Szczęśliwi, uduchowieni ateiści

Permalink Autor: dejwid, data postu: Monday, March 31, 2008 10:00
to przykre, bo merytoryczniej raczej nie można. rozumiem, że pytanie "dlaczego rościsz sobie prawo do wtrącania się w cudze życie" Cię przerasta.
ale nie martw się! żaden człowiek twojego pokroju jeszcze nie potrafił mi na nie odpowiedzieć. w sumie się nie dziwie bo nie istnieje logiczne uzasadnienie twojej postawy wobec innych.
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: , data postu: Friday, April 4, 2008 22:39
Nie poc sie wiecej, to nie ma sensu. Na pytanie sie odpowiada gdy jest odpowiednio zadane a Twoje najwidoczniej nie jest.
Narodowy Radykalizm \o !
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: brainshooter, data postu: Tuesday, April 8, 2008 22:04
Nie ma bogów tak samo jak nie ma mitycznych stworów. Jestem agnostykiem i jest mi z tym dobrze.
Hard Electronic Music

www.hardstyle.pl will never die!
brainshooter Postów: 109
Konto od: 24.12.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Monday, April 14, 2008 11:39
Cytat dejwid
(...) tylko ze zdrowym rozsądkiem.

pytanie za sto punktów: w czym ty i podobnie tobie myślący + kosciół są lepsi ode mnie, żeby mi mówić czy mam prawo poddać się eutanazji/aborcji czy jak to mówisz dewiacjom?
przecież każda jednostka ludzka decyduje sama o sobie więc jakim prawem ktoś narzuca mi swój system wartości i zakazuje mi dysponowania własnym ciałem(wszak nie wpływam na wolność drugiego człowieka, p.s nie uznaje zwrotu "od poczęcia" i również do tego mam prawo gdyż jest on przypisany do zbioru wartości których nie uznaje, a z mojego jak najbardziej nie wynika)?
Zatem co kogo obchodzi co JA i mi podobnie myślace osoby zrobimy same ze sobą?  

Myślałem podobnie dopóki mój brat z żoną nie spłodzili. To co się tam w brzuchu dzieje to nowe życie rozwijające się dlatego też spróbuje odpowiedzieć na Twoje pytanie:

" Prawo każdego człowieka do życia jest chronione przez ustawę. Nikt nie może być umyślnie pozbawiony życia, wyjąwszy przypadki wykonania wyroku sądowego, skazującego za przestępstwo, za które ustawa przewiduje taką karę." - Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności
"Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia" - Konstytucja RP

POzdrawiam
tolgerias Postów: 368
Konto od: 26.04.2007
Miasto: Kozie Doły
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Tuesday, April 15, 2008 17:10
Cytat prawysierpowy
Na pytanie sie odpowiada gdy jest odpowiednio zadane a Twoje najwidoczniej nie jest.

póki co to ty udowadniasz, ze go nie rozumiesz ^^
Cytat tolgerias
"Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia"

to by był argument gdyby religijni fanatycy zdołali dopisać tam taką krótką formułkę "od poczęcia do naturalnej śmierci".
Ale póki co na szczęście ten właśnie artykuł nie wyklucza aborcji i eutanazji.
A właśnie o to była bitwa w sejmie rok temu, po której polityczne samobójstwo popełnił jeden z naczelnych fanatyków RP - Marek Jurek i chwała mu za to.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Tuesday, April 15, 2008 17:28
Jeżeli w żadnej ustawie nie ma właśnie tego dopisku to aborcja powinna byc legalna a nie jest. Mniejsza o to... jak widzę co się z bratową dzieje, jak widze, że zjada za dwóch, czułem jak to coś u kumpeli (tydzień temu urodziła) w brzuchu się rusza to po prostu mój pogląd na temat aborcji się diamterlanie zmienił. Wcześniej sądziłem, że to jest przecież ich życie i mogą sobie robic z nim co tylko będą chciały. Ostatnie wydarzenia uświadomiły mi, że to nie jest tylko ich życie, ale współdzielą je z ta małą istotą.
Jesteś pewna, że nie ma w ustawach tego zapisu?

anyway odbiegliśmy od tematu. Szczęśliwy moze byc kazdy. Bóg może dac szczescie, ale tez i brak boga. :P
Pozdrawiam
tolgerias Postów: 368
Konto od: 26.04.2007
Miasto: Kozie Doły
Permalink Autor: pushycitizen, data postu: Monday, April 21, 2008 00:13
można było sie spodziewać,że takie opinie będą.
pushycitizen Postów: 15
Konto od: 31.07.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: , data postu: Saturday, June 21, 2008 10:36
ja jestem ateistką i kieruję się tylko i wyłącznie swoim sercem, Nie wierzę w Boga Jezusa czy Marię. wierze sama w siebie i jest mi z tym naprawde dobrze.
Konto od:
Miasto: Kamesznica
Permalink Autor: , data postu: Saturday, July 12, 2008 19:47
Twoje serce jest właśnie Bogiem : ) (nie mam na myśli tej parodii Boga serwowanej przez chrześcijaństwo/islam...

Wierz w siebie i kochaj siebie, wtedy ta miłość rozleje się na resztę ludzi.
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: me92, data postu: Tuesday, March 31, 2009 23:33
Nie sądziłem, że na photoblogu działają też ateiści.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich!

ateista
me92 Postów: 23
Konto od: 5.01.2009
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: me92, data postu: Tuesday, March 31, 2009 23:47
Ja czuję się szczęśliwy i spełniony jako ateista. Niepotrzebna jest mi do życia religia.

Niestety, coraz częściej spotykam się z narzucaniem niektórych rzeczy przez Kościół - prawie zostałem zmuszony do oglądnięcia filmu w kinie "Popiełuszko", który uważam za ogromny bezsens. Lecz na szczęście, widzę równie często głosy odważnych ateistów.
Permalink Autor: me92, data postu: Wednesday, April 1, 2009 00:04
Cytat prawysierpowy

Waszmosc wstydu oszczedz. Lewicowa propaganda zabardzo puka do glowki. Siwte Oficjum uzywalo kary smierci bo bardzo zlozonym i dlugotrwajacym procesie jako "ostateczne rozwiazanie" przed poslaniem kogos na stos czy sciecie specjalny oddzial Swietego Oficijum badal akzda sprawe z osobna, P.S. JPII przeprosil za Inkwizycje. Kosciol nie hamuje psotepu, kosciol hamuje debilna postepowosc. Jaki psotep hamuje kosciol ? Eutanazje ? Aborcje ? Dewiacje seksualne ?

Po pierwsze: Nasz kochany Jan Paweł II nie jest wcale taki święty. Chociażby przez to, że zrobił z morderców świętych i nawoływał do nienawiści wobec komunistów. Był po prostu dobrze rozreklamowany.

Po drugie: Czy eutanazje, aborcje i dewiacje seksualne uważasz za przejaw postępu? Szkoda, że widzisz tylko złe strony medalu. Gdyby nie nauka, do dziś pluskałbyś się w słodkich kłamstwach Kościoła, żerującym na pieniądzach i robiącym pranie mózgu każdemu katolikowi.

Po trzecie: Dlaczego oskarżasz postęp za aborcje, eutanazje i dewiacje seksualne? Może to właśnie wina Kościoła? Kościół zachowuje się jak świętoszek kiedy mówi się o sprawach seksu. Może to powodować brak wiedzy na ten temat i stać się przyczyną dewiacji. To samo z aborcjami - pewnie ich by nie było, gdyby Kościół nie mówił otwarcie o seksualności. A eutanazje? Dlaczego ludzie chcą się sami zabijać skoro mają taką wspaniałą wiarę jaką jest katolicyzm?
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Wednesday, April 1, 2009 23:00
Cytat ktostam1535
Chociażby przez to, że zrobił z morderców świętych i nawoływał do nienawiści wobec komunistów.

Jak każdy człowiek próbował wybielić swoją wspólnotę. Nie widzę sensu nagonki na Niego.

Cytat ktostam1535
Gdyby nie nauka, do dziś pluskałbyś się w słodkich kłamstwach Kościoła, żerującym na pieniądzach i robiącym pranie mózgu każdemu katolikowi.

Czy nauka powiedziała Ci o grzechach kościoła? A może teraz kościół powie Ci o grzechach nauki? Gdy sam do tego nie dojdziesz... to nie wierz w takie głupoty.

Opływasz nonkonformizmem.

Cytat ktostam1535
Kościół zachowuje się jak świętoszek kiedy mówi się o sprawach seksu.

Wytłumacz proszę to stwierdzenie.

Cytat ktostam1535
Dlaczego ludzie chcą się sami zabijać skoro mają taką wspaniałą wiarę jaką jest katolicyzm?

Skoro uważasz, że to zabijanie...to jakby Twoja matka miała takie prawo to jakbyś się czuł... gdybyś się nie narodził?

Zabijania z katolicyzmem nie łącz, bo dżihad to nie tutaj.

Nie jestem obrońcą Kościoła, sam dostrzegam masę nieprawidłowości, które mnie odpychają, lecz Twoje stwierdzenia opierają się o populistyczne hasła młodych anarchistów, którzy mało czytają... i łykają wszelkie łamanie norm. W końcu nic się lepiej nie sprzedaje niż bunt!
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: me92, data postu: Friday, April 3, 2009 18:41
Cytat rzeczywistoscimasakrator
Jak każdy człowiek próbował wybielić swoją wspólnotę. Nie widzę sensu nagonki na Niego.

Dlaczego nie widzisz sensu? Dlaczego nie mogę go krytykować? Boicie się usłyszeć prawdę? Czy jesteście wystarczająco ślepi, aby nie widzieć prawdy? Czy jego autoreklama sięgnęła już tego stopnia? Może powinniśmy stworzyć nową religię, gdzie Karol Wojtyła będzie Mesjaszem?

Czy nauka powiedziała Ci o grzechach kościoła? A może teraz kościół powie Ci o grzechach nauki? Gdy sam do tego nie dojdziesz... to nie wierz w takie głupoty.

Nauka mi nic nie powiedziała. Ja sam widzę jak jest naprawdę. Wojny religijne, nienawiść, nietolerancja - do tego nie trzeba nauki, żeby to zauważyć.

Zabijania z katolicyzmem nie łącz, bo dżihad to nie tutaj.

To WŁAŚNIE dlaczego tak często eutanazja i aborcja jest kojarzona z nauką? Czy naukowcy zajmują się zabijaniem?

I dlaczego w końcu eutanazja oraz aborcja jest łączona z ateizmem?

Nie jestem obrońcą Kościoła, sam dostrzegam masę nieprawidłowości, które mnie odpychają, lecz Twoje stwierdzenia opierają się o populistyczne hasła młodych anarchistów, którzy mało czytają... i łykają wszelkie łamanie norm. W końcu nic się lepiej nie sprzedaje niż bunt!

Tak, nie ma nic lepszego, od oskarżenia kogoś, że robi coś dla publiki. Zgadzam się, robię to dla publiki. Aby zauważyła w końcu jak jest naprawdę. Bardzo ładnie Ci wychodzi deprecjacja(umniejszanie czyjejś wartości) naukowymi słowami. Winszuję.

lecz Twoje stwierdzenia opierają się o populistyczne hasła młodych anarchistów

Czy ja argumentuję moje słowa "populistycznymi hasłami młodych anarchistów"? W którym miejscu?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Anarchizm
Permalink Autor: me92, data postu: Friday, April 3, 2009 18:46
Cytat ktostam1535
http://pl.wikipedia.org/wiki/Anarchizm

Treść dodana do postu 03-04-2009 o godzinie 18:47
którzy mało czytają...

Oświadczam, że przeczytałem wszystkie lektury. Ponadto, czytałem też mnóstwo innych i o różnej tematyce.

i łykają wszelkie łamanie norm.

Nikt mnie do tego nie namówił, ani nikt do tego nie zmusił. Ja sam stworzyłem swój światopogląd opierając go na własnym doświadczeniu.
Łamię tylko te normy, które są złe. Nie łamię wszelkich norm.

W końcu nic się lepiej nie sprzedaje niż bunt!

Czy ja wiem... Gdyby bunt się dobrze sprzedawał nie byłoby państw, sklepów, dyskotek, balów maturalnych, religii i ateizmu. Gdyby bunt się dobrze sprzedawał ludzie buntowali by się co chwila przeciw czemuś innemu. Buntować należy się wtedy, gdy to jest uzasadnione. A w tym przypadku jest:
sam dostrzegam masę nieprawidłowości
Permalink Autor: me92, data postu: Friday, April 3, 2009 19:06
Cytat ktostam1535
Kościół zachowuje się jak świętoszek kiedy mówi się o sprawach seksu.

Wytłumacz proszę to stwierdzenie.

Czy w kościele słyszałeś kiedyś podczas kazania, aby ksiądz użył kiedykolwiek słowa "seks" lub tym podobnych? Bo ja nie. A celibat? Przecież to jest jawne przedstawienie seksualności w złym świetle. Joseph Ratzinger oficjalnie stwierdził, że "prezerwatywa jest zła". Kościół stara się przedstawiać niektóre rzeczy dotyczące seksu jako moralnie złe. Specjalnie selekcjonuje "tych złych" ludzi różnymi środkami: zakaz małżeństw dla LGBT, wspomniany już "zakaz" używania prezerwatyw, potępianie seksu przedmałżeńskiego, postawa odrzucająca całkowicie aborcję. Oddziela się od nich, nawet im nie "pomaga", i za pomocą księży, publicznie tworzy wizerunek patologii. (Co z kolei często tworzy homofobów, co jest już inną sprawą.) Do tego Kościół uważa, że on jest moralnie czysty, że jest "jedyną prawdą" i że "naucza miłości bezwarunkowej". Kościół tym sposobem zachowuje się jak świętoszek, czyli: "Nie, nie, ja nie! Nigdy! A fuj! Przecież to ohydne!" (Przepraszam szczerze za sformułowanie :) - "świętoszek", mogło być niezrozumiałe)

I przepraszam, że zrobiłem mały bałagan w postach ;).