Religia do średniej

1 2 ... 8 9 10 11
Permalink Autor: edziafredzia, data postu: Sunday, July 4, 2010 02:29
Cytat affect
ośmieszasz sie w tym momencie.

mam to po prostu szeroko i głęboko, a ocena, która mi podciągnie średnią zawsze się przyda, zrealizowany program z religii - szczerze wątpię. tak czy inaczej mnie nie nawrócą, dalej uważam, że nie jestem na tyle dojrzała jeśli chodzi o te sprawy.
edziafredzia Postów: 856
Konto od: 8.04.2009
Miasto: Lubin
Permalink Autor: affect, data postu: Sunday, July 4, 2010 03:09
Cytat edziafredzia
mam to po prostu szeroko i głęboko

jeśli masz to gdzieś, a cała sytuacja Ci odpowiada, to nie narzekaj na panie katechetki, brak realizacji programu i rozpiernicz na lekcjach.

Cytat edziafredzia
tak czy inaczej mnie nie nawrócą

No cóż,masz wolną wole, gdybyś była w stu procentach pewna co do tego czy nie wierzysz, to nie uczęszczałabyś na lekcje religii.

Cytat edziafredzia
nie jestem na tyle dojrzała jeśli chodzi o te sprawy.

i tu też jest haczyk, nawet jesli religia ma byc przedmiotem dotyczącym tylko i wyłącznie o katolicyzmu, to na lekcjach powinno nam sie pokazywać dlaczego warto wierzyć, przedstawiać sens wiary, pozytywne aspekty, tymczasem w mediach słyszymy tylko o mankamentach. Nie mówiąc o kościele, gdzie na ostatnich rekolekcjach ksiądz przez 3 dni wyzywał nas od idiotów, a na końcu dodał, że to wszystko wina naszych rodziców. Potem ludzie się dziwią, że coraz więcej jest ateistów. Ludzie odwracają sie od wiary i to niestety nie jest kwestia tego, co wyznajemy.

coś co na upartego można nazwać portfolio kliknij na mnie
affect Postów: 264
Konto od: 25.09.2009
Miasto: Ateny
Permalink Autor: sdms, data postu: Saturday, June 4, 2011 21:53
Cytat edziafredzia
tak czy inaczej mnie nie nawrócą

Widzisz - błąd w założeniu. Nikt nie może Cię nawrócić - możesz nawrócić się sama. Jezus nie powiedział "nawracajcie wszystkie narody", ale "głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu", zaś jeśli chodzi o nawrócenie to zawsze kierował to wezwanie w formie "nawróćcie się", "nawracajcie się", "nawróć się", "uwierz", "uwierzcie" itp.

Cytat affect
Potem ludzie się dziwią, że coraz więcej jest ateistów. Ludzie odwracają sie od wiary i to niestety nie jest kwestia tego, co wyznajemy.

To jest problem bardziej skomplikowany niż to uproszczenie, które tu zastosowałaś.

Tak swoją drogą - zmniejsza się liczba ludzi chodzących do kościoła, ale zwiększa się liczba udzielanych komunii, więc wydaje się, że trend jest jednak pozytywny.

Ciekawy wywiad na temat religii w szkołach z ks. Pawłem Kopciem z diecezji rzeszowskiej:

http://niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=ed200737&nr=36

Myślę, że warto przeczytać.
Omnia mea mecum porto.

Uwielbiam dostawać bezpodstawne warny ;) Pozdrawiam kserobloga ;)

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
sdms Postów: 109
Konto od: 5.07.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: sublimatio, data postu: Friday, July 1, 2011 12:03
Religia w ogóle nie powinna być w szkole, ani w polskiej konstytucji! Gdy religia jest w ścisłym związku z prawem, nie staje się religią tylko instytucją z pewnymi przywilejami, a w ten sposób odbiera się ludziom wartości! Jeżeli ktoś ma ochotę uczyć się o chrześcijaństwie - najlepszym miejscem byłby właśnie kościół. A jeżeli chodzi o 1szą komunię - jest to zwykła armia, manipulacja dziećmi! Przecież to jest żałosne, wpajać dzieciom wartości których nie rozumieją tylko dla ogółu, w ten sposób kościół pokazuje ludziom mądrym - jaki jest podstępny i jak pociąga za sznurki debili, którzy dają się nabrać na "Boga", który jest przykrywką... żałosne.
sublimatio Postów: 9
Konto od: 28.12.2010
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: sdms, data postu: Friday, July 1, 2011 14:56
Cytat sublimatio
Religia w ogóle nie powinna być w szkole, ani w polskiej konstytucji! Gdy religia jest w ścisłym związku z prawem, nie staje się religią tylko instytucją z pewnymi przywilejami, a w ten sposób odbiera się ludziom wartości!

W tym miejscu nie odróżniasz religii od nauczania religii. Poza tym, w którym miejscu konstytucji jest obecna religia? Bo czytałem ją tyle razy, ale jakoś nie zauważyłem w niej ani wierzeń, ani też związanych z nimi obrzędów, zasad moralnych czy form organizacyjnych.
Cytat sublimatio
Jeżeli ktoś ma ochotę uczyć się o chrześcijaństwie - najlepszym miejscem byłby właśnie kościół.

Jak sobie wyobrażasz zajęcia lekcyjne w kościele? Imho sala lekcyjna w szkole jest o wiele lepiej przystosowana do prowadzenia zajęć lekcyjnych niż kościół - tym bardziej, że wiele świątyń nie posiada efektywnego ogrzewania.
Cytat sublimatio
A jeżeli chodzi o 1szą komunię - jest to zwykła armia, manipulacja dziećmi!

To już jest zwykłe oszczerstwo, na dodatek pozbawione jakiegokolwiek uzasadnienia, bowiem...
Cytat sublimatio
Przecież to jest żałosne, wpajać dzieciom wartości których nie rozumieją tylko dla ogółu

Jest jedynie twoją własną subiektywną oceną, która raczej nie ma uzasadnienia. W świetle prawa kanonicznego do 1 Komunii powinno przystępować dziecko po osiągnięciu wieku rozeznania - tzn. wieku umożliwiającego zrozumienie przekazywanych w trakcie przygotowywania do sakramentu informacji oraz zrozumienia istoty i wagi przyjmowanego sakramentu. Według dekretu "Quam singulari" wiek rozeznania to wiek, "w którym dziecko umie odróżnić Chleb eucharystyczny od zwykłego chleba, a to właśnie jest ów wiek, w którym dziecko osiągnęło używanie rozumu."

Dalej
Cytat sublimatio
w ten sposób kościół pokazuje ludziom mądrym

Masz chyba jakieś mętne pojęcie mądrości..

Cytat sublimatio
jaki jest podstępny i jak pociąga za sznurki debili, którzy dają się nabrać na "Boga", który jest przykrywką... żałosne.

i kolejne oszczerstwo nie mające pokrycia w rzeczywistości.

Naprawdę jesteś tak ślepy, by nie zauważyć, że w tej chwili robisz dokładnie to, co próbujesz zarzucić Kościołowi? Przecież nie robisz nic innego, jak próbujesz wmówić innym, że to ty wiesz lepiej, jesteś jaśnie oświecony i wszyscy, którzy twierdzą inaczej niż ty są w błędzie. Świadczy o tym używany przez ciebie sposób wypowiadania się sugerujący, iż każde twoje słowo jest prawdą objawioną i nie podlega dyskusji, bo przecież ty mylić się nie możesz.
Omnia mea mecum porto.

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
Permalink Autor: sublimatio, data postu: Monday, July 18, 2011 09:36
http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm czytaj, według naszej konstytucji każdy obywatel wierzy w Boga.
A tak, najlepszym miejscem na naukę religii byłby kościół i nie zmienię tego zdania, to tak jakbyś chciał przenieść pracę np. rzeźnika do sal szkolnych, bo jest tam ciepło i wygodnie. poza tym etyka chrześcijańska nakazuje znoszenie cierpienia i wszelkich niewygód, bo to cnota i idzie się wtedy do nieba.

Dziecko to człowiek który skończył 7 rok życia, jednakże takie dzieci mogą w wieku ok.14 lat zdecydować że wcale nie wierzą w Boga (a jest to wiek dojrzewania i dzieci rozmyślają o sensie życia). w ten sposób, kiedy mają 8 lat i będąc dzięki rodzicom zaślepionymi katolikami pójdą na komunię niby z ich woli, robi się im straszną krzywdę, nie zmienię mojego zdania w tym stosunku. uważam że wszelkie sakramenty, również chrzest powinny odbywać się, gdy człowiek naprawdę dorośnie psychicznie.
ponadto, nie pamiętam gdzie to wyczytałem w Biblii, ale Jezus mówił, aby zapraszać do niego tylko tych ludzi którzy już do niego dojrzeli. Oczywiście któryś sobór musiał to zignorować...
sublimatio Postów: 9
Konto od: 28.12.2010
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: sdms, data postu: Tuesday, July 26, 2011 20:40
Cytat sublimatio
http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm czytaj, według naszej konstytucji każdy obywatel wierzy w Boga.

ROTFL. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Cytat sublimatio
poza tym etyka chrześcijańska nakazuje znoszenie cierpienia i wszelkich niewygód, bo to cnota i idzie się wtedy do nieba.

Taaa...
Cytat sublimatio
w ten sposób, kiedy mają 8 lat i będąc dzięki rodzicom zaślepionymi katolikami pójdą na komunię niby z ich woli, robi się im straszną krzywdę, nie zmienię mojego zdania w tym stosunku.

Jest to zbytnie uogólnienie. Straszną krzywdą dla katolicyzmu jest utożsamianie pseudoreligijności polskiej z katolicyzmem. Na szczęście coraz więcej jest świadomych katolików, a coraz mniej pseudokatolików.
Cytat sublimatio
uważam że wszelkie sakramenty, również chrzest powinny odbywać się, gdy człowiek naprawdę dorośnie psychicznie.

Jeśli dziecko ma odpowiedzialnych rodziców, świadomych swojej wiary i umiejących przekazać dziecku podstawy tej wiary to, po osiągnięciu wieku rozeznania, dziecko jest w stanie podjąć decyzję o przyjęciu sakramentu. Tu nie potrzeba dojrzałości emocjonalnej, bo wiara nie jest sprawą emocji.
Cytat sublimatio
ponadto, nie pamiętam gdzie to wyczytałem w Biblii, ale Jezus mówił, aby zapraszać do niego tylko tych ludzi którzy już do niego dojrzeli.

"Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im" (Łk 18,16; Mt 10,14).
Cytat sublimatio
Oczywiście któryś sobór musiał to zignorować...

Biblia stwierdza wprost, że po Wniebowstąpieniu wspólnota Kościoła otrzyma Ducha Świętego, który będzie ją prowadził. W Dziejach Apostolskich czytamy, że Łukasz napisał Ewangelię o wszystkim "co Jezus zaczął czynić i czego zaczął nauczać" (Dz 1,1), z czego wynika, że Jego nauczanie nie zakończyło się wraz z ostatnim słowem Ewangelii. Naucza dalej poprzez Ducha Świętego działającego w Kościele. Objawia się to między innymi w decyzjach podejmowanych przez sobory powszechne i papieża w kwestiach dotyczących wiary i moralności.
Cytat sublimatio
A tak, najlepszym miejscem na naukę religii byłby kościół i nie zmienię tego zdania, to tak jakbyś chciał przenieść pracę np. rzeźnika do sal szkolnych, bo jest tam ciepło i wygodnie.

Ucząc się jakiegokolwiek zawodu zajęcia teoretyczne masz w salach lekcyjnych, a zajęcia praktyczne w specjalnie przystosowanych salach lub w miejscu pracy. Podobnież z nauczaniem religii - miejsce na zajęcia teoretyczne jest w salach lekcyjnych, a na zajęcia praktyczne w Kościele.
Omnia mea mecum porto.

1 2 ... 8 9 10 11