lustrzankowy film

Permalink Autor: tolgerias, data postu: Tuesday, December 22, 2009 12:22
może nie nowość, ale warte zobaczenia.
http://www.swiatobrazu.pl/canon_1d_mark_iv_na_wyscigach_konnych__film_krecony_w_slabym_swietle.html
tolgerias Postów: 368
Konto od: 26.04.2007
Miasto: Kozie Doły
Permalink Autor: siekul, data postu: Thursday, January 7, 2010 17:33
Mhm... bardzo ciekawy film...
Widać, że nowoczesne lustrzanki potrafią nakręcić film jakościowo porównywalny z kamerami cyfrowymi...
Ale osobiście uważam, że zamiast tej funkcji "film" mogliby dodać jeszcze coś więcej do tego i tak już wspaniałego aparatu. : )
Co mnie obchodzi to, że czasem coś źle powiem?
Staram się pomóc, a wiem, że inni poprawią. ^^
siekul Postów: 109
Konto od: 1.01.2010
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Monday, January 11, 2010 11:20
Ktoś kiedyś napisał, że filmowanie lustrzanką to jak robienie zdjęć kamerą...Da się ale czy jest jakiś większy sens? Ja trybu wideo użyłem chyba raz aby zobaczyć jak to wygląda i zdecydowanie wolę kamerę nawet zwykłą amatorską.

Etatowy zadymiacz
catintheflat Postów: 1551
Konto od: 19.08.2008
Miasto: Koronowo
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Friday, January 15, 2010 21:11
Jeśli ktoś wydał sporo pieniędzy na aparat z taką funkcją filmowania, nie stać go na kamerę a chciałby poeksperymentować czasem z filmowaniem - to jest to całkiem sympatyczna funkcja. A z powodu jej zaimplementowania aparat gorszych zdjęć nie robi.

Czasem mam ochotę coś sfilmować, a telefon daje zbyt nędzną jakość. Normalne, że z takiego powodu nie będę kupować kamery, zaś funkcję wideo w aparacie fotograficznym jako dodatek powitałbym bardzo chętnie.
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: wysysaczumyslu, data postu: Saturday, January 23, 2010 02:37
A ja Wam powiem, że to całkiem w pytę opcja.
Z powodów wymienionych przez Edo. Kiedyś byłem strasznym przeciwnikiem, no bo jak to, aparat to aparaci, a kamera kameruje. Dwie oddzielne sprawy, dwa oddzielne urządzenia.
Ale w sumie czasem żałuję, że nie mam filmowania w swoim aparacie...
...szukam kontaktu z dziewczętami w celu połączenia się ustami...

...sialalalalalala! Zrób mi dobrze w rytmie ska!
wysysaczumyslu Postów: 100
Konto od: 23.01.2010
Miasto: Jelonki
Permalink Autor: verdana, data postu: Saturday, February 20, 2010 13:02
niedługo nie będzie żadnej różnicy pomiędzy aparatem a kamerą.
interesujące.
verdana Postów: 7
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Ciechanów
Permalink Autor: anitafphotographie, data postu: Wednesday, March 17, 2010 19:06
Myślę że to całe video to taki chwyt marketingowy.
I w rekach amatora może się nie sprawdzić.
Bo nie zawsze mamy odpowiednie umiejętności  cierpliwość by sie w to bawić.  
Ale w dobrych rękach da się nagrać piękny film lustrzanką.

O np ten: http://www.youtube.com/watch?v=y9LrRrGxPwk

Według mnie to kawał dobrej roboty. ;)
anitafphotographie Postów: 32
Konto od: 14.01.2009
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: fokibrat, data postu: Thursday, April 15, 2010 18:01
Z amerykańskiego Gizmodo otrzymaliśmy informację, że ostatni odcinek 6. sezonu serialu "Doktor House" został nagrany w całości na Canonie 5D Mark II.

Reżyser serialu, Greg Yaitanes, ogłosił tę informację na Twitterze. Według niego 5D doskonale sprawdzał się na planach finałowego odcinka. Ekipa korzystała z najlepszych obiektywów Canona, jak również ze standardowych obiektywów 24-70, 70-200 oraz - choć w to naprawdę trudno uwierzyć - nie korzystano z żadnego systemu stabilizacji obrazu dla ujęć spoza statywu.

Finałowy odcinek 6. sezonu serialu zostanie wyemitowany 17 maja. Jeżeli (jakimś niewyobrażalnym cudem i nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności) nie jesteście fanami Gregory'ego House'a (albo - zupełnie niewyobrażalne - nie wiecie, kto to jest), może być to ciekawa informacja dla każdego fana fotografii.
źródło: onet.pl
czego to ci marketingowcy nie wymyślą:D ale to olejny dowod na to ze to jest ważny kierunek rozwoju w tej dziedzinie:)
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec                   
fokibrat Postów: 106
Konto od: 1.02.2009
Miasto: Zduny
Permalink Autor: headstands, data postu: Saturday, August 14, 2010 22:00
Cytat verdana
niedługo nie będzie żadnej różnicy pomiędzy aparatem a kamerą.
interesujące.

będzie. w aparatach jest ustalona maksymalna długość nagrywanego w ciągu filmu. tę długość ogranicza prawo, co by się producenci kamer nie burzyli. ;)
headstands Postów: 78
Konto od: 20.06.2009
Miasto: Polska
Permalink Autor: godbrother, data postu: Saturday, August 14, 2010 22:43
Cytat headstands
w aparatach jest ustalona maksymalna długość nagrywanego w ciągu filmu. tę długość ogranicza prawo, co by się producenci kamer nie burzyli. ;)

Zapewne już nasi wschodni sąsiedzi nad tym pracują i tylko kwestia czasu aż powstanie jakiś nieoficjalny firmware odblokowujący tę drobną niedogodność :] Przykład? w prostych kompaktach Canona istnieje mozliwość rejestrowania zdjęć w formacie RAW, a formalnie jest to opcja dostępna tylko w lustrzankach.
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: jemogorki, data postu: Saturday, August 14, 2010 22:47
W Sony NEX'ie mozesz do pełnej karty nagrywać chyba(85% pewnośći mam).
jemogorki Postów: 897
Konto od: 11.05.2008
Miasto: Poznań
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Wednesday, August 18, 2010 14:53
A cóż to niby za ograniczenie? W czym problem zrobić STOP i znowu REC? Przecież i tak potem to wszystko jest cięte w montażu. Kamery filmowe też filmu nie kręcą jednym ujęciem ;-)
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: 29marzec, data postu: Sunday, March 20, 2011 14:16
Moim zdaniem aparat (tym bardziej lustrzanka) powinien robić zdjęcia, bo po to on chyba jest? A kamera filmować. Chyba aparat został stworzony, żeby robił swoje, a kamera swoje?
29marzec Postów: 38
Konto od: 28.08.2010
Miasto: Chełm
Permalink Autor: thekingxofxkings, data postu: Sunday, March 20, 2011 14:36
Cytat 29marzec
Moim zdaniem aparat (tym bardziej lustrzanka) powinien robić zdjęcia, bo po to on chyba jest? A kamera filmować. Chyba aparat został stworzony, żeby robił swoje, a kamera swoje?

Po co się ograniczać skoro można mieć 2w1?
Matryca APS odpowiada Super 35 w kamerach.
Różnica w jakości między lustrzanka, a zwykłą kamerą jest ogromna. Alternatywą jest właśnie coś z Super 35, ale jak zobaczysz ich ceny to zrozumiesz czemu filmy w lustrzankach stały się tak popularne.
thekingxofxkings Postów: 957
Konto od: 8.06.2010
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: flameoffreedom, data postu: Tuesday, March 22, 2011 20:36
Ponoć kręcenie filmów lustrem zajeżdża matryce. Moja wiedza techniczna = 0 w każdej kategorii, także tylko bezmyślnie powtarzam to, co przyszło mi usłyszeć.

Może ktoś się do tego odwoła w tym temacie, potwierdzi, zaprzeczy lub zgani autorkę za pisanie bzdur.
flameoffreedom Postów: 136
Konto od: 23.05.2008
Miasto: Bukowina Sycowska
Permalink Autor: thekingxofxkings, data postu: Tuesday, March 22, 2011 21:11
Nie zajeżdża matrycy.
thekingxofxkings Postów: 957
Konto od: 8.06.2010
Miasto: Warszawa