Szczęśliwi, uduchowieni ateiści

Permalink Autor: minikenny, data postu: Friday, February 8, 2008 17:35
Podam Wam na złotej tacy dwa linki, a następnie poproszę o debatę (na poziomie i mam nadzieje po lekturze zawartości linków)

Pierwszy - dość "spektakularny":   http://ateizm.50webs.com/

Drugi - zdecydowanie bogatszy, może rozrusza zastane głowy:   http://ateista.blog.pl/

Ps. W drugim linku wybór i kolejność dowolna, ale polecam FAQ.
minikenny Postów: 2
Konto od: 19.12.2007
Miasto: Sosnowiec
Permalink Autor: dejwid, data postu: Saturday, February 9, 2008 16:20
yyy nie widzę na tych stronach niczego, czego bym już nie wiedziała... ale właściwie o co chodzi?
o ateizm, ale o czym ma być ta yyy dyskusja?
o tym czy ateizm jest "dobry czy zły"?
dla jednych dobry dla innych zły, nad czym tu rozprawiać ^^
ja wolę zostać agnostyczką (lol, to się tak odmienia?).
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: , data postu: Sunday, February 10, 2008 22:39
Właśnie. Temat może być ciekawy, ale podaj jakieś pytanie na temat którego mamy dyskutować, czy coś w tym stylu, nie wystarczy rzucić hasło "ateizm". :)

Konto od:
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, March 4, 2008 23:52
jestem ateistą, wierzę w potęgę rozumu, kieruję się własnym dobrem (hedonizm, mocny egocentryzm). Nie wierzę w Jezusa, Maryje, cudy itd. nie wierze w życie pozagrobowe (po prostu nie zawracam sobie tym gitary).
Jakaś 'siła' i tam może jest, ale pojęcie o niej mamy tak znikome... ludzie są na to po prostu za głupi ^.^
poza tym każdy jest kowalem swojego losu ot.
ee nie chce mi się na ten temat rozwodzić... nikt wierzący nie zrozumie ateisty ^^ w sferach metafizycznych xd
Konto od:
Miasto: Brasil
Permalink Autor: spamerka, data postu: Wednesday, March 26, 2008 18:10
z tym ze nie zrozumie to sie nie zgodze .
ateizm to podejście do zycia bardziej filozoficzne. No i przynajmniej mamy spokój ;P
Bo nie wiem jak wa ale mnie podejście Koscioła do wielu spraw jest ograniczone i mało logiczne [oczywiscie nie chce nikogo uraźić ]
spamerka Postów: 32
Konto od: 12.11.2007
Permalink Autor: dejwid, data postu: Wednesday, March 26, 2008 20:32
uraża nie uraża, prawda jest jaka jest. kiedyś palili na stosach odkrywców i myślicieli a teraz tylko w trochę bardziej wysublimowany sposób hamują postęp.
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, March 26, 2008 22:58
Cytat dejwid
uraża nie uraża, prawda jest jaka jest. kiedyś palili na stosach odkrywców i myślicieli a teraz tylko w trochę bardziej wysublimowany sposób hamują postęp.

Waszmosc wstydu oszczedz. Lewicowa propaganda zabardzo puka do glowki. Siwte Oficjum uzywalo kary smierci bo bardzo zlozonym i dlugotrwajacym procesie jako "ostateczne rozwiazanie" przed poslaniem kogos na stos czy sciecie specjalny oddzial Swietego Oficijum badal akzda sprawe z osobna, P.S. JPII przeprosil za Inkwizycje. Kosciol nie hamuje psotepu, kosciol hamuje debilna postepowosc. Jaki psotep hamuje kosciol ? Eutanazje ? Aborcje ? Dewiacje seksualne ?
Treść dodana do postu 26-03-2008 o godzinie 23:02
Waszmosc wstydu oszczedz. Lewicowa propaganda zabardzo puka do glowki. Swiete Oficjum uzywalo kary smierci bo bardzo zlozonym i dlugotrwajacym procesie jako "ostateczne rozwiazanie", przed poslaniem kogos na stos czy sciecie specjalny oddzial Swietego Oficjum badal kazda sprawe z osobna, P.S. JPII przeprosil za Inkwizycje. Kosciol nie hamuje psotepu, kosciol hamuje debilna postepowosc. Jaki postep hamuje kosciol ? Eutanazje ? Aborcje ? Dewiacje seksualne ?

Milego czytania :

http://www.datapolis.com/grzes/inkw_rz.htm

http://www.analizy.biz/marek1962/inkwizycja.htm

...

Narodowy Radykalizm \o !
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: dejwid, data postu: Wednesday, March 26, 2008 23:30
nie mam i nigdy nie miałam nic wspólnego z lewicą, tylko ze zdrowym rozsądkiem.

pytanie za sto punktów: w czym ty i podobnie tobie myślący + kosciół są lepsi ode mnie, żeby mi mówić czy mam prawo poddać się eutanazji/aborcji czy jak to mówisz dewiacjom?
przecież każda jednostka ludzka decyduje sama o sobie więc jakim prawem ktoś narzuca mi swój system wartości i zakazuje mi dysponowania własnym ciałem(wszak nie wpływam na wolność drugiego człowieka, p.s nie uznaje zwrotu "od poczęcia" i również do tego mam prawo gdyż jest on przypisany do zbioru wartości których nie uznaje, a z mojego jak najbardziej nie wynika)?
Zatem co kogo obchodzi co JA i mi podobnie myślace osoby zrobimy same ze sobą?
Co do tego ma instytucja która mnie w żaden sposób nie obchodzi i do której nie przynależę?
I dlaczego kościół tak bardzo nie ufa własnym wiernym, że uważa, że legalizując sytuacje realnie istniejące czyli fakty nagle otworzy się jakaś brama a potoki ich wiernych rzucą się by usuwać ciążę, pozbywać się krewnych itd.?
Permalink Autor: spamerka, data postu: Thursday, March 27, 2008 15:26
a moze kosciół boi sie utracic swoje wpływy, ah tak pieniadze.
I mam wrazenie ze jest tez troche ksenofibiczny co obce i inne to jest fuj. No i zgodze sie z poprzednikiem czy to ich sprawa co robie ze swoim zyciem?
spamerka Postów: 32
Konto od: 12.11.2007
Permalink Autor: miluhha, data postu: Thursday, March 27, 2008 21:27
watek aborcji jest dosc kotrowersyjny.. ale fakt faktem to zabijanie zycia...
because I said so ;p
miluhha Postów: 25
Konto od: 1.05.2007
Miasto: toronto
Permalink Autor: , data postu: Friday, March 28, 2008 03:46
No tak, Kosciol jest zlem wszystkiego w Polsce. Pozwolmy na aborcje, eutanazje i panoszenie sie zboczenia - wtedy bedzie Raj, bedzie druga Holandia (zamiast Irlandii). Wiele razy juz bylo mowione - Nie podoba sie w Polsce, swiat stoi otworem. Kto Wam kaze sie tu "meczyc" ? Obywatelstwa mozna pozbyc sie w jeden dzien ale najwidoczniej az tak Wam to nie ciazy. Jak dlugo jestescie w Polsce tak dlugo musicie akceptowac reguly gry tu pasujace - nie pasuje gra to zmiencie stolik. Aborcja, eutanazja i wiele innych rzeczy to zbrodnie z moralnego punktu widzenia nie wlaczajac w to juz religii. Co gdyby wasza mama was "wyskrobala" ? Nie mielibsycie dzisiaj "przyjemnosci" meczyc sie w tym potwornym, faszystowsko-nazitowskim kraju, a i na forum bysmy sie nie spotkali.

Zapewne znacie angielski wiec odsylam do ciekawej stronki :

http://www.silentscream.org/

Polecam filmik do sciagniecia z ich strony.
Narodowy Radykalizm \o !
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Friday, March 28, 2008 08:18
Cytat prawysierpowy
Jak dlugo jestescie w Polsce tak dlugo musicie akceptowac reguly gry tu pasujace - nie pasuje gra to zmiencie stolik.

Wybacz, ale brzmi to tak, jakbyś mówił do bydełka ze zwieszonymi głowami, które nie ma własnej woli ani możliwości wpływania na losy kraju. Tymczasem jeśli komuś nie pasują reguły gry w Polsce, to równie dobrze może pracować na rzecz ich zmiany, bo ma do tego prawo.
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: dejwid, data postu: Friday, March 28, 2008 10:26
Cytat prawysierpowy
Pozwolmy na aborcje, eutanazje i panoszenie sie zboczenia

kolejny raz zapytam: co ty masz tu do pozwalania?
resztę przemilczę bo żaaaaaal.
Permalink Autor: , data postu: Friday, March 28, 2008 20:36
Jaki zal ? Nie stac Cie na merytoryczna rozmowe z poparciem swoich tez ? Jak nie wiesz jak prowadzic debate to nie spamuj przynajmniej. A zapomnialem, licznik postow musi byc nabity...
Narodowy Radykalizm \o !
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: dejwid, data postu: Friday, March 28, 2008 22:06
po co z tobą rozmawiać skoro nie odpowiadasz na jasno postawione pytania?
chyba, że nie czytamy ze zrozumieniem hehe.
Permalink Autor: , data postu: Saturday, March 29, 2008 05:51
Odpowiadam gdy sa postawione w merytoryczny sposob.
Narodowy Radykalizm \o !
Konto od:
Miasto: