"Intruz" -Stephenie Meyer

Permalink Autor: flamess, data postu: Saturday, July 18, 2009 17:54
Hej. Jeżeli był już temat na temat książki "Intruz" to sory :)
No więc kto przeczytał, i jak mu się podobała? I czy myślicie że przebije Zmierzch?
Mi szczerze strasznie przypadła do gustu cała fabuła. Nie sądzę, żeby ta książka była bardziej popularna niż saga Zmierzchu, ale uważam że jest to kolejna udana praca Meyer. Przeczytałam tą książkę w jakieś 3 dni. Tak mnie wciągnęła cała akcja. Gdyby nie wątek miłości nieosiągalnej i miłości możliwej lecz trudnej książka nie byłaby taka ciekawa. A wy jak myślicie? Jak dla mnie to cały pomysł z tymi duszami był bardzo udany. To było coś nowego. No bo ile można o szpiegach, czarodziejach, zagadkach, stworach rodem z horrorów... No więc kończę już to moje pisanie i czekam na wasze opinie :)
flamess Postów: 6
Konto od: 12.02.2009
Miasto: Kielce
Permalink Autor: underthebridgex, data postu: Monday, July 20, 2009 09:23
nie czytałam jeszcze ale myśle że teraz na pewno przeczytam :D
underthebridgex Postów: 10
Konto od: 23.03.2008
Miasto: Zator
Permalink Autor: albern, data postu: Friday, July 24, 2009 21:44
ksiązka fajna i całkiem ciekawa. jednak można dostrzec, że Meyer ma skłonności do tworzenia par człowiek-obcy.
Ale co do samej książki, to wciąga ^^
albern Postów: 11
Konto od: 19.07.2009
Miasto: Kalisz
Permalink Autor: silentmon, data postu: Friday, July 24, 2009 23:07
Wciągająca - to fakt ;>

Szczerze mówiąc kupiłam ją z ciekawości. Z pewnością, gdyby nie nazwisko autorki i ciekawość, jak to jest napisane, nie zaryzykowałabym pieniędzy.
Ale stało się. Kupiłam, zaczęłam czytać.... i z każdą kolejną stroną byłam coraz mocniej zaangażowana.
Ciekawa akcja, interesujący bohaterowie i emocje... Emocje które dotykają samego czytelnika... :)
silentmon Postów: 28
Konto od: 5.06.2008
Miasto: Piekary Śląskie
Permalink Autor: esencjakiczu, data postu: Thursday, August 20, 2009 12:43
Mnie osobiście książka bardzo wciągnęła, przeczytałam w dwa dni, i spodobała mi się dużo bardziej od zmierzchu. Wciągająca akcja, przyjemnie się czyta, i zakończenie z happy end'em, co według mnie daje duży plus.
Naprawdę polecam. :)
esencjakiczu Postów: 3
Konto od: 5.06.2009
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: martyllia, data postu: Saturday, August 22, 2009 00:14
Ja kupiłam książkę z ciekawości czy będzie tak samo interesująca co saga Zmierzchu :) Przeczytałam kawałek i odłożyłam na półkę gdyż jakoś mnie nie wciągnęła ,ale kurczę chyba sięgnę po nią skoro piszecie że warto przeczytać :)
martyllia Postów: 52
Konto od: 21.06.2009
Miasto: Wielka Wieś
Permalink Autor: flamess, data postu: Monday, August 24, 2009 23:00
Mnie początek też nie za bardzo wciągnął... Taki zwykły, niczym nie zaskakujący. Ale po jakimś czasie się nieźle rozkręca. Ja niestety muszę przeczytać książkę do końca (oprócz lektur, pisanych po staropolsku), bo inaczej korci mnie. I dobrze, że mnie wtedy korciło :P Przynajmniej nie żałuję :):]
flamess Postów: 6
Konto od: 12.02.2009
Miasto: Kielce
Permalink Autor: muniax, data postu: Thursday, September 3, 2009 19:23
Faajna pod koniec wzruszająca. Ale zmierzchu nie przebije
muniax Postów: 99
Konto od: 23.02.2009
Miasto: Radzionków
Permalink Autor: fairytalle, data postu: Friday, December 11, 2009 21:37
Właśnie czytam, a raczej kończę. Zaczęłam trzy dni temu, książka ma ponad 500 stron. To mówi samo za siebie ^^
Ja nigdy książek fantastycznych i nierealistycznych nie lubiłam. Ta nie jest jakoś bardzo wymyślna, ale całkiem realistyczna nie jest. A mimo to bardzo mi się podoba. Myślę, że gdyby ktoś opowiedział mi w skrócie tą książkę nie przeczytałabym jej. Nie dla mnie takie dziwne historie.
Ale chyba fenomen Stephanie Meyer leży w jej stylu pisania. Kładę się z książką, nagle patrzę a tu dwie godziny później. Książka wciąga. Jest ciekawa, nie jest płytka, ma sens. Z mojej strony bardzo polecam.
Wszystkie Zmierzchy też bardzo mi się podobały, ale jakoś tych dwóch książek nie potrafię ze sobą zestawić i powiedzieć, która lepsza.
Obydwie bardzo dobre.
Treść dodana do postu 12-12-2009 o godzinie 23:17
Właśnie dzisiaj skończyłam.
Intruz okazał się książką, które z jednej strony kocham, z drugiej nie.
Już tłumaczę.
Kiedy ją czytam, pochłania mnie, nie mam czasu na nic innego, myślę o niej, nawet kiedy jej nie czytam.
Kiedy ją skończę, jestem zła, że czytałam tak szybko, chce przeczytać jeszcze raz, dalej, od nowa.
Ale już się nie da.

W każdym razie książka jest cudowna.
Polecam bardzo, jeszcze raz. Każdemu.
Psy są z nami po to, żeby nauczyć człowieka prawdziwej miłości.
RODOWODOWY=RASOWY

'Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa'

'Nie kocha się za coś, tylko mimo wszytko.'
fairytalle Postów: 209
Konto od: 4.05.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: nutkagrzechu, data postu: Monday, December 14, 2009 15:55
a więc.. ja czytałam! pokochałam tą książke!
jedyne co mnie razi, że jest jednotomowa.. nie lubie jak sie cos za szybko skonczy.
ale oczywiscie wszystkim polecam! historia o milosci.. mmm ;-)
nutkagrzechu Postów: 3
Konto od: 12.08.2009
Miasto: Łowicz
Permalink Autor: sperare, data postu: Friday, January 1, 2010 18:27
książka świetna! początek był monotonny i niezrozumiały. ale po miesiącu sięgnęłam po nią znowu i poszło w 3 dni.
pierwsza książka przy której płakałam.(gratuluję autorce.)
saga zmierzch też bardzo fajna.
zauważyłyście, że i Bella Swan i Wanda mają bardzo podobne charaktery? mam nadzieję, że kiedyś Meyer napisze też o kimś, kto jest zupełnie inny od tych dwóch bohaterek. ; )
aaa. dla wiadomości. Meyer podobno pracuje nad drugą częścią. ;))))))) więc fajnie.
książka jak najbardziej UDANA!
sperare Postów: 16
Konto od: 10.12.2009
Miasto: Katowice
Permalink Autor: xxblackxxstarxx, data postu: Monday, January 11, 2010 10:53
bardzo wciagajaca i podobala mi sie ;)przeczytalam w  ciagu jednego dnia ;p ale  zmierzchu nie przebije ... ;D
xxblackxxstarxx Postów: 2
Konto od: 10.01.2010
Miasto: Chociwel
Permalink Autor: mia2, data postu: Saturday, February 6, 2010 22:13
Teraz jak czytam wasze opinie chcę przeczytać jeszcze bardziej, ale wypożyczyć nie ma szans a e-booka nigdzie znaleźć nie mogę. Może ma ktoś?
Kupować też nie chcę.
Kiedyś na pewno przeczytam.
mia2 Postów: 4
Konto od: 10.08.2007
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: zcukrem, data postu: Wednesday, February 17, 2010 16:55
Intruz? fenomen!

uważam, ze nie przebije popularności zmierzchu, bo książka ta ma większą wartość przekazu i dziewczynki w wieku 12 lat nie przeczytają;p

pierwsza książka jaką Meyer napisała zaraz po studiach, zachwyciła mnie. ach, Jamie, Jared, Melanie w moim głowach zostaną na dłużej niż Edward, Bella i James.
zcukrem Postów: 63
Konto od: 10.07.2009
Miasto: Ryki
Permalink Autor: maxleafpowraca, data postu: Sunday, February 21, 2010 11:45
"Intruz", zacznijmy od tego od "Zmierzchu" jest dojrzalszy, więc zaraz zaczną słodkie dzieweczki drzeć japy, że głupi.
Ja "Intruza" dostałem na urodziny od przyjaciółki. I na drugi dzień skończyłem. Zaznaczam, że romansów nie cierpię. Ale TO było naprawdę dobra.
maxleafpowraca Postów: 2
Konto od: 21.08.2009
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: akwilina, data postu: Sunday, February 21, 2010 23:30
To wspaniała książka. Zgadzam się też, że fabuła jest bardzo ciekawa. Książka bardzo mnie wciągnęła, a także na końcu doprowadziła do łez...
Polecam...

akwilina Postów: 3
Konto od: 21.02.2010
Miasto: Skarszewy