Husky - diabełek o oczach Anioła

Permalink Autor: przyjacielpies, data postu: Sunday, February 10, 2008 12:15
Tutaj możemy porozmawiać o psach wyłącznie rasy HUSKY.Opowiemy o swoich pupilach i ich zainteresowaniach.Podzielimy się zainteresowaniami na temat psów Husky oraz porozmawiamy na temat Husky-Diabełek o oczkach Anioła!Mile widziani będą miłośnicy husky i miesięcznika przyjaciel Pies.Chętnych zapraszam!!!.

Gorące pozdrowienia

Weź kartkę papieru i odpowiedz na poniższe pytania
1. czy dysponuję dużą ilością czasu, czasu który mógłbym poświęcićna wychowanie, spacery i pielęgnacje psa i by pies nie zostawał sam wdomu dłużej niż 6 godzin
2. mam ogród, ale nie jest on moją dumą i miłością, żyję w miarę możliwości w zgodzie z kretami i innymi szkodnikami
3. nie szukam psa stróżującego ani obronnego, nowy członek rodziny ma być przede wszystkim towarzyszem i przyjacielem
4. w sąsiedztwie nie ma panoszącego się po podwórkach drobiu
5. nie jestem alergikiem, a widok psiej sierści nie doprowadza mnie do szału
6. przyjmuję do wiadomości, że na spacerach mój pies będzieprzypięty do mnie smyczą a mój ogród porządnie zabezpieczony przeducieczkami, nawet kosztem obniżonej estetyki

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedź brzmi NIE , poszukajlepiej innej rasy. Inaczej może spotkać Cię wielkie rozczarowanie, naktórym ucierpi ten najmniej winny - pies.

PAMIĘTAJ I POWTARZAJ INNYM:

* husky to pies aktywny, codziennie potrzebuje ogromnej ilości ruchu
    * husky to pies stadny, fatalnie znosi samotność i rozstania z rodziną
    * husky to nie owczarek, nie wykonuje sztuczek, nie stróżuje, nie zawsze przychodzi na zawołanie

Gdy już wiesz, z czym wiąże się posiadanie psa Husky, poraporządnie przygotować się do przyjęcia nowego członka rodziny. Wiadomo,że pies w domu to nowe obowiązki. Zastanów się jeszcze raz czywystarczy Ci czasu (i funduszy) na: częste i długie spacery, zdroweżywienie psa, wizyty weterynaryjne, szczepienia, prawidłowe wychowaniei socjalizacje psa, niezbędne akcesoria (miski, smycze, szelki....).

Z RODOWODEM CZY BEZ?

Kolejną sprawą jest rodowód. Większość ludzi planując zakup psastaje przed wyborem: rodowód czy "rasowy bez rodowodu". Odpowiedźzawsze powinna brzmieć: RODOWÓD. Jeśli uważasz, że to zbędny "wydatek"(wiadomo powszechnie, że psy z pewnym pochodzeniem są droższe), lepiejodwiedź najbliższe schronisko - tam mieszka mnóstwo opuszczonych,pozbawionych miłości uroczych mordek. A dlaczego tyle szumu wokół"zwykłego papierka"? Przede wszystkim: rodowód DAJE CI GWARANCJE, że zmałego to to wyrośnie prawdziwy husky, typowy przedstawiciel rasy,zarówno pod względem charakteru jak i wyglądu. Jego rodzice idziadkowie i pradziadkowie (i tak do wielu pokoleń wstecz) byli psamihusky i Twój też na pewno będzie. Po drugie: ZDROWIE. W dobrychhodowlach nie ma miejsca kojarzenie psów z wadami, bądź psów chorych.To co oszczędziłbyś kupując psa bez rodowodu, mógłbyś wydać później, naleczenie... Podkreślam, że chodzi o dobre hodowle (jak odróżnić dobreod złych? o tym później).

Pies kupiony bez rodowodu, może go nie posiadać z kilku przyczyn. Jeśli rodzice posiadali rodowód to albo:
"hodowcy" nie chciało się jeździć na wystawy (traktując to jakozbędny wydatek), albo pojechał ale... psy nie uzyskały ocenkwalifikujących je do hodowli albo z powodu złego charakteru (agresja,płochliwość), albo wad budowy (wady zgryzu, długa sierść, złakonstrukcja - proporcje, kościec). Rodowodowi rodzice, ale dzieci niemogą też świadczyć o tym że... mama i tata są przedstawicielami dwóchróżnych ras. Kupując takiego psa oszczędzamy tylko w momencie kupna.Koszt utrzymania (żywienie, szczepienia, weterynarz) psa z rodowodem ibez rodowodu jest dokładnie taki sam, tyle że w przypadku pierwszegomamy o wiele większe szanse na to że jest zdrowy i faktyczniereprezentuje rasę siberian husky, a także mamy więcej możliwościwykorzystania jego zdolności i predyspozycji.

Równie fatalnym wyborem, co pies "rasowy bez rodowodu" jestszczeniak z rodowodem, ale z pseudohodowli. W takich miejscach,szczenięta produkowane są masowo, najczęściej w modnym umaszczeniu -czarno-białe, niebieskookie. Suki kryte są co cieczkę czyli dwa razy wroku, szczenięta żyją z dala od ludzi, nie mają szans na prawidłowąsocjalizacje, są zaniedbane (karmione najtańszą możliwą karmą) a wpisyszczepień w książeczkach nie zawsze są dowodem na to, że piesfaktycznie został zaszczepiony. To właśnie dlatego cena takichszczeniąt jest niższa niż tych, z dobrej hodowli.

Po czym poznać taką pseudohodowlę? Jest wiele możliwości
1. Pseudohodowle bardzo często oferują szczenięta różnych ras, wwiększości tych które są obecnie modne. W takiej hodowli nigdy ilośćnie przechodzi w jakość. Omijaj je z daleka.
2. Opinia publiczna. W miejscach gdzie skupiają się miłośnicy rasy(listy dyskusyjne, fora, kluby) zawsze można zasięgnąć porady na tematinteresujących nas hodowli. Doświadczeni hodowcy z osiągnięciami nigdynie polecą Ci "wylęgarni"
3. Telefon do hodowli. Jeśli hodowca mówi tylko o umaszczeniu,cenie nie wspominając nic o osiągnięciach rodziców, nie zadaje Ciszczegółowych pytań na temat warunków jakie możesz zapewnić psu, maszprawo podejrzewać, że dodzwoniłeś się właśnie do jednego z producentów
4. Wizyta w hodowli. Nic nie stoi na przeszkodzie by wcześniejzłożyć hodowcy niezapowiedzianą wizytę. Jeśli nie będzie chciał Ciewpuścić - od razu wiadomo co jest grane. A jeśli wpuści, to bezproblemu ocenisz czy psy tam mieszkające mają godne warunki.Pseudohodowca niechętnie pokazuje rodziców szczeniąt, najczęściej psysprzedaje nie w hodowli a w innych miejscach.
5. Wystawy psów rasowych. Wystarczy przejrzeć sprawozdania zkilkunastu wystaw i sprawdzić jakie noty uzyskiwały psy z przydomkiejdanej hodowli. Na wystawach zawsze widuje się samochody i skrzynkipełne szczeniąt!!! TO ZAWSZE SĄ PSEUDOHODOWCY. Dobry hodowca nigdy nienarazi szczeniąt na stres, przebywanie w niepogodzie, w miejscu gdzienie trudno o złapanie choroby zakaźnej.
6. Ogłoszenia w czasopismach. Uważaj. Dokładnie sprawdź co kryjesię pod kilkoma linijkami martwego tekstu. To drugie po wystawachmiejsce, gdzie pojawiają się pseudohodowcy. Dobry hodowca także dajeogłoszenia do gazet jednak najczęściej na pierwszy rzut oka da sięrozróżnić jego anons. Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą i wypytaj owszystko.

Na podstawie tych punktów łatwo stworzyć obraz dobrego i prawdziwego hodowcy, który:

* fot.Monika Milianjest fanatykiem, a nie producentem.
    * kryje suki tylko wtedy kiedy ma pewność, że miot będzie pożytkiem dla rasy
    * nie używa w hodowli zwierząt chorych, obarczonych poważnymi wadami budowy i charakteru
    * kryje suki tylko wtedy gdy ma zamówienia przynajmniej na kilka szczeniąt
    * nie sprzedaje szczeniąt na giełdach, w sklepach, na wystawach
    * odmawia sprzedaży gdy ma podejrzenia, że szczenie nie będzie należycie traktowane
    * nie traci kontaktu z nabywcami szczeniąt, zawsze służy im radą i pomocą
    * szczerze informuje nabywcę o wadach i zaletach psów, które hoduje
    * nie wychwala na potęgę swojej hodowli mówiąc jednocześnie źle o innych hodowcach

Najważniejsze jest to by nigdy nie śpieszyć się z zakupemszczeniaka, wybierajmy hodowlę starannie sprawdzając wszystko, by miećabsolutną pewność. Nie żałuj pieniędzy. Później i tak wydasz więcej naremont mieszkania, szelki, żywienie.... Nawet jeśli nie jesteśzainteresowany wystawami i kynologią, w dobrych hodowlach takżezdarzają się szczenięta z wadami, ale takimi jakie nie zagrażają ichżyciu i takimi o których nowy właściciel jest informowany od razu! np.wnętry lub długowłose, za które cena jest zawsze niższa. Jeśli cenajest dla Ciebie istotnym czynnikiem a chcesz mieć psa wystawowego ihodowlanego, spytaj hodowcy o możliwość zakupu szczeniaka na tzw.warunkach hodowlanych.

W takim razie jak najbezpieczniej kupić szczenię?
Od czegoś trzeba zacząć. Wykaz hodowli znajdziesz na naszejstronie, w dziale hodowle. Informacji takiej uzyskasz także woddziałach Związku Kynologicznego w Polsce. Wybierz kilka i skontaktujsię z hodowcami, wypytaj o planowane mioty, rodziców, poproś orodowody, zdjęcia. Pamiętaj, że przydomek to jeszcze nie wszystko.Dobrego wystawowego szczeniaka trzeba szukać raczej pod kątemskojarzenia niż przydomka. Musisz dowiedzieć się jak najwięcej. Jeślito możliwe odwiedź te hodowle, obejrzyj psy a także ich potomstwo (o tonajłatwiej na wystawie, gdyż dzieci dobrych psów są często pokazywane).W dobrych hodowlach szczenięta to połączenie dobrego eksterieru i woliciągnięcia. Nic bez pośpiechu, pamiętaj, że w dobrych hodowlach częstoustawione są już kolejki po szczenięta. Gdy już zdecydujesz....pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na wymarzonego szczeniaka.Trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet przy najlepszych chęciachsprzedającego, trudno jednoznacznie określić co wyrośnie zośmiotygodniowego szczeniaka. Zależy to od żywienia, opieki i ...szczęścia. Nie zawsze jest tak, że championy rodzą championy. Dlategotak ważne jest by zdobyć jak najwięcej informacji o rodowodzie psa. Imwięcej w nim dobrych, utytułowanych i zdrowych psów tym większa szansana to, że potomek pójdzie w ich ślady.

PIES CZY SUCZKA?

Jeszcze jednym wyborem, przed którym stają przyszli właścicielepsów jest płeć szczenięcia. Różnica między psem a suką jest bardzowyraźna. Psy są bardziej rosłe i okazałe, mają bardziej imponujący włosna karku i szyi tworzący charakterystyczną kryzę. Są także silniejszefizycznie. Mogą być reproduktorami. Właśnie dlatego wymagają pilnowaniaprzez cały rok, żeby nie przylgnęło do niego miano "psa na baby" -kryjącego wszystkie suki w okolicy. Psy przejawiają także większeskłonności do włóczęgostwa i mają często silną tendencję do dominacji wstadzie. Wyją częściej niż suki.

Suczka jest zawsze bardziej przywiązana do domu i rodziny,przejawia mniejszą ochotę dominowania. Jest tez mniej okazała,drobniejszej budowy. Największy minus posiadania suczki to cieczki ipóźniejsze zagrożenie ciążą urojona. ABSOLUTNĄ nieprawdą jest, że sukapowinna mieć przynajmniej raz w życiu szczenięta. Jak już to albo corok, dwa albo wcale. Ciąża jest rozregulowaniem organizmu, stresem idużym obciążeniem psychicznym. Maluchy zawsze są cudne ale bynajmniejnie dla matki do której małe wampiry lgną jak muchy, nie dając jejchwili spokoju.

CENA SZCZENIĄT

fot.Monika MilianCzęsto ludzie zachodzą na głowę dlaczego w jednychhodowlach szczenię kosztuje np. 2000zl a w innych 1000zl. Często nawetw obrębie jednego miotu widełki cenowe mają duży rozstaw. Od czego tozależy? Przede wszystkim:

1. Jakość szczeniąt w miocie
Nigdy nie zdarza się, aby wszystkie szczenięta tych samychrodziców, a nawet w tym samym miocie były identyczne - pod względembudowy, umaszczenia i charakteru. A każda z tych cech ma znaczący wpływna ogólną ocenę wartości hodowlanej (no, oprócz umaszczenia w przypadkuhusky). Oceny takiej dokonuje hodowca i to on stwierdza które zeszczeniąt ma duże szanse (szanse - a nie pewność) na karierę wystawową,a które będzie mogło być pieskiem do kochania (np. mające długą sierść)

2. Jakość rodziców i renoma hodowcy
Nie bez znaczenia jest też klasa rodziców. Nie można wymagać, byszczenięta po suce i psie, które wprawdzie zgodnie z regulaminemzakwalifikowały się do hodowli, uzyskując odpowiednie oceny, ale nicwięcej, kosztowały tyle samo co potomstwo triumfatorów ringów. Tymbardziej że właściciel wybitnej suki często ponosi koszty, wyjeżdżającz nią na krycie za granicę w nadziei na wysoką klasę szczeniąturodzonych z takiego skojarzenia.

3. Różne ceny w różnych miejscach
Trzeba również brać pod uwagę nasycenie rynku szczeniętamiokreślonej rasy w poszczególnych regionach kraju, choć jest to możemniej istotny czynnik.

GODZINA ZERO

Mamy wiadomość od hodowcy, że szczenięta przyszły już na świat.Wspaniale. Można zapytać się czy istnieje możliwość zobaczeniaszczeniąt, jeszcze przed ostatecznym wyborem. Szczenięta opuszczająręce hodowcy w wieku 7-9 tygodni, wcześniej maluchy są sprzedawanetylko przez producentów. Przez 7 tygodni na pewno zdążymy przygotowaćsiebie i dom do przyjęcia nowego członka rodziny.

Gdy już nadszedł ten dzień, gdy przychodzi nam wybrać tego"naszego" zwracajmy uwagę na jego wygląd i zachowanie. Ma sięzachowywać pewnie, lepiej nachalnie niż chować się po kątach. Jakwygląda zdrowe szczenię?:

Nie kierujmy się zbytnio umaszczeniem. Oczywiście warianty: czarny,szary lub rudy możemy wybrać, ale nie mamy żadnej pewności, że za półroku pies będzie dokładnie w tym samym odcieniu, o takiej samej masce.To niezwykłe jak bardzo szczenięta potrafią się zmienić. Mogą zjaśniećlub ściemnieć, maska może się zmniejszyć, wyblaknąć i odwrotnie - mogąpojawić się nowe znaczenia. Z hodowcą najlepiej podpisać umowękupna-sprzedaży, która zabezpieczy obie strony przed ewentualnyminiejasnościami. Niebawem umieścimy tu wzór takiej umowy

Jak przyjąć malucha w swoim domu? O tym pisze już każda książka i każde czasopismo. Zapraszamy do ich lektury!

No i czy nadajecie sie na właściciela rasy Siberian Husky?

Zabronione jest dodawanie posta pod postem przez jednego użytkownika.
Tak samo jak reklamowanie swojego photobloga na forum...

Pies-najlepszy przyjciel człowieka

Post edytowany Sunday, February 10, 2008 12:15 przez moderatora irminka
przyjacielpies Postów: 3
Konto od: 4.02.2008
Miasto:
Permalink Autor: ambrossia, data postu: Thursday, February 14, 2008 17:39
Raz miałam Husky'iego w domu :) Na jakieś 3 dni. Jak ona spacerować lubiła.. ahh.. śliczna, oczy dwukolorowe ;]
Hypnotized ..
ambrossia Postów: 37
Konto od: 31.01.2008
Miasto:
Permalink Autor: zwierzaki1995, data postu: Saturday, February 16, 2008 10:27
to są śliczne psiaki!!!!!!
zwierzaki1995 Postów: 26
Konto od: 28.10.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: , data postu: Thursday, February 21, 2008 18:22
o jej husky mam takiego jednego psiaka mialam dwa ale jeden zdechł;(;(;(;(   wiec poswiecam duzo czasu mojemu psu i go kocham hihihi jest niesamowity czesem potrafi dobic a czasem rozbawic kocham te psy
Konto od:
Miasto: Lipno
Permalink Autor: , data postu: Friday, March 7, 2008 16:57
Ja mam Husky
i jestem z niego zadowolona.

Śliczny pies =)
Konto od:
Miasto: okolice Krakowa xD
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, June 4, 2008 18:30
Można powiedzieć że ja też ;D
Sprzedali mi huskiego a okazuje się że najprawdopodobniej jest mieszańcem huskiego i malamuta ;D

Ale booskie są te psy ^^
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: bous, data postu: Thursday, June 5, 2008 16:29
o.och.
kocham husky.^^
piekne mają oczęta. ;**
bous Postów: 1
Konto od: 1.06.2008
Miasto: bydgoszcz.
Permalink Autor: fairytalle, data postu: Monday, June 9, 2008 15:42
takie same a czy ty umiesz czytać? to jest temat o husky, o bokserach wypowiadaj się gdzie indziej..
ja uwielbiam haszczki, te ich cudne oczka, i ta sierść ;**
Ale nie wiem czy umiałabym się takim psiakiem dobrze zająć.. nie wiem czy miała bym na tyle cierpliwości żeby je dobrze wychować..
Może kiedyś spróbuję z jakimś zaprzęgowym, ale póki co pouczę się na łatwiejszych w wychowaniu rasach ;P

Psy są z nami po to, żeby nauczyć człowieka prawdziwej miłości.
RODOWODOWY=RASOWY

'Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa'

'Nie kocha się za coś, tylko mimo wszytko.'
fairytalle Postów: 209
Konto od: 4.05.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: venusonthesky, data postu: Tuesday, June 10, 2008 13:44
    Ehh... Rozumiem, że te psy są cudne jak każde inne itd. Podziwiam je ale nie zdecyduje sie na jego kupno... Dlaczego? Te psy nie nadają sie na nasze gorące klimaty występujące w porach wiosenno letnich O_O

Poczytajcie może bardziej szczegółowe książki, a tym bardziej o historii tych psów. One były przystosowane do życia w najsroższych i mroźnych warunkach. Właśnie tam człowiek wymiękał ze swymi możliwościami strongmena!!
To tam psy zaprzęgowe, do których nalezy husky, były najbardziej potrzebne! Dlaczego? Miały gruby podszerstek, który chronił ich ciało przed utratą ciepła a dodatkowy nadszerstek wzmagał tą ochronę. Nie wspomnę już o ich budowie ciała i wytrzymałości, dzięki którym ludzie mogli zapewnić dobrobyt nie tylko sobie ale i tym zwierzakom..

To były niezmienne i MROźNE  warunki a nie zmienne gdzie temp skacze od -20 do +40 w ciągu roku!!
venusonthesky Postów: 18
Konto od: 1.04.2007
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, June 24, 2008 19:25
ja niedowno oddałam moja Kayle to jest Husky musiałam ja oddac poniewaz przekonałam sie ze husky to niemadre psy chociaz sliczneeee bardzo:pp w sumie to ja poleciałam na jej oczka i wydałam kupe szmalu za te błekitne ocyska^^ ale inteligentne nie sa wiele razy za nia płaciłam sasiadom bo dusiła kury i kaczki;p wychodzi na to ze nie tylko moja kayla była głupia tylko taka rasa bo rozmawiałam z hodowca:p tesknie za nia chociaz była nie znosna ale wiem ze wiecej  nie kupie huskiego;p
własnie!!! nie warto kupowac huskiego teraz jest bardzo goraca;/ ja miałam w domu huskiego i z goraca 'trzepała sie' ughhh to bylo straszne;/ nie nadaje sie do domu i do naszych klimatów
Konto od:
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: xindyvidualx, data postu: Sunday, June 29, 2008 15:25
Cytat blackkat666
Te psy nie nadają sie na nasze gorące klimaty występujące w porach wiosenno letnich O_O

A tam gów-no prawda. Mam już drugiego huskiego i wcale nie miałam z tym problemów. Husky, które urodziły się w Polsce nie są w jakiś tam sposób narażone na cierpienie podczas upalnych dni [kwestia przyzwyczajenia].Wystarczy tylko nie zamykać ich gdzieś w pełnym słońcu. bo to jest oczywiste.
Mój husky- Ejmo radzi sobie sam z upałami. Kiedy jest mu gorąco wchodzi sobie do 'jego' wanienki na podwórku i się chłodzi.

A jeżeli chodzi o jego inteligencję. To są z*** inteligentne psy i nikt mi nie wmówi, że tak nie jest! Polują na kury waszych sąsiadów? A wiecie dlaczego? Bo mają bardzo mocny instynkt łowiecki, to jest silniejsze od nich! I nie gadajcie głupot, że są 'niemądre'! Trzeba poprostu pilnować psa, a nie liczyć na to, że sam się będzie pilnował!

Na forum istnieje zakaz używania słów powszechnie uznanych za wulgarne.
Patrzysz na mnie i widzisz, że czuję to, co ty... Albo któreś z nas się myli...

Post edytowany Sunday, June 29, 2008 15:25 przez moderatora irminka
xindyvidualx Postów: 3
Konto od: 22.05.2008
Miasto:
Permalink Autor: malutka2277, data postu: Saturday, July 12, 2008 12:12
tez mam huskiego jest kochany ale bruj z niego niesamowity
malutka2277 Postów: 7
Konto od: 7.07.2008
Miasto:
Permalink Autor: anulabb, data postu: Thursday, August 21, 2008 09:30
Mam husiego i powiem tak jeli ktos nie kocha dlugich spacerow to robie wielka krzywde temu pieskowi bo one tego potrzebuja.

Prawda jest ze nawet Polskie Huskie nie czuja sie za dobrze w porze letniej, sa leniwe i ospale, szybko sie mecza ale w porze zimowej czuja sie swietnie i maja wiele onergi.

Moja suczka w zimie ciagnie mnie na sankach :D a w lecie wieczorami na rowerze. ;]

Huski to wspanialy pies tylko trzeba umiec o niego dobrze zadbac.
Pozdrawiam.
anulabb Postów: 32
Konto od: 10.06.2008
Miasto: Bielsko Biała
Permalink Autor: aminka5, data postu: Saturday, September 13, 2008 21:25
tez mam husky-sunie
ma na imie jaga
wlasnie dostala cieczki

Cytat siskociak

ja niedowno oddałam moja Kayle to jest Husky musiałam ja oddac poniewaz przekonałam sie ze husky to niemadre psy chociaz sliczneeee bardzo:pp w sumie to ja poleciałam na jej oczka i wydałam kupe szmalu za te błekitne ocyska^^ ale inteligentne nie sa wiele razy za nia płaciłam sasiadom bo dusiła kury i kaczki;p wychodzi na to ze nie tylko moja kayla była głupia tylko taka rasa bo rozmawiałam z hodowca:p tesknie za nia chociaz była nie znosna ale wiem ze wiecej  nie kupie huskiego;p

właśnie!!! nie warto kupowac huskiego teraz jest bardzo goraca;/ ja miałam w domu huskiego i z goraca 'trzepała sie' ughhh to bylo straszne;/ nie nadaje sie do domu i do naszych klimatów

Gdybyś przed zakupem tej suni poczytała trochę o tej rasie wiedziałabyś ze husky to jedne z najmądrzejszych psów .
PO:

1. to ze twój pies gania kury to nie znaczy ze jest głupi ,po prostu husky są myśliwskimi psami i lubią sobie poganiać. Mój pies tez gania, za wróblami.

2. ,,wychodzi na to ze nie tylko moja kayla była głupia tylko taka rasa bo rozmawiałam z hodowca`` .A chodziłaś z nią na spacery? wątpię!! Ta rasa nie jest głupia tylko chodzi własnymi drogami, husky nie słuchają sie. ALE NA PEWNO NIE SA GŁUPIE!!!!

3. Bez przesady. Husky nadaje sie do naszych klimatów! Moja Jaga (sunia husky) w upale 30 stopni leży i jest zmęczona ale powoli sie przyzwyczaja. zresztą każdy pies tak ma gdy jest gorąco.

Usunięto zbędne treści - na forum istnieje zakaz reklamowania swoich fotoblogów.
Zabronione jest pisanie posta pod postem przez jednego użytkownika.

Post edytowany Saturday, September 13, 2008 21:25 przez moderatora irminka
aminka5 Postów: 3
Konto od: 15.12.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: przyjacielpies, data postu: Thursday, September 18, 2008 15:53
Zagdzam się z wami.
Miałam Husky i wiem jakie są.
Ja mieszkam na wsi i mój Husky też gania kury, ale mam na to odpowiednie sposoby.
Te psy są mądre, tylko trzeba wiedziec jak się nimi obchodzic.
Mój Husky miał ruchu tyle ile chciał

POZDRAWIAM

PISZCIE!!!
Pies-najlepszy przyjciel człowieka
przyjacielpies Postów: 3
Konto od: 4.02.2008
Miasto:
Permalink Autor: aminka5, data postu: Monday, September 22, 2008 19:37
Cytat przyjacielpies
Mój Husky miał ruchu tyle ile chciał

Jak to  c się z nim stało??
aminka5 Postów: 3