białe, żółte, pomarańczowe, czerwone... oczy

Permalink Autor: truskawkowazmijka, data postu: sobota, październik 24, 2009 16:21
białe, żółte, pomarańczowe, czerwone... oczy

noo właśnie, jak się ich pozbyć?? :(
truskawkowazmijka Postów: 55
Konto od: 23.08.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: roseanna, data postu: sobota, październik 24, 2009 16:38
nie robić zdjęć z lampą
ale o Ci co chodzi ??
roseanna Postów: 491
Konto od: 16.10.2008
Miasto: edinburgh
Permalink Autor: truskawkowazmijka, data postu: sobota, październik 24, 2009 16:53
no kaman o to, jak na fotach wyjda takie oczy
wiem - jak pozbyc sie czerwonych
ale tych 3 innych?
bardzo nie fajnie to wyglada :/
mam takie 2 foty, na ktorych zalezy mi - by te "kolorowe" oczy znikly :/
Permalink Autor: geleur, data postu: sobota, październik 24, 2009 17:22
nie 'no kaman' i nie irytuj się, że nikt Ci nie potrafi pomóc, bo tak to napisałaś, że trudno się w ogóle domyśleć o co Ci chodzi.

ściągnij se photoshopa, albo gimpa. nie wiem jak to w photoshopie, bo nigdy go nie miałam, ale w gimpie zaznaczasz wybrany obiekt, którego kolor chcesz zmienić [tu, spojówkę oka] i wchodzisz na zakładkę u góry 'kolory' i tam się możesz pobawić czy to w całkowitą zmiane koloru na dowolnie wybrany czy np w rozjaśnienie lub przyciemnienie tej spojówki. ale możesz też np tylko podkręcić intensywność koloru oczu. wedle własnego widzimisię.

no i przede wszystkim nie robić zdjęć z lampą, bo to jest normalna kolej rzeczy jeśli się ma niebieskie oczy [zgaduję że takie masz, bo zazwyczaj przy tym kolorze oczu się tak dzieje]
geleur Postów: 8
Konto od: 21.10.2009
Miasto: Rybnik
Permalink Autor: truskawkowazmijka, data postu: sobota, październik 24, 2009 17:38
będzie "no kaman", ponieważ tak miałam ochotę sobie napisać
i radzę sprawdzić w słowniku, co znaczy słowo "irytować" ;D

"sobie" jak już ;)

nie robić zdj. z lampą w ciemnościach - hmmy... - ciekawe ^^ łahaha
Permalink Autor: dollie, data postu: niedziela, październik 25, 2009 15:11
ale są to oczy ludzkie, czy np jak fotografujesz zwierzęta?
lorem ipsum dolor

Post edytowany niedziela, październik 25, 2009 15:11 przez moderatora kseroblog
dollie Postów: 497
Konto od: 23.03.2008
Miasto: Twardogóra
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: sobota, październik 31, 2009 16:27
Takich oczu można się pozbyć widelcem,ewentualnie wsypać czysty wodorotlenek sodu. I to jest odpowiedź prawdziwa, jeśli ktoś byłby taki szalony i posądzał mnie o ironię.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: dasey, data postu: niedziela, listopad 1, 2009 00:17
Cytat rzeczywistoscimasakrator
Takich oczu można się pozbyć widelcem,ewentualnie wsypać czysty wodorotlenek sodu. I to jest odpowiedź prawdziwa, jeśli ktoś byłby taki szalony i posądzał mnie o ironię.

Hahahaha :D wiesz można też zrobić to ze znieczuleniem u lekarza, wymyślić jakieś zapalenie albo coś, odrazu milej...
Fotografia to nie photoshop.

Post edytowany niedziela, listopad 1, 2009 00:17 przez moderatora kseroblog
dasey Postów: 195
Konto od: 7.01.2008
Miasto: Roscrea
Permalink Autor: godbrother, data postu: niedziela, listopad 1, 2009 16:34
Z darmowych programów to Gimp ma taką opcje, a nawet Picassa takie coś posiada z tego co pamiętam, ale jak z innymi kolorami sobie radzi to nie wiem. Był jeszcze taki program Photoimpact - nim bawiłem sie bardzo krótko, ale pamiętam, że była tam opcja redukcji "kolorowych źrenic" oczu i wybierało się kolor artefaktu.
Jeśli to zawiedzie to nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić to ręcznie np Gimpem. Wystarczy zaznaczyć różdżką lub elipsą źrenicę, a następnie zmniejszyć nasycenie koloru i ewentualnie przyciemnić jeśli jest taka potrzeba, przy czym najlepiej zostawić ten charakterystyczny błysk oka, żeby nie wyglądało to sztucznie.
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Permalink Autor: paastelowa, data postu: niedziela, luty 7, 2010 10:01
photoshop > warstwa > powiel warstwę > lasso (zaznacz oczy) > obrazek > dopasuj> barwa nasycenie > zmieniasz kolor.
Cytat godbrother
ale o Ci co chodzi ??

Też nie wiem zbytnio o co -,-  .
wszelkie pytanka tu [klik]
paastelowa Postów: 33
Konto od: 7.06.2009
Miasto: Sierakowo