Gdzie studiowac?

Permalink Autor: tijo203, data postu: Sunday, January 10, 2010 22:55
Cześć, piszę z prośbą o udzielenie informacji. Czy może orientuje się ktoś gdzie w Polsce można studiować fotografię artystyczną na kierunku dziennym? Proszę o odpowiedź.. Pozdrawiam.
tijo203 Postów: 1
Konto od: 17.08.2008
Miasto: malbork
Permalink Autor: carolinar, data postu: Monday, January 11, 2010 17:08
Można. Są w sumie dwie takie szkoły. Jedna we Warszawie: www.szkolafilmowa.pl z wydziałem fotografia, ale tam chyba studia są zaoczne i trwają 2 lata tylko. I w Łodzi, gdzie z kolei bardzo trudno się dostac: www.filmschool.lodz.pl też z wydziałem Fotografia. I masz też do wyboru pełno ASP w Polsce, ale tam są potrzebne koniecznie uzdolnienia plastyczne czy rysunkowe.
carolinar Postów: 4
Konto od: 24.11.2007
Miasto: Kraków
Permalink Autor: zcukrem, data postu: Monday, January 11, 2010 21:45
w poznaniu też podobno jest coś bardzo interesującego:)
zcukrem Postów: 63
Konto od: 10.07.2009
Miasto: Ryki
Permalink Autor: irracjonalny, data postu: Tuesday, January 12, 2010 21:40
Słyszalem o jakims "technikum fotograficznym" w Bydgoszczy, niby lepiej od tego zaczac... ale tu juz chyba za późno :D
irracjonalny Postów: 266
Konto od: 2.03.2009
Miasto: Chojnice
Permalink Autor: dollie, data postu: Thursday, January 14, 2010 13:40
ja idę do Wro na studium fotograficzne 2-letnie wieczorowe. Po zdanym egzaminie można mieć zawód fototechnik :)
lorem ipsum dolor
dollie Postów: 497
Konto od: 23.03.2008
Miasto: Twardogóra
Permalink Autor: roksana1993, data postu: Friday, January 15, 2010 21:42
Z tego co słyszałam w Poznaniu jest również ASP z wydziałem fotografia, a nie grafika, tak jak w reszcie Polski. Można studiować zarówno zaocznie jak i dziennie.
roksana1993 Postów: 9
Konto od: 16.11.2007
Miasto: Ateny
Permalink Autor: marionetka, data postu: Saturday, January 16, 2010 21:03
Cytat irracjonalny

Słyszalem o jakims "technikum fotograficznym" w Bydgoszczy, niby lepiej od tego zaczac... ale tu juz chyba za późno :D

zastanawiam się właśnie nad tą szkołą . ale trzeba brać pod uwagę że to zespół szkół chemicznych i podobno trudno jest się do niej dostać.

marionetka Postów: 65
Konto od: 4.06.2009
Miasto: Żnin
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Sunday, January 17, 2010 18:48
Nie lepiej robić dobre zdjęcia i mieć dobry zawód? Po co wykształcenie? Będziesz miała dobre prace, to i tak zarobisz. Idź na politechnikę.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Sunday, January 17, 2010 23:31
ja bym poszła tylko do filmówki, ta szkoła mnie pod kazdym względem zachwyca ;p

ale banalnie siedzę na drugim już uniwerku heh :D
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Tuesday, January 19, 2010 00:08
Ja bym poszedł na reżyserię dźwięku, ale trzeba grać na dwóch instrumentach. O jeden za dużo:P A więc zaciskam zęby i się przedzieram na Politechnice. Choć jak to skończę, to raczej żałować nie będę.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: aparello, data postu: Monday, February 8, 2010 15:31
Rozmawiałam, z fotografem, pytałam co skonczył że został fotografem, i co mi poleca.. on jest inżynierem (czy coś w tey kierunku) a fotografem jest z zamiłowania:)
aparello Postów: 170
Konto od: 27.07.2008
Miasto: Boszkowo
Permalink Autor: mwasilewski, data postu: Friday, April 23, 2010 09:34
lepiej studiowac za granica jak znasz jezyk
www.Mateusz-Wasilewski.pl

www.photoblog.pl/mwasilewski
mwasilewski Postów: 9
Konto od: 27.10.2009
Miasto: Augustów
Permalink Autor: jemogorki, data postu: Friday, April 23, 2010 19:50
Lepiej chyba skończyć inne studia, żeby mieć furtkę jakby coś nie wyszło...
A jak robisz dobre zdjecia to Ci papierek nie jest w ogóle potrzebny;] Chyba, że ten od kurii potzrebny do fto ślubnych.
jemogorki Postów: 897
Konto od: 11.05.2008
Miasto: Poznań
Permalink Autor: michalskaphotography, data postu: Saturday, April 24, 2010 01:45
Jeśli chcesz licencjata w kierunku fotografii to tylko ASP lub Łódzka filmówka ewentualnie czeska szkoła fotograficzna gdzieś przy granicy nie pamiętam nazwy - ale jest tam sporo polskich wykładowców i studentów a szkoła kształci na wysokim poziomie. Jeśli interesuje cię tytuł technika zapraszam na akademię fotografii w warszawie - świetna kadra.
michalskaphotography Postów: 2
Konto od: 23.04.2010
Miasto: warszawa
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Sunday, April 25, 2010 21:47
w Polsce  państwowo to tylko Filmówka w Łodzi i ASP w Poznaniu.
szkół/kursów jest wiele.
we Wrocławiu są szkoły fotograficzne pho-bos i afa. pho-bos to policealne studium (podstawy + dużo się ciemniowych rzeczy nauczysz), a afa to wyższe studium, tam już trzeba coś wiedzieć na temat fotografii. nawet jeśli cię przyjmą ze zdjęciami kwiatków na łące to szybko to zweryfikują i przestaniesz przynosić takie zdjęcia ;) wiem, bo sama chodzę, póki co, do afy.
"fotografię zostaw sobie jako hobby, a idź na politechnikę" - ten wątek przewija się na każdym forum po takim pytaniu. ja, studiując fotografię (wiążę z tym przyszłość i to nie w kierunku śluby) wiem, że ta szkoła dużo mi daje, a szczególnie rozmowy z ludźmi którzy się na tym znają. forumowi "eksperci" są tylko ekspertami na forum, a tak naprawdę g...o wiedzą i tylko się mądrują. szkoła naprawdę dużo daje i jeśli nie jest to tylko chwilowy wymysł to warto.

aha. w Czechach są dobre szkoły, m.in w Opavie (ale tam ot tak cię nie przyjmą, podobnie jak do Łodzi), ale to też zaocznie (zjazdy raz na jakiś czas) i po czesku ;)

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: inkainka, data postu: Thursday, April 29, 2010 09:37
Cytat marionetka
zastanawiam się właśnie nad tą szkołą . ale trzebabrać pod uwagę że to zespół szkół chemicznych i podobno trudno jest siędo niej dostać.

Gowno prawda ;]. jestem na trzecim roku w tej szkole wiec ogarniamtemat. Noo, jezeli ktos ma srednia 2.0 to wiadomo ze sie trudno dostac.
Trudniej sie tam utrzymac. Jezeli w pierwszym roku sie ktos wezmie za siebie bo mu zalezy to potem juz pikus.

A co do studiow:

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Wydzial: Wyższe Studium Fotografii
Typ studiów: zaoczne licencjackie

alboo

Łódź

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi
Wydzial: Wyższe Studium Fotografii

alboo

Poznań

Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu
Wydzial: Komunikacji Multimedialnej (Zaoczne Studium Fotografii)

Nie wspominajac tez o Krakowskim i Warszawskim ASP.
Z tego co sie orientuje to dzienne tez tam sa.
inkainka Postów: 42
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Bydgoszcz