Własna Twórczość!

Permalink Autor: ali1600, data postu: Monday, June 14, 2010 21:16
Napisałem bajkę (jakieś 4 strony a4) krótkie opowiadanie (jakieś 40 stron a4) no i jestem w trakcie długiego opowiadania mam już jakieś 30 stron a4.
Wszystko czcionką 12.
Gatunek to fantastyka.
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: underclass, data postu: Monday, June 14, 2010 21:52
Oczywiście! Nie raz! Ale oczywiście w środku pisania raz przeczytałam i jedna myśl: "Ale to nudne! Koniec! Piszemy coś innego!" I koniec aktualnego "dzieła" ;p
underclass Postów: 24
Konto od: 17.05.2010
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: doma3331, data postu: Saturday, June 26, 2010 12:55
Tak, kiedys chciałam napisac swoja ksiązkę. I własnie było to tak, że jak przeczytałam kilka rozdziałów, które napisałam, zdawało mi się, że jest to nudne i bez sensu, więc przestawałam pisać. Ale ja mam bujną wyobraźnię, więc jak mam jakis pomysł na ksiązkę to zazwyczaj robię tak, że piszę rozdziały. To są takie rozdziały wyrwane ze srodka książki i wtedy jak czytam to "opowiadanie" (jak mozna to tak nazwac) to wydaja mi się fajne :) Jeszcze lubię pisac o snach. To jest bardzo fajne, bo mozna opisać co się tylko chce, jak naprzykład krainę z "Alicji w krainie czarów", noo jak fantastyka :)
Chociaz musze powiedzieć, że mam ksiązkę napisaną, ale jakbyscie ja przeczytali.... xD

Cieszę się, że są osoby, które piszą.

Rozwijamy się i róbmy to co kochamy!!
doma3331 Postów: 45
Konto od: 15.03.2010
Miasto: Piotrków Trybunalski
Permalink Autor: underclass, data postu: Thursday, July 1, 2010 12:14
Cytat doma3331
Rozwijamy się i róbmy to co kochamy!!

I taka jest prawda!!
Powinnyśmy/winniśmy rozwijać swoją pasję i nie pożucać jej!!
underclass Postów: 24
Konto od: 17.05.2010
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: ilbentoo, data postu: Friday, July 2, 2010 20:13
Ja aktualnie pisze trzy własne książki.
Alfa jest dobra, ale wole Canona, nikona czy olympusa bo te firmy specjalizują sie w produkowaniu aparatów, a sony robi wszystko.
ilbentoo Postów: 12
Konto od: 4.06.2009
Miasto: Konin
Permalink Autor: niepoprawnypolitycznie92, data postu: Wednesday, July 14, 2010 22:11
witam Was można się przyłączyć? :)
niepoprawnypolitycznie92 Postów: 1
Konto od: 19.04.2009
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: skywalkerowa, data postu: Thursday, July 15, 2010 23:24
Mam pomysł na fabułę, dokładne opisy postaci, całe biografie wręcz - wszystkie są niepospolite i barwne (moim zdaniem), ale... Cóż, chyba brakuje mi doświadczenia. Mogłabym próbować, ale i tak jestem zdania, że z moją wiedzą na temat literatury mogę najwyżej obrazić kilku wschodzących pisarzy tą nędzną próbą tworzenia (;.
skywalkerowa Postów: 6
Konto od: 11.07.2010
Miasto: Tatooin
Permalink Autor: unpredictabledreamer, data postu: Friday, July 16, 2010 23:53
Ja piszę własną książkę o wampirach i innych stworzeniach. Podobnie moja koleżanka, piszemy je po to by, kiedy już zabraknie nam, materiałów w księgarniach (a to już sie nieubłagalnie zbliża jeśłi chodzi o wampiry) abyśmy dały je jedna drugiej. Narazie napisałam jakieś 9 rozdziałów. Chociaż na koniec 10 chcę wszystkie przejrzeć jeszcze raz i wszystkko popoprawiać. Ale to tylko amatorska powieść.
unpredictabledreamer Postów: 11
Konto od: 20.05.2010
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: michaldlapauli, data postu: Monday, July 19, 2010 16:56
Aktualnie piszę historię Eliteda... Niedawno powróciłem, ale mam mało czasu, więc te siedem rozdziałów pewnie Wam musi wystarczyć na najbliższe 2 miesiące

http://www.elitedstory.blogspot.com
michaldlapauli Postów: 103
Konto od: 18.07.2010
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: bluealmond77, data postu: Thursday, July 22, 2010 01:40
Moja książka jest w głowie, w zapiskach kalendarzowych, zapiskach na serwetkach, w zeszytach. Są bohaterowie, scenerie, historia ale brak mi czasu i motywacji a także jakiegoś silnego postanowienia w stylu: Tak, teraz siadam i piszę i nic innego nie istnieje.
Poza tym od kiedy zaczęłam moje studia coraz częściej mam wrażenie, że wszystko już w literaturze było a napisanie czegoś, co nie będzie przepisaniem naszych czytelniczych doświadczeń jest niemożliwe. Zawsze w tym co stworzymy odezwie się echo intertekstualności. Przerażające, co? :)

Dlatego moja książka wciąż się nie pisze.
bluealmond77 Postów: 29
Konto od: 28.09.2008
Miasto: Łódź
Permalink Autor: reversethiscurse, data postu: Tuesday, July 27, 2010 00:47
Cytat ali1600

Napisałem bajkę (jakieś 4 strony a4) krótkie opowiadanie (jakieś 40 stron a4) no i jestem w trakcie długiego opowiadania mam już jakieś 30 stron a4.

Wszystko czcionką 12.

Gatunek to fantastyka.

Nie czujesz tego co piszesz. Przekładasz to na ilość i objaśniasz nam rozmiar czcionki, co może nie przekładać się na jakość, tak bywa.
reversethiscurse Postów: 5
Konto od: 25.07.2010
Miasto: Wyspa
Permalink Autor: angelikaklik, data postu: Wednesday, July 28, 2010 16:47
Napisałam niejedną książkę, opowiadanie, wiersz. Jak każdy pragnący zabłysnąć w świecie literatury człowiek dążę do perfekcji. :)
A n g i x
angelikaklik Postów: 66
Konto od: 26.02.2010
Miasto: Kraków
Permalink Autor: colorlesslady, data postu: Thursday, July 29, 2010 16:37
opowieści tak, ale do książki jeszcze nigdy nie poczułam natchnienia. a by stworzyć coś obszerniejszego trzeba mieć dobrą koncepcję i wenę na ramieniu ;]
colorlesslady Postów: 58
Konto od: 1.05.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: nefelle, data postu: Thursday, August 26, 2010 10:03
Jak najbardziej piszę wiersze. Do książki przymierzałam się bardzo często, aż wreszcie wyszło, że nie napisałam książki tylko takie krótkie opowiadanie na dokładnie 15 stron. Stwierdzam, że pisarstwo to dobra rzecz i z chęcią bym się nim zajęła, gdybym miała, choć trochę więcej czasu (;
nefelle Postów: 4
Konto od: 22.08.2010
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: notmi, data postu: Sunday, October 24, 2010 13:06
Będąc w 3 klasie podstawówki napisałam kolejną część (w moim mniemaniu ostatnią, jaka by się mogła ukazać) Harry'ego Pottera (wtedy zdaje się były wydane jedynie 3 czy 4). Na chwile obecną książka wydaje mi się tak niesamowicie bez sensu, że aż płaczę ze śmiechu czytając ją. Błędy ortograficzne i stylistyczne pomijam, bo jakby ktoś chciał je poprawić to chyba wypisałby ze 3 długopisy... Niemniej jestem z siebie dumna, bo kilka wątków wymyślonych przeze mnie pojawiło się w 7 oryginalnej części, więc jestem szczerze dumna ze sowich pomysłów. ^^

Obecnie piszę dla własnej przyjemności opowiadania, gdyż ćwiczę pisanie bez dialogów. Pani z j.polskiego mnie do tego namawia, bo uważa, że w tej sztuce doszłam już do perfekcji i jest ciekawa mojej twórczości bez rozmów. Nie przypuszczałam, że tak trudno będzie mi napisać coś bez uciekania się do formy dialogowej, która wydaje mi się o wiele ciekawsza... No, ale trzeba być wszechstronnym, więc ćwiczę. ;]
Poza tym piszę książkę. Znajomi z okazji jakiegoś święta mieli okazję przeczytać jeden rozdział i bardzo im się spodobał, co niezmiernie mnie ucieszyło. Mam w głowie gotowe wątki i nie mam problemów z umieszczeniem ich na papierze (właściwie to na komputerze), ale obecnie cierpię na brak czasu. Jednak, co mnie najbardziej zaskoczyło przy tym całym moim pomyśle na książkę to fakt, że nie umiem zdecydować się na zakończenie. Mam wymyślone 2 wersje i zauważyłam, że co chwilę decyduję się to na jedną, to na drugą w zależności od wydarzeń w moim życiu prywatnym. Także mnie samą ciekawi, jak to się wszystko skończy. ^^
notmi Postów: 36
Konto od: 24.04.2009
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: everlastingdevil, data postu: Saturday, November 6, 2010 11:49
Ja pracuje już od 1,5 roku nad książką akcji
pościgi, zagadki jest tez watek miłosny
mam juz jakies 95 str. A4 ;D
najgorsze jest to że nie mam czasu sie za nią porządnie wziąć i skończyć.
everlastingdevil Postów: 2
Konto od: 17.04.2009
Miasto: Bydgoszcz