"Intruz" -Stephenie Meyer

Permalink Autor: apocalypta, data postu: Tuesday, February 23, 2010 18:33
książka bardzo interesująca, zawiera  w sobie bardzo dużo ze zmierzchu.Faktycznie początek wlecze się niemiłosiernie, ale warto się przemęczyć żeby trafić w samo sedno. książka zachwyca wewnętrznymi dialogami duszy z bohaterką i wnioskami do jakich dochodzą wspólnie.
Nie ma grozy, bo zniszczyła ją nuda, a miłość jest tylko snem.Świat to stara dziwka.
apocalypta Postów: 17
Konto od: 8.10.2008
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: zcukrem, data postu: Sunday, February 28, 2010 00:14
Cytat maxleafpowraca
romansów nie cierpię

ale w "Intruzie" "romans" polega na walce wewnętrznej Melanie,nie na tym jak człowiek może bardzo kochać drugą osobę, ale Meyer skupiła się bardziej na tym, że można pokochać swojego wroga.
Uważam, że ta książka jest daleka od romansu.

Cytat apocalypta
zawiera w sobie bardzo dużo ze zmierzchu

co? To, że występuje "ktoś" nadprzyrodzony ma o tym świadczyć? uważam, ze ta książka powinna stać daleko od półki ze zmierzchem.

a jak myślicie? Czy Meyer napisze coś jeszcze (i nie chodzi mi o kolejną część zmierzchu)? Czy zachwycona fortuną którą zarobiła zginie w niepamięć pozostawiając nam tylko 5 książek?
zcukrem Postów: 63
Konto od: 10.07.2009
Miasto: Ryki
Permalink Autor: apocalypta, data postu: Monday, March 1, 2010 08:55
czytałaś zmierzch? nie chodzi tylko o kogoś kto że tak powiem jest wybitnym zjawiskiem. napisana w tym samym stylu.
Nie ma grozy, bo zniszczyła ją nuda, a miłość jest tylko snem.Świat to stara dziwka.
apocalypta Postów: 17
Konto od: 8.10.2008
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: zcukrem, data postu: Thursday, March 4, 2010 18:55
czytałam.

co? napisana w tym samym stylu?
O matko i zgrozo.

dobra, uważaj co chcesz. to w końcu polskie, demokratyczne forum.
zcukrem Postów: 63
Konto od: 10.07.2009
Miasto: Ryki
Permalink Autor: fairytalle, data postu: Monday, March 8, 2010 21:38
Moim zdaniem styl Intruza jest daleki od Zmierzchowego. Lepszy.
Wcześniej nie mogłam się zdecydować. Teraz widzę mnóstwo niedociągnięć w Zmierzchu. A intruz jak mi się podobał, tak mi się podoba. I mogę powiedzieć, że jest lepszy.
Zgadzam się, ze początek, średniozrozumiały dla odbiory trochę się ciągnie i jest przynudnawy. Ale im dalej tym lepiej ;)
Psy są z nami po to, żeby nauczyć człowieka prawdziwej miłości.
RODOWODOWY=RASOWY

'Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa'

'Nie kocha się za coś, tylko mimo wszytko.'
fairytalle Postów: 209
Konto od: 4.05.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: doma3331, data postu: Thursday, March 18, 2010 20:01
Zgadzam sie z Tobą. Książka jest fantastyczna, bardzo mi sie podobała. Nieważne czy przebije Zmierzch, uważam Meyer wykonała kawał dobrej roboty. Mam nadzieje, że na tym sie nie skończy. A czytałam, że zamierza napisać drugą częśc Intruza. Byłabym zachwycona.
Pomysł z duszami jest po prostu fascynujący. Najlepiej czytac także "pomiędzy wierszami" tzn. co książka nam przekazuje. Wszyscy powinni ją przecztać !
doma3331 Postów: 45
Konto od: 15.03.2010
Miasto: Piotrków Trybunalski
Permalink Autor: affect, data postu: Thursday, March 25, 2010 20:54
Po przeczytaniu Intruza mam wrażenie że niefortunną sage Zmierzchu napisały zupełnie inne osoby. Intruz jest już ambitniejszy, w prawdzie fabuła mooooocno oklepana, na dodatek autorka bardzo ją upraszcza, ale bohaterowie nie są już tak ciapowaci jak w Zmierzchu. Mimo wszystko wciąż uważam Meyer za komercyjną grafomanke.

coś co na upartego można nazwać portfolio kliknij na mnie
affect Postów: 264
Konto od: 25.09.2009
Miasto: Ateny
Permalink Autor: tylkokitekat, data postu: Thursday, April 1, 2010 13:09
Sięgnęłam po książkę z nudów i przyznam, że faktycznie wciąga. Początek oraz sam wątek lekko mnie zniechęcił, jednak szybko przekonałam się, że to niezwykle ciekawa lekturka. Zmusza do przemyśleń ; )
tylkokitekat Postów: 4
Konto od: 25.01.2010
Miasto: Lubraniec
Permalink Autor: zmierzchpolska, data postu: Monday, May 3, 2010 20:20
www.zmierzch-polska.blog.onet.pl
zmierzchpolska Postów: 7
Konto od: 3.05.2010
Miasto: zielona góra
Permalink Autor: psychosoul, data postu: Sunday, July 18, 2010 16:19
Ja właśnie zaczynam czytać, ale początek mnie męczy jest taki nudny i przez moment nie wiedziałam co się dzieje. Mam nadzieję, że będzie tak jak mówicie, czyli że mnie wciągnie.
psychosoul Postów: 7
Konto od: 14.03.2009
Miasto: Tczew
Permalink Autor: unpredictabledreamer, data postu: Sunday, July 18, 2010 19:29
Na pewno Cię wciągnie. Na samym początku chciałam ją walnąć w kąt i przestać czytać, bo była dla mnie strasznie nudna. Jednak później tak mnie zaciekawiła, że biorąc ją do szkoły nie mogłam się skupić na niczym innym niż na ,,Intruzie", nie mogłam dotrwać do dzwonka. Pod sam koniec szczerze żałowałam, iż nie umiem szybciej czytać by dowiedzieć się co jest dalej.
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: chupamipito, data postu: Monday, August 2, 2010 03:56
"Intruz" jest niesamowity, przeczytałam całego w 3 dni, gdy leżałam w łóżku chora. Jest naprawdę wciągający... polecam przeczytac:>. Jak dla mnie powinien przebć fenomen Sagi Zmierzch, ale jakoś o nim nie słyszę...
chupamipito Postów: 7
Konto od: 18.03.2009
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: ploszka, data postu: Thursday, August 5, 2010 22:06
Fabuła może i ciekawa, jednak zdołałam przeczytać tylko 1/3 tej książki. Dalej jakoś nie dałam rady o.o
ploszka Postów: 19
Konto od: 25.01.2007
Miasto: Poniec
Permalink Autor: tolamolalola, data postu: Thursday, August 19, 2010 00:04
mnie się bardzo podoba:)
dużo ciekawsze od Zmierzchu..
tolamolalola Postów: 27
Konto od: 24.07.2010
Miasto: Rogów
Permalink Autor: jaggie, data postu: Monday, August 23, 2010 09:27
Początek nie zachwyca trochę... nudny, ale potem akcja się rozkręca. Książka niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny, przeróżne namiętności aż z niej kipią. Zastanawiałam się czy Meyer podoła zadaniu no i moim skromnym zdaniem dała radę ;)
jaggie Postów: 2
Konto od: 3.05.2010
Miasto: sosnowiec
Permalink Autor: krysikowa, data postu: Monday, August 23, 2010 12:28
polecam zajrzeć tu http://dobraksiazka.net
krysikowa Postów: 1
Konto od: 22.07.2010
Miasto: Warszawa