Husky - diabełek o oczach Anioła

Permalink Autor: fairytalle, data postu: Saturday, November 15, 2008 21:14
Cytat siskociak

ja niedowno oddałam moja Kayle to jest Husky musiałam ja oddac poniewaz przekonałam sie ze husky to niemadre psy chociaz sliczneeee bardzo:pp w sumie to ja poleciałam na jej oczka i wydałam kupe szmalu za te błekitne ocyska^^ ale inteligentne nie sa wiele razy za nia płaciłam sasiadom bo dusiła kury i kaczki;p wychodzi na to ze nie tylko moja kayla była głupia tylko taka rasa bo rozmawiałam z hodowca:p tesknie za nia chociaz była nie znosna ale wiem ze wiecej  nie kupie huskiego;p

własnie!!! nie warto kupowac huskiego teraz jest bardzo goraca;/ ja miałam w domu huskiego i z goraca 'trzepała sie' ughhh to bylo straszne;/ nie nadaje sie do domu i do naszych klimatów

najchętniej wydłubałabym ci oko, i o ile masz równie ładne jak husky, powiesiła sobie na ścianie..
Po pierwsze każdy pies jest mądry. I na pewno mądrzejszy od takich ludzi jak ty. Sorry, ale mam dość już tłumaczenia tego spokojnie, bez wyrzutów, żeby do kogoś takiego jak ty dotrzeć. Pewnie po przeczytaniu tego, o ile przeczytasz się zbulwersujesz, stwierdzisz że jestem idiotką, która wciska nos w nieswoje sprawy lub coś podobnego. A proszę bardzo, ale i tak napiszę to co chcę napisać, i powtórzę to każdemu, kto zrobi coś takiego jak ty.
No więc jak już mówiłam, każdy pies jest na swój sposób mądry. Ale jak widać, twój był po prostu niewychowany, to raz, a dwa nie znałaś natury husky. Nie będę tego rozwijać, każdy kto zna husky wie o co chodzi.  Po drugie - mam ochotę wydłubać ci i drugie oko, żebyś już nigdy nic nie mogła kupić ze względu na to że jest 'śliczne'. Pies to żywe stworzenie. Myślące, żywe stworzenie. Z uczuciami. Z indywidualnymi zachowaniami. Poza tym psy dzielą się na rasy, które różnią się wyglądam, ale głównie charakterem, usposobieniem i przyzwyczajeniami. I psa wybiera się właśnie ze względu na to, a nie modę(bosz, jak ja to uwielbiam), a tym bardziej wygląd. Kupię sobie yorka, bo taki śliczny, do tego mały, kocha dzieci, i taki kanapowiec kochany. I jajco. Bo york to nie jest kanapowiec, ba jest terrierem. A husky to nie cudowne dwukolorowe oczy tylko zaprzęgowiec.
Dalej. Rozmawiałaś z hodowcą i ci powiedział że usky są głupie ? O.o To albo nie wiesz co to jest hodowc,a i rozmawiałaś z pseudohodowcą, albo nie rozumiesz co się do ciebie mówi.
Nie nadaje się ? to co mają powiedzieć właściciele samoyedów załóżmy ? sierść mają jeszcze gęstszą. Po prostu trzeba wiedzieć jak dbać o psy w tym okresie. Dla chcącego nic trudnego.
Nie kupisz sobie więcej huskiego ? i bardzo dobrze, przynajmiej żaden więcej nie ucierpi. Mam dla ciebie propozycję pewnej rasy- idealnej dla ciebie. Raczej nieduża, ale duże egzemplarze też się znajdą, milutka, dłodziutka, sierść - jaka zapragniesz, oczy też nawet pod kolor kurtki sobie możesz dobrać. I dosyć tania. Dobrze znosi każde klimaty ;). Tylko ma jeden minus - w przeciwieństwie do husky nie myśli. Ale po co ma myśleć, skoro nie będzie sprawiał kłopotów ? A kupić można w każdym supermarkecie lub sklepie z zabawkami. Polecam, an prawdę super. I mam wielką nadzieję że żadnego innego psa nigdy w życiu nie będziesz miała. A tak poza tematem - wyobraź sobie, o ile w ogóle masz wobraźnię, bo z twoich wypowiedzi śmiem wnioskować iż neiwielką, że jesteś na miejscu pewnej suczki rasy husky, o pięknych oczach, która została sprzedana pewnej cudownej dziewczynce, którą pokochała, mimo tego iż została uznana za gupią, mimo tego że dziewczynka nie przyłożyła palca żeby ją wychować czy ochłodzić w gorące dni. Aż pewnego dnia dziewczyna oddała ją- gdzie nie wnikam. Co teraz czujesz ?
Psy są z nami po to, żeby nauczyć człowieka prawdziwej miłości.
RODOWODOWY=RASOWY

'Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa'

'Nie kocha się za coś, tylko mimo wszytko.'
fairytalle Postów: 209
Konto od: 4.05.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: spitz, data postu: Sunday, November 23, 2008 15:15
Cytat siskociak
ja niedowno oddałam moja Kayle to jest Husky musiałam ja oddac poniewaz przekonałam sie ze husky to niemadre psy chociaz sliczneeee bardzo:pp w sumie to ja poleciałam na jej oczka i wydałam kupe szmalu za te błekitne ocyska^^ ale inteligentne nie sa wiele razy za nia płaciłam sasiadom bo dusiła kury i kaczki;p wychodzi na to ze nie tylko moja kayla była głupia tylko taka rasa bo rozmawiałam z hodowca:p tesknie za nia chociaz była nie znosna ale wiem ze wiecej  nie kupie huskiego;p
własnie!!! nie warto kupowac huskiego teraz jest bardzo goraca;/ ja miałam w domu huskiego i z goraca 'trzepała sie' ughhh to bylo straszne;/ nie nadaje sie do domu i do naszych klimatów

Dopełniając wypowiedź fairytalle:
sisikociak JESTEŚ GŁUPIA I NIE MASZ SERCA. Jak mogłaś oddać swojego przyjaciela ? Pies to nie rzecz...
A hasiory to psy PIERWOTNE więc to chyba logiczne, że mają takie pobudki jak polowanie, ucieczki, demolowanie ogródków w celu zrobienia sobie legowiska...
Nasza sunia husky, która ma obecnie 3 miesiące już poluje na kury i wróble... raz w trawie upolowała mysz...
spitz Postów: 38
Konto od: 4.03.2008
Miasto: Stalowa Wola
Permalink Autor: , data postu: Saturday, December 13, 2008 18:20
moi rodzice mają haskiego  a ja z moimi braćmi mam haskiego tyle ,że  rudego :D
Konto od:
Miasto: Chicago
Permalink Autor: anusiaf94, data postu: Saturday, December 13, 2008 20:13
jak ja to kocham !
ludzie mają psa i nawet poprawnie jego rasy napisac niepotrafią
:(
bardzo przykre to jest  :( :(
anusiaf94 Postów: 212
Konto od: 9.03.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: osia93, data postu: Tuesday, December 16, 2008 19:23
Co do pierwszego postu ... Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ SIĘ ZGADZAM!

Takiemu piesowi trzeba poświecić dużo czasu.

I one wcale nie są niemądre ...

Mój Demon był najbardziej inteligentym psem jakiego znam.

A to, że niszczy i poluje to ... po prostu takie psy.

Najbardziej kooooochałam te długie spacery z nim.
Treść dodana do postu 25-03-2012 o godzinie 16:20
xxx
Treść dodana do postu 06-08-2012 o godzinie 20:38
:)
osia93 Postów: 3
Konto od: 9.12.2007
Miasto: Lubin
Permalink Autor: kisiel216, data postu: Thursday, December 18, 2008 22:32
Mój husky też ma na imię Demon...Czy to z "Śnieżnych psów"??:)
kisiel216 Postów: 1
Konto od: 8.10.2008
Miasto: .......
Permalink Autor: osia93, data postu: Sunday, December 21, 2008 17:12
Tak :)
"Śnieżne psy" są ekstra xD
osia93 Postów: 3
Konto od: 9.12.2007
Miasto: Lubin
Permalink Autor: , data postu: Friday, January 30, 2009 22:59
Cytat susceptiblesoul
Dopełniając wypowiedź fairytalle:
sisikociak JESTEŚ GŁUPIA I NIE MASZ SERCA. Jak mogłaś oddać swojego przyjaciela ? Pies to nie rzecz...
A hasiory to psy PIERWOTNE więc to chyba logiczne, że mają takie pobudki jak polowanie, ucieczki, demolowanie ogródków w celu zrobienia sobie legowiska...
Nasza sunia husky, która ma obecnie 3 miesiące już poluje na kury i wróble... raz w trawie upolowała mysz...
     susceptiblesoul Postów: 28
Konto od: 4.03.2008
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski

No chyba takie odzywki to nie na miekscu :] Spierda*aj, nie wiesz jak było wiec sie odp*erd*l ! Nie chciałam jej oddawac !!! Ale inaczej by została uspana !
Konto od:
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: przyjacielpies, data postu: Thursday, February 19, 2009 17:06
he he co tu takie odzywki!!!!
Mam sprawę do fairytalle.
Dziewczyno, ja miałam już 6 PSÓW!!!! Obecnie mam 3.
Nie tłumacz mi jak mam je wychowywać.To ja powinnam ci dać radę w ich wychowaniu.
Po pierwsze nie każdy pies jest mądry,bo są psy,które naprawdę są głupie [bardzo często mieszańce],ale da się tego od nich oduczy.
Miałam takiego psa więc sama to stwierdzam.
A jeśli chodzi o mojego byłego husky to jak na jego patrzałam to ten czuł się szczęśliwy, bo wiedziałam jak o niego zadbać.
Umiał on wszystkie komendy i był bardzo dobrze przeze mnie wyszkolony.
Powtarzam:
Nie pouczaj mnie o psach. Nie życzę sobie tego.
--------------------------------------------------------
Wasze husky są wspaniałe  z waszych opisów!!!!!!
Jak mówicie trzeba im poświęcać mnóstwo czasu i macie rację!! Ja poświęcałam swojemu hasiowi tle czasu ile mogłam. :P
Pozdrowienia dla wszystkich piszących!!!!
Pies-najlepszy przyjciel człowieka
przyjacielpies Postów: 3
Konto od: 4.02.2008
Miasto:
Permalink Autor: pocahontas234, data postu: Friday, March 20, 2009 17:32
witam wszystkich.
od ponad pół roku jestem posiadaczką pięknego psa Siberian Husky.większość z Was pewnie kupiła sobie szczeniaka-tak jak jedna koleżanka ;-/
ja natomiast adoptowałam swojego.wzięłam go gdy miał 13 miesięcy bo jakiś debil powiedział że dużo pracuje i nie ma dla niego czasu-standardowa wymówka;-/ pies był w fatalnym stanie psychicznym oraz jeszcze gorszym fizycznym.ważył tylko 18 kg,miał ostre zapalenie jelit,biegunki tak częste że wychodziłam z nim co 2 godziny nie ważne czy dzień czy noc!!!wzięłam zwolnienie od pracy na 2 tygodnie aby doprowadzić psa do jako takiego ładu i składu.
dzisiaj Ziomek ma 18 miesięcy,jest po kastracji,prawie wyleczone jelita,jest pełen życia i ciągle mu mało biegania i zabaw.powoli dojrzewam aby zaczął treningi przy rowerze.wydałam na jego leczenie ogromne pieniądze(mogłabym mieć najlepszego psa z hodowli w Polsce z rodowodem!!!!) ale warto było gdy patrzę jak się cieszy gdy przychodzę do domu,jak go przytulam i głaszczę.uśmiech Husky to najpiękniejszy uśmiech na świecie:-)
APELUJĘ!!!jak chcecie pieska poszukajcie najpierw w schroniskach a dopiero potem kupujcie od hodowcy.od hodowcy a nie pseudo hodowcy.pies rasowy to pies z rodowodem.taki pies jest wolny od chorób i innych niebezpieczeństw wirusowych i chorobowych.szkoda tylko że większość ludzi jest po prostu głupia i nie wychowana do życia w cywilizowanym społeczeństwie.
pozdrawiam wszystkich którzy kochają psy a nie oczy i sierść!!!
pocahontas234 Postów: 10
Konto od: 2.03.2009
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: diana24, data postu: Friday, March 20, 2009 22:32
nie wiem czy moge wypowiedziec sie na tym poscie ale ja mam mieszanca samojeda(Ci ktorzy interesuja sie psami zaprzegowymi zapewne wiedza a jaka rase chodzi) tak ogolnie rasa bardzo podobna do haskich jednak z o wiele gestszym podszerstkiem. ten typ psow pracujacych jest swietny. i nie wzielam go tylko dlatego za jego piekny "usmiech samojeda"(akurat moj pies go posiada mimo tego iz jest mieszancem:)). wiedzilam w co sie "pakuje" i to c o ludzie tutaj pisza odnosnie oczu pieknych itd jest naprawde przykre:( ale z drugiej strony mowic to ogolnie do ludzi ktorzy pisza na tych postach jest nie na miejscu. wieadomo ze jesli ktos tu pisze to ma pojecie o psach i wie jak sie nimi zajmowac. wiec niektorzy maga czuc sie urazeni. i raczej osobie ktora rozpoczela ten temat nie chodzilo o to zeby ludzie sie tu kocili i przedrzezniali... momi wszystko chcialabym zebyscie pisali o swoich pieskach tutaj(jesli ocvzywiscie moge) bo kazdy ma swoje doswiadczenia i jak np lubie czytac opowiesci innych ktorzy tak samo jak ja kochaja psy:) pozdrawiam
diana24 Postów: 72
Konto od: 5.11.2007
Miasto: Zgierz
Permalink Autor: pocahontas234, data postu: Saturday, March 21, 2009 20:35
mnie się wydaje że założyciel tego wątku chciał przestrzec ludzi przed kupnem tej rasy.aby wiedzieli w co się "pakują"
ja tylko napisałam jaka wielka jest głupota ludzka biorących te psy dla pięknych oczu.chodząc po schroniskach widziałam te piękne oczy błagające o choćby jeden spacer,jedno pogłaskanie czy pieszczotę.
nie chciałam nikogo obrazić ale większość osób na 100% zgodzi się ze mną że ta rasa nie jest dla każdego
Permalink Autor: sleepingwolf, data postu: Monday, March 23, 2009 20:11
Juz od dawna chcem sobie kupic takiego psa ale moi rodzice nie pozwalaja mi na to poniewaz mówią ze te psy sa za duże i za bardzo agresywne i dlatego kupila mi Latrelka i Chihuhue !!!ale te pszy sa dla  mnie za małe ofszem tez sa fajne ale to nie to samo ja  nie uwazam ze psy rasy Husky  sa agresywne i duze moze i wygladaja jak wilki ale sa bardzo miłe i przyjacielskie
Co ja mam zrobic ??pomuzcie!
sleepingwolf Postów: 24
Konto od: 22.03.2009
Miasto: Lidzbark Warmiński
Permalink Autor: pocahontas234, data postu: Tuesday, March 24, 2009 16:47
Twoi rodzice się nie znają więc gadają głupoty!!!Husky nie są agresywne!!!to bardzo spokojne i ułożone psy,które są także wykorzystywane w dogoterapii.a do tego typu zadań muszą być łagodne psy.
zresztą każdy pies jest łagodny jeśli jest odpowiednio traktowany,ułożony,trenowany i szkolony.jeśli pies jest bity,straszony zawsze będzie odpowiadał agresją bo to jest jego jedyna obrona!

ale pamiętaj nie kupuj psa bo jest fajny i ładny.kupuj psa którym będziesz się mógł zająć i zapewnisz znakomite warunki do których jest stworzony!!!
Permalink Autor: pocahontas234, data postu: Tuesday, March 24, 2009 16:47
Twoi rodzice się nie znają więc gadają głupoty!!!Husky nie są agresywne!!!to bardzo spokojne i ułożone psy,które są także wykorzystywane w dogoterapii.a do tego typu zadań muszą być łagodne psy.
zresztą każdy pies jest łagodny jeśli jest odpowiednio traktowany,ułożony,trenowany i szkolony.jeśli pies jest bity,straszony zawsze będzie odpowiadał agresją bo to jest jego jedyna obrona!

ale pamiętaj nie kupuj psa bo jest fajny i ładny.kupuj psa którym będziesz się mógł zająć i zapewnisz znakomite warunki do których jest stworzony!!!
Permalink Autor: anairo, data postu: Wednesday, March 25, 2009 16:00
Cytat pocahontas234
Husky nie są agresywne!!!to bardzo spokojne i ułożone psy,które są także wykorzystywane w dogoterapii.a do tego typu zadań muszą być łagodne psy.

Każdy pies może być agresywny... to kwestia wychowania.... Husky spokojny i ułożony??? Tak jeśli go wychowasz.... A psy które pomagają ludziom (dogoterapia ii.) "układane" są przez długi czas....  
Honey87
anairo Postów: 1
Konto od: 24.11.2008
Miasto: Bogatynia