Gdzie studiowac?

Permalink Autor: soif, data postu: Monday, May 24, 2010 21:05
w raciborzu w pwsz na kierunku edukacja artystyczna prowadzone są studia I stopnia - obraz cyfrowy i fotograficzny
Treść dodana do postu 24-05-2010 o godzinie 21:08
swoją drogą przy moim technikum fotograficznym istnieje szkoła policealna fotoedukacja www.fotoedukacja.edu.pl możecie sprawdzić sami, co ona oferuje. może to nie studia, jednak zawsze coś, dla kogoś, kto mieszka blisko katowic. :)
TO, CO W ŻYCIU JEST NA GRANICY NIESTOSOWNOŚCI,
FOTOGRAFICZNIE MOŻE BYĆ BARDZO INSPIRUJĄCE.
- Jeanloup Sieff -

[ www.katarzynapyrchala.com ]
soif Postów: 67
Konto od: 17.12.2008
Miasto: wodzisław śląski
Permalink Autor: elliesorrows, data postu: Thursday, September 9, 2010 04:17
A co z ASP Krakow? Sama chce studiowac foto, i tez nie jestem pewna gdzie
elliesorrows Postów: 1
Konto od: 8.08.2008
Miasto: Łódź
Permalink Autor: fuckingdarling, data postu: Thursday, September 16, 2010 13:38
z tego co wiem na Uniwersytecie Śląskim na wydziale artystycznym w Cieszynie jest kierunek `Realizacja obrazu filmowego telewizyjnego i fotografia` no i jest też fotografia razem z grafiką z tego co wiem :)

ogolnie wkurzajace jest to ze zeby sie dostac na studia fotograficzne trzeba zdac egzamin z rysunku i malarstwa ;P
fuckingdarling Postów: 6
Konto od: 23.09.2007
Miasto: Rybnik
Permalink Autor: pourtant, data postu: Sunday, September 19, 2010 20:07
A filmówka to nie płatne studia? Niby państwowe ale słyszałem wile opinii i nie wiem jak jest naprawdę...
pourtant Postów: 16
Konto od: 14.09.2009
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: charlottea, data postu: Tuesday, October 19, 2010 09:35
Cytat pourtant

A filmówka to nie płatne studia? Niby państwowe ale słyszałem wile opinii i nie wiem jak jest naprawdę...

Najlepiej więc sprawdzić na stronie szkoły. Oczywiście na pewno jakieś koszta będą, przecież trzeba jakoś zapłacić za materiały zużyte i chemię fotograficzną. ;) Zresztą.. wszystko jest na stronie:  http://www.filmschool.lodz.pl/pages/view/779-opłaty%20za%20studia .
charlottea Postów: 9
Konto od: 1.12.2008
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: stillchildlike, data postu: Tuesday, October 19, 2010 23:40
tyle tylko, żeby się tam dostać, trzeba mieć:
a) super PF
b) super znajomości
stillchildlike Postów: 818
Konto od: 5.11.2008
Miasto: Lublin
Permalink Autor: misiaczek1412, data postu: Wednesday, October 20, 2010 14:56
Ja też słyszałam o Poznaniu, ale nie jestem pewna...
Bezpłatne ogłoszenia :

http://www.lento.pl                                                                      
misiaczek1412 Postów: 7
Konto od: 25.04.2007
Miasto: MiĘdZy PiEkŁeM A NiEbEm
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Sunday, October 24, 2010 15:28
Ale po co studia foto? Niech mi ktoś to wytłumaczy co one dają? Bo ja cały czas uważam, że najważniejsza jest rzemieślnicza praca i doświadczenie przy takim rodzaju zawodu. Kto mi wytłumaczy?
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: landroverdisco, data postu: Monday, October 25, 2010 09:02
Cytat rzeczywistoscimasakrator

Ale po co studia foto? Niech mi ktoś to wytłumaczy co one dają? Bo ja cały czas uważam, że najważniejsza jest rzemieślnicza praca i doświadczenie przy takim rodzaju zawodu. Kto mi wytłumaczy?

KU%$%#$%A AMEN AMEN AMEN WIN WIN WIN !

Większość fotografów, których ja uważam za naprawdę dobrych ( łącznie z całym Magnumem ) nie chodziła do żadnej fotoszkoły...
Jak dla mnie to po pierwsze rok sie tym interesować siedzieć na systemowym forum pochłaniac wiedzę i szlifować skille, a potem zapisać się na pare warsztatów, bo niestety za darmo nikt nie nauczy : ) Przez ten rok pracowac i uzbierac jakies zaplecze sprzetowe i jest lala. Mam paru kolegów w tych fotoszkołach i serio jak nie jest to ASP to lepiej sobie poczytać Tuwima w wolnym czasie ;d ogólnie po 2ch latach stali na tym, co przeciętny łebski Harry poogarnia w dwa miesiące.
Canon 5D, summilux, 35L
landroverdisco Postów: 128
Konto od: 16.10.2010
Miasto: Moskwa
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Monday, October 25, 2010 09:28
Ja bym cholery dostał jakby ktoś mi miał mówić co, jak i czym mam fotografować :D  99% zawodowych fotografów jakich znam(a nawet i nie zawodowych) nie ma żadnych szkół foto za sobą tylko lata ciężkiej pracy nad sobą i warsztatem.
Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to miało jakiś sens bo nie było takich możliwości kontaktu między ludźmi i przepływu informacji jakie daje internet ale obecnie szkoły foto odchodzą do lamusa. Często spotykam się z dziwnymi poglądami "niewtajemniczonych", że szkoły foto dają jakiś magiczny "papier" dzięki któremu można robić zdjęcia profesjonalnie ;>

Etatowy zadymiacz
catintheflat Postów: 1551
Konto od: 19.08.2008
Miasto: Koronowo
Permalink Autor: stillchildlike, data postu: Monday, October 25, 2010 10:38
Cytat catintheflat
Ja bym cholery dostał jakby ktoś mi miał mówić co, jak i czym mam fotografować :D  99% zawodowych fotografów jakich znam(a nawet i nie zawodowych) nie ma żadnych szkół foto za sobą tylko lata ciężkiej pracy nad sobą i warsztatem.

Erwin Olaf z wykształcenia dziennikarz :P
Cytat catintheflat
Często spotykam się z dziwnymi poglądami "niewtajemniczonych", że szkoły foto dają jakiś magiczny "papier" dzięki któremu można robić zdjęcia profesjonalnie ;>

Dają papier, że możesz inkasować więcej kasy niż dotychczas :P

Cytat landroverdisco
serio jak nie jest to ASP to lepiej sobie poczytać Tuwima w wolnym czasie

Albo Brzechwę :3
stillchildlike Postów: 818
Konto od: 5.11.2008
Miasto: Lublin
Permalink Autor: godbrother, data postu: Monday, October 25, 2010 13:22
Cytat rzeczywistoscimasakrator
Ale po co studia foto? Niech mi ktoś to wytłumaczy co one dają?

No ja też tego nie rozumiem... Na pewno dają papier, ale to też nie wiem po co on jest szczerze mówiąc, przecież i tak potencjalni pracodawcy (jakby ktoś np prasowym reporterem chciał być) będą patrzeć na portfolio.
Mnie też już kilka osób pytało dlaczego poszedłem na polibudę a nie na coś z fotografią skoro mnie to kręci. A prawda jest taka, że jeśli chodzi o fotografię to ja jestem raczej samouk i do większości rzeczy sam przypadkiem doszedłem, a potem czytając jakieś pseudoporadniki w sieci dziwnym zbiegiem okoliczności stwierdziłem, że jednak inni, nawet ci bardziej doświadczeni robią identycznie. Więc po co mi jeszcze szkoła ku temu? W sumie może tylko po to by ten papierek dostać i kiedyś móc w niej wykładać :P

Cytat catintheflat
Ja bym cholery dostał jakby ktoś mi miał mówić co, jak i czym mam fotografować :D

No to widze że nie jestem sam z tym myśleniem :P

A tak na serio te szkoły to może i są dobre, ale dla kogoś, kto nie ma w fotografii tzw "dobrego startu". Tam przede wszystkim ten ktoś będzie miał możliwość współpracy z różnorakim sprzętem, a także styczność z bardziej doświadczonymi osobami, którzy być może ich swoją miłością do fotografii zarażą. Ale jeśli ktoś, jak widzę sporo osób tutaj wypowiadających się, połknęło bakcyla dużo wcześniej, to szczerze mówiąc taka szkoła nic poza jakimś samosprawdzeniem się nie da...
Ale to tylko moje zdanie ;)
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: inkainka, data postu: Sunday, January 23, 2011 11:00
egh.. tylko po części się z tym zgadzam wszystkim :)
Fotografia nie polega tylko na "dojściu samemu do tego jak pstryknąć fotkę, żeby się podobała".
inkainka Postów: 42
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: jemogorki, data postu: Sunday, January 23, 2011 11:11
Czym więc jest dla Ciebie fotografia i na czym powinna opierać się jej nauka?
jemogorki Postów: 897
Konto od: 11.05.2008
Miasto: Poznań
Permalink Autor: inkainka, data postu: Sunday, January 23, 2011 15:55
Fotografia.. heh..
W fotografii oprócz wizji fotografującego i jego indywidualnych umiejętnośći też jest ważna wiedza.
Myślę, że zrozumieją Ci, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z takim kierunkiem nauki.
A denerwują mnie Ci, którzy uważają, że fotografia polega tylko na odpowiednim skadrowaniu i naciśnięciu spustu migawki ( co też czasami haniebnie jest określane "naciśnięciem guziczka" ).
W technikach czy na studiach lub innych warsztatach nie mówią nikomu co, jak i gdzie fotografować (jak to było wcześniej powiedziane).
inkainka Postów: 42
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: tamidra, data postu: Wednesday, April 24, 2013 23:32
Nie idźcie tylko na Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Doją kasę a poziom żenada.. Pogadajcie z kimś kto tam studiuje Koleżanka bardzo chwali Opave. Ponoć  Łódź fajna.
tamidra Postów: 1
Konto od: 24.04.2013
Miasto: Warszawa