinien być legalny, żeby uzależnieni mogli się leczyć.
Mam też mieszane uczucia co do metamfetaminy i kokainy, nabuzowanych idiotów "mających problem" jest za dużo w Polsce bez legalizacji, a prawo już teraz nic im nie robi. Meta też bardzo wyniszcza.
A co do LSD z tymi tabletkami to nie jest czasem błąd tłumaczenia, bo kwas w tabletkach był dostępny chyba tylko przez krótki okres czasu?
myrkull Postów: 104
Konto od: 24.03.2008
Miasto: Ostrów Wielkopolski
Permalink Autor: missmayers, data postu: Saturday, January 23, 2010 22:18
Legalne zioło? - Jestem za! :P
missmayers Postów: 29
Konto od: 5.01.2010
Miasto: Gostynin
Permalink Autor: ali1600, data postu: Sunday, January 24, 2010 18:14
W Polsce też zalegalizują. To kwestia czasu. Dzisiejsza młodzież zastąpi obecnych polityków.
W Jak w Czechach można to u nas będzie teraz więcej.
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: kurcze, data postu: Sunday, January 24, 2010 19:13
Legalna marihuana... to by było coś ;D Czekam na te czasy.
Jedyną prawdą jest Rastafari.
kurcze Postów: 7
Konto od: 28.09.2007
Miasto: Świdnik
Permalink Autor: obroncaprawdy, data postu: Sunday, January 24, 2010 21:29
jak reszta. Legalizacja marihuany to byłaby słuszna sprawa. Co do reszty narkotyków uważam, że można by zorganizować debatę społeczną i polityczną. Ale póki co bardzo wątpię, że na takie posunięcie zdecyduje się jakakolwiek partia w Polsce.
obroncaprawdy Postów: 29
Konto od: 10.07.2009
Miasto: Kraków
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Tuesday, January 26, 2010 15:28
Owszem, zdecyduje się wiele partii.
Problem w tym, że w Polsce mamy 4 główne partie(PO, PiS, SLD, PSL), między którymi kursują ci sami ludzie, i które są przedstawiane jako jedyne istniejące. Wygra ktoś nowy(hmm, może za 20 lat?), to i legalne zioło będzie, i może nawet do przodu coś pójdzie;P
Ja tam głosuję na UPR, które w tej kwestii ma podobne zapatrywanie do Czechów ;)

Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Thursday, January 28, 2010 13:45
Lubisz jak Twoje głosy nie mają wpływu na wynik głosowania? Gilotyna wyborcza odcina młodzież od tych marzeń.... niech młodzi się zorganizują i założą partię....potem niech namówią młode społeczeństwo na głosowanie. I niech nauczą ich stawiać krzyżyk w odp. miejscu (niektórych to przerasta)...to wtedy może cos się poślizgnie do przodu.
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Thursday, January 28, 2010 15:00
Partię? Nawet jeżeli wygra, to co, wiele więcej poza legalizacją zdziałać nie będzie w stanie.
A Polsce potrzebny jest wipe, i postawienie systemu operacyjnego od zera, bo łatanie tego syfu już dawno straciło sens;)

Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Thursday, January 28, 2010 17:10
Ale nie zmobilizujesz ludzi tak łatwo jak kiedyś, bo nie są uświadomieni politycznie. Większośc to upośledzenie obywatelskie.
Permalink Autor: radicalis, data postu: Wednesday, February 3, 2010 14:53
generalnie w Polsce nie brakuje już przećpanych oszołomów którym nawet internet szkodzi, zalegalizowanie sprawi że już totalnie nie będzie można się z nikim dogadać w tym kraju bo wszyscy na kwasie. ogólnie powiedziałbym tak drodzy państwo: więcej książek a mniej palenia bo nam grozi za parę lat społeczeństwo jełopów, wszystko jest dla ludzi ale jak już przeszłość pokazuje - ci czasem nawet z własną wolnością nie umieją sobie poradzić.
1: odpowiedź szczera - wskazana...
2: ale konstruktywna złamasie!!!
3: prawda boli, głupota również, polecam panadol.
4: nie odpowiadam za to gdy zostanę sprowokowany bez wyraźnego powodu, a sprowokować mnie ciężko
5: 9/10 forumowiczów nie doczytuje do tej linijki, więc mogą nie wiedzieć że mam to serdecznie gdzieś i to czy się ze mną zgadzają ;]
radicalis Postów: 276
Konto od: 8.12.2005
Miasto: Legnica
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Friday, February 5, 2010 00:29
Wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem. Zobacz sobie, ilu mamy w Polsce ludzi uzależnionych od narkotyku ze średniej półki, jakim jest alkohol. Błędem jest myśleć, że zaraz wszyscy zaczną ćpać kwas. Znam mnóstwo ludzi, którzy mają dostęp do LSD, i o dziwo ani jednej osoby, która by choć raz go próbowała.
W Polsce głównymi nielegalnymi substancjami są marihuana, amfetamina i różnej maści "imprezowe" tabletki. Z tym, że jedynie amfetamina z tej trójki stanowi dla x osób poważny problem. Problem jest taki, że mamy GIGANTYCZNE podziemie narkotykowe, a marihuana dostępna jest w każdym mieście i każdej wsi. I żadna ilość policji tego nie zmieni, od małych upraw w grow boxach, przez sianie po lasach, do zorganizowanych upraw na większą skalę, podziemie nie jest scentralizowane. Nie da się go tak po prostu zlikwidować, nawet gdyby wsadzić za kratki wszystkich większych dostawców. Na ich miejsce, celując w zapotrzebowanie i brak grup trzymających władzę(?), zaraz znalazłoby się mnóstwo chętnych na domową uprawę. Z drugiej strony, legalizacja MJ i coffe shopów dałaby państwu ogromne dochody do budżetu(akcyza), zdecydowane zmniejszenie "podziemia", a przynajmniej jego redukcję do małych upraw(przestępczości zorganizowanej z dnia na dzień coraz mniej opłacałoby się "trzymać łapę" na tym biznesie, stałoby się to ze względu na legalną konkurencję narzucającą cenę i jakość mało opłacalne).
Poza tym, prędzej dogadasz się ze spalonym niż ze spitym. A i krzywdy Ci nie wyrządzi, bo nie będzie miał mocy;)
Peace;)

Permalink Autor: morszczuk, data postu: Monday, February 8, 2010 17:25
Jeżeli chodzi o moje zdanie to popieram autor postu.
W końcu wszystko jest dla ludzi.
A marihuana jest mało szkodliwa, zastanowiłabym się jednak nad heroiną, tu bym już nie była tak bardzo za.
" never believed that things happen for a reason "
morszczuk Postów: 26
Konto od: 10.12.2007
Miasto: Kraków
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Friday, February 12, 2010 12:12
Alkohol i papierosy zabijają rocznie więcej polaków niż wszystkie "narkotyki" razem wzięte. Jeżeli zabronić ludziom heroiny jako wyjątkowo szkodliwej, tym bardziej należałoby zdelegalizować papierosy, a może i noże ;P
Powtórzę: jestem przeciwny "twardym" narkotykom, ale przecież to tylko moje zdanie. Każdy człowiek ma własny rozum i jest za siebie odpowiedzialny, legalizacja nie pociąga za sobą większego spożycia twardych narkotyków(przykład Czech chociażby).
Poza tym, legalizacja i brak "przypału" pozwoliłyby ludziom naprawdę uzależnionym na leczenie(na własny koszt!), teraz ryzykują odsiadkę.